Autor Wątek: pije i pije  (Przeczytany 4237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stefan

  • Gość
pije i pije
« dnia: Listopad 10, 2005, 22:24:58 pm »
mam 3 letniego krolika ostatnio duzo pije nawet bardzo.Kiedys 60 ml starczało mu nawet na 2 dni teraz na pare godz.Dlaczego go tak suszy???

anUSZka

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2005, 01:23:33 am »
Wez krolika do weterynarza, picie nieproporcjonalnie duzych ilosci wody w porownaniu z poprzednim okresem moze swiadczyc o rozwijajacej sie chorobie. No, chyba ze przeszedl z diety z sama sielonka na same siano...
Zacznijcie szukac przyczyny od zrobienia zdjec rentgenowskich, czasami tak objawiaja sie kamienie lub inne problemy z nerkami, infekcja itp. Rowniez badanie krwi moze byc pomocne w szukaniu choroby.

nie ograniczaj dostepu do wody.

Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z Twoim kroliczkiem :)

zyzolkaa

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:29:58 pm »
mam ten sam problem co stefan :(

anUSZka

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 21:55:04 pm »
Zyzolkaa, jesli Twoj kroliczek ma problemy zdrowotne, to wez go do weterynarza, na szczescie w Wa-wie sa dobre wetki od kroliczkow!

makrela

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2006, 10:33:14 am »
Dzienne spożycie wody u królików to około 10% jego masy ciała.
Królik o masie ciała 1500g powinien wypijać 110-150ml wody dziennie. Latem kiedy mamy możliwość podawać królikowi więcej soczystej karmy spozycie wody maleje, natomiast zimą rośnie i to bardzo, bo nie dość że króliki jedzą więcej karmy suchej to jeszcze trzeba pamiętać o sychym powietrzu w mieszkaniu i kaloryferach. Jeżeli spożycie wody przez królika przerasta podane wartości to faktycznie trzeba tym zainteresować weterynarza

karo

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2006, 11:22:05 am »
spozycie wody wzrasta w okresie zimowym kiedy powietrze w mieszkaniu jest przesuszone... teraz przy tak silnych mrozach z pewnoscia kaloryfery grzaly na full, a dla wrazliwego na wysokie temperatury królisia to niezdrowe... moja poprzednia kroliczka wypijala ok. 150 ml dziennie ( byla sporym krolikiem) jak tylko zaczal sie sezon grzewczy, natomiast moj obecny szarus nie... pije raczej umiarkowanie o kazdej porze roku- ok.100 ml, a wazy ok. 1700g . ale najgorszy byla dla niego pierwsza jesien u nas w mieszkaniu... jak tylko zaczely grzac kaloryfery pojawilo sie u niego kichanie i dusznosci... na szczescie szybko sie przyzwyczail :) to ze Twoj krolik zaczal tyle pic zalezy od wielu czynnikow i warunkow domowych... napisz prosze czy cos sie zmienilo w jego diecie i warunkach domowych :????:  :????:  :????:  jesli nie to warto pojsc do weta...

zyzolkaa

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2006, 14:47:58 pm »
w warunkach domowych nic się nie zmieniło,natomiast zaczęłam podawać granulat (do tej pory jadł go tylko  z mieszanką) po za tym wszystko jest jak bylo

makrela

  • Gość
pije i pije
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2006, 10:34:50 am »
Już zmiana diety wystarczy, a co do warunków domowych... panpwały ostatnio siarczyste mroz. Ogrzewanie jest wtedy włączone ze zdwojoną mocą, a wilgotność znacznie spada. Połączenie tych czynników mogło dac efekt zwiększonego pragnienia. Sprawdz ile dokładnie wypija królik dziennie i jaksię to ma do jego wagi.