Autor Wątek: sok gerber  (Przeczytany 4133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kate30wawa

  • Gość
sok gerber
« dnia: Styczeń 27, 2006, 08:19:26 am »
mam kroliczke ktora je tylko sianko i swieze warzywka, w zwiazku z czym zawsze piła mało wody, ale ostatnio zauwazyłam ze uwielbia sok gerber dla dzieci jablkowo gruszkowy rozcienczony pol na pol z woda, czy moge jej podawac ten sok, czy sa jakies przeciwskazania?

ulpu

  • Gość
sok gerber
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2006, 09:00:09 am »
Myślę, że lepiej podawać czystą wodę. Sok zapewne smakuje jej, bo jest słodki (a któż nie lubi słodkości ;)). Ja bym odradzała z racji, że jest tam cukier (bo chyba nie ma Gerberów bez cukru?) i generalnie co za dużo to niezdrowo - warzywa, owoce są słodkie i często kaloryczne, zawierają dużo witamin, a jeśli dodać do tego jeszcze składniki zawarte w soku... No nie wiem, poczekaj na odpowiedzi innych, może rozjaśnią sprawę :)

kate30wawa

  • Gość
sok gerber
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2006, 09:07:09 am »
ale to jest chyba soczek bez cukru, specjalnie dla malych dzieci, a czy jakby byl bez cukru to mozna?

tepe.

  • Gość
sok gerber
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2006, 19:05:32 pm »
Jeśli bez dodatku cukru to można, tylko z umiarem :)

kate30wawa

  • Gość
sok gerber
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2006, 10:09:22 am »
ten sok zawiera: sok jablkowy, gruszkowy, witamina c
oczywiscie pewnie sam sok, nawet naturalny pewnie zawiera cukier, wiec pytanie jest czy to nie jest szkodliwe?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
sok gerber
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2006, 10:29:52 am »
jak moj krolis byl maly i nie chcial wody pic, to weterynarz Milena Wojtyś poradzila bym dolewala mu troszke soku do wody - czyli po prostu wode zabarwiala sokiem, tak zeby byl delikatny smaczek....sadze, ze 50-50 to troszke za duzo soku, ale 25-75 to nie powinno mu zaszkodzic:)

kate30wawa

  • Gość
sok gerber
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2006, 13:55:03 pm »
dr Lidia Lewandowska napisała mi, żeby jej tym nie poic, najlepsza jest woda, a sok zostawic jak odpukac bedzie chora i wtedy trzeba bedzie podac jej lek!
dzis wiec już Pusia zadnego soku nie dostanie!!

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
sok gerber
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2006, 14:02:03 pm »
no;) nie ma tak dobrze:) moj w koncu sie nauczyl pic sama wode... z tym, ze nie chcial pic po prostu cieplej - bo byl za mlody....