Autor Wątek: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro  (Przeczytany 7627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
[Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« dnia: Luty 12, 2011, 19:27:29 pm »
Malutkie zostały dzięki pomocy zgagi(  :bukiet ) zabrane od ludzi z allegro. Zbierają zwierzaki za darmo z ogłoszeń, a potem je sprzedają... Szynszylka wzięła dziewczyna od szyli, szczurek został prawdopodobnie sprzedany na karmę dla węża  :( Nie znalazłam szczurkowi DT....  :icon_sad
Małe siedziały w niewielkich klatkach, w domu mają jeszcze małą klatkę z jakimiś śpiewającymi ptaszkami i 2 żółwie czerwonolice w mikro akwarium  :icon_smile2.
Obydwie są zdrowe, zadbane. zostały im przycięte pazurki i założone książeczki zdrowia.

Furia. Waga: 1,25 kg.
5 miesięczna piękność rasy miniaturka holenderska( z rodowodem). Mały, uroczy diabeł w pstrokatej skórce  :diabelek U weterynarza próbowała dziabnąć panią wet. podczas obcinania pazurków :knuje Imię dostała z tego, ze niezwykle energicznie waliła łapkami w dno klatki i próbowałą "wygryźć" przednią kratkę w celu wydostania się na wolność  :icon_lol  Totalna przylepa, która stres, hałas i szczekanie psów miała głęboko w omyku. Miałam już telefon z domu tymczasowego, ze mała pcha się na kolana, liże po rękach i robi "matriksy" w powietrzy na dywanie  :diabelek I od razu załadowała się do łóżka na poduchę :icon_razz









Pasja.
2 letnia miniaturka rasy: biały królik miniaturowy niebieskooki( z rodowodem, boże co to za pseudo rasa). Waga: 1,85 kg, zatuczona troszkę.
Zestresowana panienka, o której niewiele mogę powiedzieć. Bardzo się bała szczekania psów, bała się wyciągania u weta, ale nie próbowała gryźć podczas przycinania pazurków. Podobno łagodna i spokojna, przyzwyczajona do życia z dziećmi. Zobaczymy.





Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2011, 22:44:11 pm »
Pasja reaguje totalną paniką na widok człowieka  :icon_sad Dziewczyny, doradźcie jak z nią pracować, żeby wyszła na lepsze?

"Nie mam odwagi wyjąć jej z klatki, najpierw dlatego ze bylo mi jej poprostu zal bo tak pojekiwala i tak jej oczy z orbit wychodzily ze balam sie ze zawalu dostanie(...)Jak tak sobie z Pasją walcuje to wydaje mi sie ze jest kompletnie dzikim krolikiem, ktory czlowieka to chyba z 300 metrow widzial.... Te jej krzyki sa takie zalosne ale wola walki wielka..."
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2011, 00:34:08 am »
Iskra, może ona po prostu jest przerażona zmianą "człowieków" w swoim otoczeniu? Moja mała się strasznie zachowywała zostawiona z kimś, nawet nie obcym. Może to nie o lęk przed ludźmi chodzi co o tesknotę za swoją rodziną :(

Graffi też się mnie bała - piszczała i trzęsła się jakk galatera. Pomógł jej pies - po jego reakcjach zakapowała, ze nie jestem groźna. No i kojarzenie pozytywne - moja ręka i smakołyk, mój zapach i pieszczota. Tylko cierpliwością i powolnym przekonywaniem do siebie się uda odbudowac jej zaufanie. Najlepiej się nie narzucać, żeby się nie czuła zagrożona. Jak się oswoi, sama się będzie pchała pod rękę - jak Graffi :D Trzymam kciuki.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2011, 00:45:14 am »
Krispie miał stany lękowe (po przyjechaniu donas do domu ze stowarzyszenia Rabbit Rehome).Na nas reagował paniką.Uciekał nie patrzal gdzie byle by jak najdalej od nas.Podawałm mu przez 3 dni krople Bacha Rescue,nosiłam na rękach,przytulałam i dawałam rodzynki.Po 2 tygodniach Krispie zrobił sie nie ten sam królik :) Biedna królinka.Iskra trzymam kciuki i sle glaski dla kicajków  :przytul: :przytul:

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2011, 19:05:23 pm »
jak się czuje Pasja? Czy już się troszkę oswoiła? Trzymam za nią kciuki

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2011, 19:54:51 pm »
Nie,nie ma jakiejś rewelacyjnej poprawy  :icon_sad
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2011, 12:09:01 pm »
Iskra nie łam się. Kiedy Tomcia do mnie przyjechała przez miesiąc na widok człowieka wpadała w panikę. Fuczała pod noskiem, warczała, piszczała. W oczach miała takie przerażenie, że myślałam, że oczy jej wypadną. Mimo, że wylegiwała się na poduszkach i przyszła na głaski cała się trzęsła i siedziała nieruchomo. Do dzisiaj ciężko ją złapać. Jeśli sama nie przyjdzie nie da do siebie podejść. Zdarza się jej nadal piszczeć, kiedy się do niej zbliżam. Nie wiem czego czasami się boi, ale jeszcze dochodzi u niej do paniki. Jest u mnie 3 miesiące i co dziennie jest poprawa.Maleńka, bo maleńka ale cieszymy się z każdej. Teraz już przyjdzie sama, położy się. Prosi o głaski, zaczepia, szturcha nas noskiem, prosi o smakołyki. Ale to jeszcze nie jest 100% zaufanie. Ale pracujemy nad tym:) Nie wiem co przeżywała w poprzednim domu... Chłopak tylko trzęsąc pudełkiem z Tomunia w środku powiedział, że "twarda jest" :|. Możliwe, że Pasja też potrzebuje czasu i cierpliwości ze strony opiekuna. Warto czekać i dać z siebie wszystko a jestem pewna, że jeszcze pokaże jak bardzo umie kochać :) Powodzenia życzymy i nic na siłę. Mała sama musi się przełamać :(


Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2011, 17:49:48 pm »
Co z Pasją??

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 19:22:42 pm »
Pasja ma się lepiej.

Nadal jest nieufna w stosunku do człowieka, ale wzięta na ręce lub posadzona na kolanach nie wyrywa się i pozwala się głaskać. Jednak sama nie podchodzi :(
Jest również "antykrólicza"- rzucała się na Nirvanę i gryzła małą. Wydawała również dziwne 'warczące" dźwięki i tuptanie Nirvana nie wiedziała co się dzieje i bała się ruszyć  :( Więc panienki wychodzą na zmianę.
Nie wiem, czy mała dała by się zaprzyjaźnić z innym królikiem, pewnie by się dało po długim czasie. Ale myślę, że mogła by być równie szczęśliwa bez innego uszaka.

A Furia zostaje w swoim DT na stałe :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2011, 10:34:32 am »
Pasja nadal czeka na swój nowy dom - zapraszamy do adopcji http://adopcje.kroliki.net/adoptions/99/Pasja :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Szczecin] Pasja i Furia- królinki zabrane z allegro
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2011, 16:21:41 pm »
Watek zamykam na prośbe Iskry, która jutro załozy dla Szczeciniaków watek zbiorczy :)

W razie czego- PW do Iskry w sprawie królików :)

Pozdrawiam,
mysza