Autor Wątek: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki  (Przeczytany 5717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« dnia: Luty 16, 2011, 22:22:08 pm »
Wiem, ze taki temat istnieje, ale moje dziady sa na ad libitum i to wyglada inaczej. Czy jedzenie dawac im w jednej misce czy moze nie? Przykladowo jadlospis wyglada tak(w jednej misce):
rano-pol kalarepy, marchewki, pietruszki(korzen), zielona pietruszka(ok 4 galazki)
w poludnie-4 lyzki suszek
wieczorem-3 liscie salaty rzymskiej, kilka lisci endywii, lisc buraka, kilka galazek natki marchewki, galazki

Czy mam  im dawac posilki w oddzielnych miskach czy nie. A jesli tak to rano, w poludnie czy wieczorem? Chce, zeby kazdy byl najedzony i zadowolony, a nie ze jeden zje kawaleczek, a drugi do syta i jeden za gruby, jeden za chudy.

I czy dwa krole moga pic z jednego poidla?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2011, 22:36:34 pm »
Ja karmie tak samo jak ty jeśli chodzi o ilosc warzyw i suszek.Ja musze karmic moje oddzielnie i siedze przy nich wtedy wiem ile zjadły.To jest jedyne wyjscie.A poidło jedno na dwóch może byc :)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2011, 22:38:30 pm »
Nie wiem jak u innych ale moje i tak maja w nosie czy daje w dwoch, jednej czy trzech. Kazdy wyjada to co lubi najbardziej nie wazne czyja to miska. Dawaj taka ilosc zeby kazdy mogl cos zjesc i jesli kroliki sa zdrowe to moga pic z jednego poidla/miski

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2011, 10:47:07 am »
Nie zawsze bede mogla pilnowac ile kazdy zje.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2011, 14:58:53 pm »
Nie zawsze bede mogla pilnowac ile kazdy zje.

Zawsze jest takie prawdopodobieństwo że jeden drugiemu zabierze amciu i nie wiadomo.Ja musze pilnowac.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2011, 13:43:35 pm »
Wiec moga z jednej michy?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2011, 21:46:20 pm »
Moga, moga :)
Chyba, ze jeden krolik bedzie odganial drugiego i bedziesz widziala, ze ten poszkodowany mniej je. Wtedy trzeba jakos go dokarmic, zeby nie chodzil glodny. Ale jak bedziesz widziala, ze razem rowno palaszuja, to nic sie nie stanie jak czasem jeden zje wiecej a czasem drugi. U nas chyba tak jest. Raz Ignac wiecej podje warzywek, raz Jozia. A i urozmaicenie maja, jak zabieraja sobie nawzajem jeden kawalek marchewki i uciekaja, ganiaja sie ;)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2011, 21:49:04 pm »
U nas duży zabiera małej - chociaż i tak swoje jeszcze nie skończyl to i tak lezie do niej.Dokarmiam ją ale nie zawsze mogę przy nich stac :( Jak go tego oduczyc ??

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2011, 11:27:27 am »
Tego sie raczej nie oduczy moim zdaniem. Niusia musi szybciej jesc, albo musisz jej dawac po kryjomu jej procyjke. U was jest inna sytuacja, bo ona miala problem z zabkami, wiec musisz tym bardziej dbac o to, zeby jadla, zeby skubala sianko. U dwoch krolikow, ktore sa zdrowe raczej nie powinno byc duzego problemu. I tak macie postep, bo pisalas, ze przy nim zaczela jesc to czego wczesniej nie jadla. Wlasnie na tym to polega. Ja zjem sama, zeby on nie zjadl :diabelek Albo on je, wiec ja tez moge. U nas jest tak, ze kawalek, ktory ma ten drugi krolik na pewno jest smaczniejszy i trzeba mu zabrac ;) Chociaz daje po rowno, to czasem marcheweczka lezy na talerzu, a one wyrywaja sobie jeden kawalek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2011, 11:52:08 am »
Monika, Nusia ma problemy z zębami (czy miała). podczas karmienia, dawaj im jedzenie w osobnych miseczkach i z dala od siebie (np. na rozpiętość ramion, taka odległość chyba bedzie najlepsza). My mieliśmy ten sam problem, bo Truś był odganiany od jedzenia, zdarzy się, że chce powalczyć o jedzenie. Jak widzę, że nie może się dopchać do korytka, to daję mu to samo co miała reszta, tylko, że oddzielnie, oddzielam porcję. Tak samo zrób z Niusią i Krispiem, każdy dostanie oddzielną porcję :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2011, 11:53:40 am »
Wiec kazdy raczej bedzie najedzony i zadowolony?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2011, 11:56:53 am »
Na pewno :) Nawet jak podczas jednego posilku ktorys krolas zje mniej warzywek, to doje sobie siana. A podczas nastepnego posilku juz znajdzie sposob, zeby zjesc swoja porcje. Moje np. lapia w zeby kawalek marchewki czy selera i uciekaja w jakis kacik, albo do pokoju :diabelek Ale czasem i tak sobie zabieraja te smaczniejsze kaski ;)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2011, 12:55:33 pm »
A czy dwa krole moga pic z jednego poidla(wczesniej z tego pil tylko jeden, mogl przylaczyc sie drugi)?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2011, 13:45:21 pm »
Tak. Moje co prawda nie maja poidla, ale miseczke. Jest jedna. Nie widzialam jeszcze, zeby chcialo im sie pic jednoczesnie. Na pewno z jednym poidelkiem dadza sobie rade. Trzeba tylko czesciej kontrolowac czy jest woda. Ja zmnieniam wode raz dziennie. Ale zalezy jakiej pojemnosci jest poidelko-moze bedziesz musiala dawac dwa razy dziennie.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: rozdzielenie pokarmu-dwa króliki
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2011, 10:12:15 am »
Ja rano wlewam i jak przyjde(gdy jest puste). Krole beda jesc sporo warzyw wiec nie beda bombowac nie wiadomo ile.