Autor Wątek: Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.  (Przeczytany 3638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.
« dnia: Luty 13, 2011, 18:54:09 pm »
Lusio ma prawie 6 miesiecy. We srode zostal wykastrowany i sie zaczelo. przed kastracja strasznie meczyl Blakusia ( drugiego kroliczka, juz wykastrowanego) ciagle go gwalcic i myslalam, ze po kastracji ten problem minie ale nic sie nie zmienilo. Lusio bardzo dobrze zniosl zabieg i juz nastepnego dnia kical jak szalony. Niestety znow zaczal ganiac Blakiego i go gwalcic tyle tylko, ze Blaki zaczal sie buntowac i dochodzi do walk, az sierc leci. Nie sposob ich rozdzielic. Siedza teraz rozdzielone, jeden w jednym pokoju, drugi w drugim. Myslalam, ze po kastracji Lusia znow beda sobie slodko lezaly przytulone do siebie pyszczkami. Pomocy, co moge zrobic, zeby znow sie ze soba zaprzyjaznily??? Czy to minie???
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 19:15:28 pm »
Spokojnie, po kastracji hormony zaczynaja spadac po ok 6 tygodniach i czesto po kilku miesiacach zwierzak sie uspokaja w pelni.

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2011, 19:18:19 pm »
Tylko mnie martwi strasznie zachowanie Blakiego, ktory dotychczas byl bardzo grzeczny . Nie wiem dlaczego tak teraz reaguje. Blakus byl wykaraowany na poczatku listopada. Czemu On teraz jest taki agresywny w stosunku do Lusia?
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2011, 19:24:04 pm »
Nie wiem czy wplyw na to miala kastracja. Sadze ze po prostu postanowil sie odgryzc albo moze teraz zmienil sie "zapach" Lusia i Blakus poczul ze ma szanse odgryzc sie ;) musisz dac im czas. Na razie wstrzymaj sie z zapoznawaniem chocby ze wzgledu na to zeby Lusiowi rana po kastracji sie nie otwarla.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ratunku!!! Moje krolisie zaczely ze soba walczyc.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2011, 19:29:15 pm »
Cóż, "szanse się wyrównały"... Lusio do tej pory dominował, teraz jest osłabiony po zabiegu i "stracił męskość" więc drugi uszak to wykorzystuje. Często dochodzi do walki o hierarchię gdy dotychczasowy dominant jest osłabiony. Poza tym zajce w ich wieku są najbardziej pobudliwe i "sprawdzają się" - jak to dorastające samce wszystkich gatunków :diabelek. Poczekaj z ponownym zaprzyjaźnianiem 2-3 miesiące. Koniecznie na terenie obcym dla obu. Przynajmniej według mnie tak byłoby najlepiej - jeśli będą ciągle walczyć, to z czasem coraz trudniej będzie Ci je zakumplowac.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey