Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie zachowania Tiff.  (Przeczytany 3382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monia i Tiffi

  • Gość
Kilka pytań odnośnie zachowania Tiff.
« dnia: Luty 13, 2011, 15:21:03 pm »
A więc, chciałam się zapytać bardziej doświadczonych króliczych mam oraz tatusi, o kilka spraw związanych z zachowaniem mojej Tifi.

1. Moja królisia robi bobki po całym domu a nie do klatki, tata się czepia, można jej tego oduczyć.? Zastanawiam się czy to nie przez hormony/zaznaczanie terytorium, ale bobkami.? ???
2. Tifusia miała wcześniej kuwetkę, próbowałam ją nauczyć sikać do niej, ale na nic to się nie zdało, i kuwetka pewnego dnia pękła... Gdy jeszcze kuwetka była w klatce, ona sikała na środek prawej połowy więc kilka centymetrów od kuwety. Próbowałam dno klatki umyć i zmyć różnymi sposobami jej zapach, nici. Zamierzam jej kupić nową, większą klatkę, czy to coś zmieni? :bunny:
3. Tiff próbuje kopulowac z moją ręką... Przy tym ogonek idzie do góry i robi kupki masowo. Czy sterylka pomoże tutaj i w pkt. 1.?

Proszę o odpowiedzi:) Przepraszam, jeśli były już podobne wątki... Pozdrawiamy Monia i Tifcia^^.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kilka pytań odnośnie zachowania Tiff.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 15:25:17 pm »
1. Moja królisia robi bobki po całym domu a nie do klatki, tata się czepia, można jej tego oduczyć.? Zastanawiam się czy to nie przez hormony/zaznaczanie terytorium, ale bobkami.? Huh?

Kastracja/sterylizacja pozwoli uspokoić uszaka. Poza tym mozna nauczyć uszaka robienia swoich potrzeb do kuwetki. Uszaki oznaczają swoje terytorium bobkami, ale jak wpomniałam, zabieg może zlikwidować problem.


2. Tifusia miała wcześniej kuwetkę, próbowałam ją nauczyć sikać do niej, ale na nic to się nie zdało, i kuwetka pewnego dnia pękła... Gdy jeszcze kuwetka była w klatce, ona sikała na środek prawej połowy więc kilka centymetrów od kuwety. Próbowałam dno klatki umyć i zmyć różnymi sposobami jej zapach, nici. Zamierzam jej kupić nową, większą klatkę, czy to coś zmieni? bunny

Watro kupić wyższą kuwetkę, bo uszak może do tamtej nie trafiać poprostu. Co do nauki korzystania: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/korzystania.html



3. Tiff próbuje kopulowac z moją ręką... Przy tym ogonek idzie do góry i robi kupki masowo. Czy sterylka pomoże tutaj i w pkt. 1.?

Tak.

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: Kilka pytań odnośnie zachowania Tiff.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2011, 15:30:40 pm »
dziękuję:)