Autor Wątek: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?  (Przeczytany 13855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moko

  • Gość
Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« dnia: Luty 23, 2011, 17:58:00 pm »
Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie sytuacji, która przytrafiła się mi i mojemu Jojowi w poniedziałek. Może ktoś się orientuje, albo ma podobne doświadczenie - liczę na radę.
Otóż w poniedziałek poszłam z uszakiem do veta na obcięcie pazurów [pierwszy raz]. Zabieg był wykonywany przez animal nurse. Jojo był niespokojny i zdenerwowany, więc do pomocy przyszła druga. Podczas obcinania pazurów u tylnych łapek Jojowi nagle wypadł pazur z łapki z przodu! W całości! Troszkę mu krewka poleciała, ja zestresowałam się jeszcze bardziej, niż Jojo, no ale jakoś poszło.
Wrócilismy do domu i Jojo zachowuje się normalnie, tzn. biega, kica itp. Ale zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów, jak pazur będzie odrastał?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i informacje od Was :*

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2011, 18:07:11 pm »
Nic mu nie będzie,pazurek odrośnie.Moja Niusia też u weterynarza się wyrywała no i weterynarz za daleko obcioł i też była krewka - nie chce nawet tego wspominac :( Proszę używac wyszukiwarki bo taki temat już istnieje na forum :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2011, 18:56:07 pm »
Sota ma regularnie problemy z pazurkami, wypadają, łamią się, jeden cały paluszek był kiedyś zanim do mnie przyjechała, chyba złamany  :(
Małej nie przeszkadzają ubytki w pazurkach, a pazury odrastają ładnie nawet
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Darek Zając

  • Gość
Odp: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2011, 15:18:29 pm »
mojego Mańka spotkała kiedyś taka sama sytuacja, ale po wizycie w lecznicy i opatrunku na łapce szybko wrócił do siebie, nie było dalszych problemów chociaż pazurek już nie odrósł...

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2011, 20:59:59 pm »
Mojemu Duszkowi też właśnie wypadł pazur. Cały. Krew leci z łapki. W dodatku zauważyłam, że u drugiej przedniej łapki też nie ma pazura, i to w tym samym miejscu. Zastanawiam się czy iść jutro z tym do weterynarza, chociaż to nie jest weterynarz króliczy i nie wiem czy coś pomoże :(

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wypadł cały pazur - czy nie będzie problemów?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:46:47 pm »
Jestem w takiej samej sytuacji.Była krew i panika (to drugie z mojej strony).Krew przestała leciec bo Niusia sobie to wylizała.Jeśli królas nie kuleje nie ma co go stresowac wizytą u weterynarza.A pazurki odrosną.