Autor Wątek: Razem czy oddzielnie?  (Przeczytany 5506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Puszek-lewek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« dnia: Styczeń 26, 2006, 14:45:38 pm »
Witam chciałbym się spytać czy jeśli ja mam królika i mój kolega i chcialibyśmy je razem póścić a się jeszcze wogule niewidziały nasze króliki to czy powiecie mi co zrobić najlepiej żeby się jakoś nagle niepogryzły czy coś w tym rodzaju

bea bez log.

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2006, 16:54:16 pm »
Uważaj, jesli króliki są niekastrowane czy niestyrylizowane, to mogą być młode. Oczywiście mogą soię pogryźć, pokopać i ogólnie może polać się krew, gdyż Króliki są terytorialne i będą walczyć o teren. Nie będzie tu ważne, czy to będą samiczki , czy samce. ja bym proponowała nie puszczać ich razem. Jeśli to tylko na chwilę, to nie ma potrzeby stresować zwierząt.
pozdrawiam

Puszek-lewek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2006, 14:23:07 pm »
A np. jakby one były na smyczy i poprostu jakbyśmy zobaczyli że coś się dzieje to je odsunąć to jeśli bymśmy tak zrobili to jest jakaś szansa że jakoś się polubią czy coś w tym rodzaju. A o młode się nie boje :D

Gosiek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2006, 16:43:25 pm »
Szansa jest...tylko w sumie po co to robić.Bo wydaje mi się,że największą przyjemność z tego spotkania odczujecie Wy.Króliki się tylko zestresują...Takie jest moje zdanie

Puszek-lewek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2006, 19:28:50 pm »
A ha. A czy jest możliwość że niebędzie że tak poweim miedzy tymi naszymi królikami draki czyli że się nie będą chcieli podrapać czy cos w tym stylu. Czy jest więkasza pewność że coś sobie zrobią?

Gosiek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2006, 19:56:00 pm »
Jeśli spotkają się na neutralnym terytorium, to jest taka szansa.Aczkolwiek raczej niewielka.
A w jakim wieku są królase? I jakiej płci? Wykastrowane/wysterylizowane czy nie? Bo to ma ogromne znaczenie

Puszek-lewek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2006, 20:05:15 pm »
Z tego co o moim wiem to ja go mam od marca no to ma gdzieś około roku bo już tam kilka miesięcy miał zanim go kupiłem wykastrowany albo wysterylizowany niebył przezemni jest z fermy więc niemam pojęcia czy był ale chyba nie płeć nieznana bo niesprawdzałem bo słyszałem że bolesne podobno

Gosiek

  • Gość
Razem czy oddzielnie?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2006, 20:18:50 pm »
Hmm...pewnie,że jak się nie potrafi tego robić, to można zwierzęciu ból sprawdzić.Ale u tak dużego królika,to widać gołym okiem - nic nie trzeba specjalnie gmerać.Ale najlepiej będzie jeśli poprosisz o to weterynarza (zrobi to bezpiecznei i się nie pomyli).Poza tym skoro nie znasz płci nawet wlasnego królika,to skąd wiesz,że małych nie będzie?
Jestem pewna,że skoro Ty tego nie zrobiłeś, to zwierzak nie był kastrowany,czyli szansa na pokojowe spotkanie drastycznie spada.
Odradzam

Aha, a poza tym jest już w takim wieku,że hormony pracują i nie pozwolą bezkarnie zbliżayć się jakiemuś intruzowi