Porady > Dieta

Żywienie królika młodego

(1/55) > >>

Akashari:
cześć, moj mały 350gr króliczek ześwirował na punkcie granulatu Vitalkraft for kids, mało tego że nie che już jeść innego! a o zgrozo ten jest najdroższy to nie je jeszcze ziółek!
kupiłem mu suszoną miete i pietruszke nie chce jesć, kupiłem melise i gdzie tam nie tknie, kupiłem słonecznika i dynie i też nie chce jesć :(
Sianko je w sporych ilościach.
Dałem mu troszkę, "na paznokieć" pietruszki i marchewki - nie suszone na spróbowanie i zjadł.

Tocha:
Vitakrafty maja to do siebie, ze ciezko krolika przestawic na inne jedzenie. Sa chyba arakcyjne smakowo. Czy chcesz krolika karmic innym granulatem czy w ogole zrezygnowac z granulatu?

Akashari:
Do vitalkraftu dosypują pewno jakieś narkotyki :)
Chce żeby zaczął jeśc zioła. mniszki, miety pietruszki itd... a nie tylko same "kulki".

Tocha:
Mlodym krolikom teoretycznie nie powinno sie ograniczac jedzenia, ale jesli naje sie granulatu, to nie ma ochoty na nic innego. Jedyna rada to ograniczyc granulki. Poczytaj o diecie bezgranulatowej. byc moze w przyszlosci bedzie to dobre rozwiazanie dla was. Jesli wprowadzasz juz pietruszke i marchewke to mozesz je dawac teraz w malych ilosciach i obserwowac bobki. Jesli jest ok, to wprowadzaj inne warzywa, zielenine. Tez stopniowo.

Jesli chcesz zmienic granulat na inny to podmieniaj stary granulat na nowy. Tez stopniowo. Na pewno krolik z vitakraftu tak latwo nie zrezygnuje. Ja bym zrobila tak ze poczekalabym az zje to opakowanie, w miedzyczasie mieszala z innym granulatem i juz nie kupilabym wiecej vitakraftu.

Akashari:
nie wprowadzam jeszcze warzyw, chciałem tylko sprawdzic czy będzie jadł cos innego niz granulat, warzywa wprowadze za miesiąc. Nie dawałem mu ponad 24h granulatu to jadł sianko a ziółek nie :/, kiedy wsypałem mu granulki zjadł całą miche jak dosłownie swinia - prawie się udławił.
To samo z granulatem z vitalkraftu i valpolu, odstawiłęm te pierwsze na 24h to nie tchnął tych z vitapolu tylko jadł samo sianko... nie che mu odstawiac granulatu na kilka dni...
kupie mu VL jest tanszy o 10zł ale co z ziołami mija tydzien odkad kupiłem mu pierwsza paczke? myslałem że niedobre to kupiłem inne, dzis dostał samą melise i tez nie je. (3 rożne firmy)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej