Autor Wątek: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie  (Przeczytany 14836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« dnia: Luty 09, 2011, 18:29:24 pm »
Hej,
wczoraj mój Chuck miał zabieg korekty zębów tylnych, tj. trzonowych i przedtrzonowych.
Pani dr mówiła, że bardzo dobrze, że miał robiony zabieg, bo ząbki tylne już tak bardzo były przerośnięte, szczególnie na boki, że poraniły mu policzki i błonę śluzową. Musiało go to strasznie boleć. Mówili, że to tak, jakby ludzie mieli jakąś drzazgę w zębach i przy każdym ruchu kaleczyła policzek - aż mi się słabo zrobiło na tą wiadomość....

Generalnie zrobili mu ładnie wszystkie ząbki.
Po narkozie wybudzał się powoli. Jak go odebrałam to był w miarę czujny, jednak jeszcze trochę otępiały.
W domu bardzo się ucieszył na widok ukochanej kanapy i siedzieliśmy długo razem, żeby sobie krzywdy nie zrobił.
Wczoraj pił tylko wodę.
Dziś rano mało jadł, granulatu nie chciał (normalnie bardzo go lubi i się na niego rzuca jak już dostanie). Później zjadł troszkę warzywek, ale bez szału. Pogryzł ciut granulatu. Pije dużo.
Martwi mnie jedna rzecz - cały dzień dzisiaj mieli ząbkami. Wcześniej mocno mielił przed zabiegiem, co było wskazówką że może mieć przerośnięte ząbki.
Dopiero dziś obserwując go cały dzień zauważyłam, że od poniedziałku nie zrobił kupki. Może przez to, że miał przerośnięte zęby i poranione policzki nie jadł i nie robił kupek.
Dzwoniłam do pani wet i mówiłam, że ząbkami mieli jeszcze i że nie robi kupki.
Mówiła, że ząbki po korekcie muszą się dopasować - górne z dolnymi więc jakiś czas może mielić aż mu się pościerają i dopasują.
Zmartwiło ją jednak brak kupek. Jeżeli do jutra nic nie zrobi mam dzwonić. Siusiu robi, jednak w kuwecie nie ma ani jednego bobka. Zazwyczaj to przynajmniej raz dziennie robił niezłą wieżyczkę bobków, a tu od poniedziałku nic. Brzuszek ma miękki.

Czy Wasze króliczki po korekcie też mieliły ząbkami i średnio chętnie jadły?
Myślicie, że brak kupek jest spowodowany słabym jedzeniem od kilku dni?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 18:53:29 pm »
nie dokarmialas go "na sile"jak nie mial apetytu,nie jadl wcale?
po korekcie zebow wydaje mi sie,ze granulat jest nie na miejscu..papkowate powinnas podawac..wypowiedza sie dziewczyny....

brak kupek od poniedzialku to bardzo dlugo...spaz herbatke rumiankowa i miete to daj do picia, tylko nie mocne bo gorzkie bedzie,,
jak uchol nie je to musisz dokarmiac na sile....


u jakiego weta bylas??jest polecany,kroliczy? bo w P-niu roznie bywa z weta :>
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2011, 19:03:23 pm »
Byłam u pani Lisieckiej - polecanej przez SPK. Mam do niej zaufanie, bo leczy wszystkie moje stwory z powodzeniem.
Granulatu prawie nie ruszył, za to zjadł większą ilość warzywek (seler naciowy, marchewka, papryka) oraz skubnął jabłko. Zabrałam mu wszystkie gałązki żeby sobie dalej nie kaleczył policzków, bo są tam jeszcze świeże ranki. Mam nadzieję, że jak w buzi się zagoi to zacznie ładnie wszystko jeść.
A tą herbatkę to mu wlewać strzykawką do pysia?

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2011, 19:17:00 pm »
Jakiego używasz granulatu?? Jeżeli Cuni Complete, to proponuje przelać garść granulatu wodą, ale przelać nie zalać i odstawić do napęcznienia. On zmiękknie i wtedy możesz da to królisiowi. Mój Kulek po korekcji trzonowców też przez pierwsze dwa dni zgrzytał ząbkami potem mu przeszło. U nas sprawa jest o tyle zła że mamy jeszcze ropnia, prawdopodobnie od zębów trzonowych ale już w piątek jedziemy do weta i wszystko będzie jasne. Jeżeli sam nie będzie chciał jeść tego rozmoczonego granulatu to spróbuj mu dać na siłę. Mój Kulek w ogóle nie jadał CC a teraz je ze smakiem.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2011, 19:43:39 pm »
Dzięki za informacje, przynajmniej w kwestii mielenia ząbkami jestem spokojniejsza. Mam na stanie Cuni Complete to mogę rozmoczyć. Ale czy jest sens dawać mu tą pakę, jeżeli warzywka sobie podjadał i jabłuszko zjadł?

Właśnie przed chwilą, gdy byłam na dole robić mu rumianek, Chuck zrobił kupki. Może nie za wiele, bo ok 10 sztuk bobków. Ale te dzisiejsze bobeczki sa trochę inne od normalnych, jakie Chuck ma w zwyczaju robić.
Zazwyczaj są brązowawe i prawie idealnie okrągłe. Dzisiejsze są ciemniejsze i jakby kształtu kropelki, takie lekko wydłużone w "dzióbek". Czy to normalne?
Nie były posklejane śluzem, tylko takie pojedyncze bobki.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2011, 19:45:28 pm »
Tak jak dziewczyny pisały żeby rozmiękczyc granulat to raz.Po drugie brak bobków może byc spowodowany narkozą i lekami po narkozie.Niusia też po narkozie i korekcji zębów nic nie jadła i dziwnie przeżuwała pokarm,był też brak bobków.Jeśli je już warzywka możesz mu dac koper lub pietruszkę oraz podac Lakcid.I musi dużo pic.Nie przestrasz się jak będą ceko bo to też się zdarza po narkozie i lekach po narkozie.Zdrówka dla Chuck'a  :przytul:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2011, 19:51:45 pm »
Takie bobki po narkozie to normalna sprawa. Ważne, ze są :) Teraz jak zacznie lepiej szamać to i perystaltyka jelit się poprawi. Zdrówka dużo życzę.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2011, 19:54:44 pm »
Dziękuje wszystkim, już jestem spokojniejsza. Chciałam załączyć zdjęcie bobków, ale wyskakuje jakiś błąd (mimo małej wielkości pliku) - że katalog plików pełen... Mam jednak nadzieję, że to nie koniec bobków na dziś.
Chuck dostanie rozmoczony granulat i rumianek - zobaczymy co on na to.... hehe.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2011, 20:02:22 pm »
Ja nie mówię o papce z CC tylko nawilzeniu go wodą. Będzie łatwiej małemu jeść granulat. Dobrze ze zrobił jakiekolwiek bobki. Z czasem bedą już normanie wygladały.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2011, 20:51:04 pm »
jak pije to nie musisz dopajac rumiankiem...spaz slaby i moze sam wypije..mozesz zmieszac mieta.....juz bobki sa :jupito bedzie coraz wiecej
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2011, 22:34:28 pm »
Dzisiaj Chuck zrobił troszkę więcej kupek, ale bez szału. Myślę, że to nie tak od razu, tylko powoli będzie wracał do normy. Czuje się chyba świetnie, bo z radością przekopuje namiętnie pościel  w szufladzie pod łóżkiem :-) i wskakuje na kanapę bym go głaskała. zjadł dziś namoczony CC w rumianku i poskubał Grainless Complete oraz ciut sianka i selera. Pije dość dużo wody. Myślę, że to właśnie przez przerośnięte ząbki i ranki, jakie mu się przez nie zrobiły w buzi nie miał ochoty jeść - więc też było mniej kupek. Brzusio ma miękki. Czekam z upragnieniem na dużą porcje bobeczków :)

Pozdrawiamy Magda i Chuck :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2011, 22:55:22 pm »
Trzymamy kciuki za bobeczki  :przytul:

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2011, 14:00:09 pm »
teraz to bedzie tylko lepiej..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2011, 14:53:56 pm »
Lupcio ma korektę ząbków co dwa miesiące. Mieli ząbkami to dla nas znak, że do wetka na skracanie, po skróceniu tez mieli jeszcze ze 3 dni. je po korekcji niezbyt chętnie granulat więc w pierwsze 2, 3 dni namaczam mu i je takie na pól miękkie.
Popytaj wetkę i poobserwuj małego czy nie da się tak jak u nas w rulon z koca zawinąć uszatka rozwieracz do paszczy i bez narkozy przycinają nam ząbki - dla małego mniej stresu i bezpieczniej - zresztą dal nas też. Życzę powrotu do zdrówka dla uszu.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2011, 18:57:41 pm »
Dzięki herbata za info od Ciebie. Zawsze relacje, kogoś kto ma z takim czymś do czynienia częściej są cenne :-) :bukiet

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2011, 23:21:31 pm »
Przez dwa kolejne dni pojawiły się bobeczki, jednak przedziwnych kształtów. Jedne były w kształcie łezki, inne wałeczki oraz także pojawiły się koraliki. Pierwszy raz mu się zdarzyło (a jest u mnie od malutkiego, czyli ponad 5 lat) mieć koraliki. Może dlatego tak się stało, że jak mało jadł i dużo się mył to się nazbierało.

Jednak wczoraj podałam mu troszeczkę oleju parafinowego do pyszczka i dzisiaj rano pojawiła się ładna górka bobeczków w kuwecie!! I to same ładne kupki - okrągłe i suche. Tak się ucieszyłam!
Jutro już jestem umówiona z wet, że jadę po probiotyki dla maluszka, żeby mu florę bakteryjną podrasować :-)
Mam nadzieję, że to będzie już koniec tych sensacji i po uzupełnieniu flory bakteryjnej wszystko już wróci do normy.

Będziemy musieli pomyśleć, żeby następna korekta zębów (jeżeli będzie taka konieczna) odbyła się bez narkozy, jak pisała herbata.

Pozdrawiamy!

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2011, 16:02:38 pm »
Tak, znowu ja.

Jak pisałam wcześniej Chuck miał 2 tygodnie temu korektę ząbków trzonowych. Do tej pory wszystko ładnie się ustabilizowało: je już ładnie, kupki są normalne.

Jednak on cały czas jeszcze mieli ząbkami- a minęły już 2 tygodnie. Czy to normalne?
On zazwyczaj siada sobie "na kurkę", przymyka oczy i mieli. Dziś to tak mocno zazgrzytał że aż się przeraziłam -  tak mocno zacisnął,  że jakby mu ząbek się złamał...  :icon_frown (tak to brzmiało, trochę jak łamanie skorupy od orzecha...).
Zachowuje się dobrze, biega, skacze, jest radosny, ładnie je - nie wygląda, żeby go coś bolało.
 ??? ???

O co może chodzić? Ktoś przerabiał już coś podobnego?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2011, 16:18:57 pm »
Może sie tak zdarzyc ze po korekcie ząbki troszkę bolą i króliczek mieli jedzonko ale nie wiem czy aż 2 tygodnie bo u Niusi trwało to tylko 4-5 dni.Byłas na kontroli u weterynarza ??

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2011, 17:21:25 pm »
Na kontroli po zabiegu nie byłam, bo on przez około tydzień słabiej jadł i mało kupek robił, więc dostawał probiotyk i miałam go ważyć, czy nie chudnie, ale nawet przytył ciut. Byłam cały czas w kontakcie z wet. Teraz już mu się wszystko poprawiło, z wyjątkiem tego mielenia.
Czy ktoś z Was też kiedyś słyszał taki głośny zgrzyt? Jakby się ząbki łamały? Najlepsze, że on przy tym zgrzycie siedział sobie wyluzowany - jakby to mu nie robiło....
Zadzwonię do wet, może coś poradzi, albo będzie kazała przyjechać. Mi mówiła, że może przez kilka dni mielić, ale chyba nie przez 2 tygodnie!!


Dzwoniłam do weta: stwierdził, że królik musi sobie jeszcze pościerać , dopasować ząbki po korekcie i może dlatego cały czas mieli. Mam mu zapewnić dobre rzeczy do ścierania ząbków: sianko, gałązki..
Zaproponował Cuni Pro - że jest twardy...

Daje mu Grainless complete, który jest też chyba twardy. Nigdy nie kupowała Cuni Pro - czy jest Twardszy niż Grainless?
Nie wiem czy jest sens z tym Cuni Pro.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 17:56:01 pm wysłana przez madzia.m4 »

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Korekta zębów trzonowych - reakcje po zabiegu i narkozie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2011, 18:33:52 pm »
Ostatnio po korekcji Lupcio mielił i zgrzytał zębami dłużej może i dwa tygodnie bo miał tym razem niechcący zadraśnięty policzek od wewnątrz przez cążki więc mnie się wydaje, że wet ma rację on musi sobie zetrzeć zęby aż mu się dopasują - ma je nierówne i mieli, zgrzyta, u mnie jak śpią oba uszatki to często oba zgrzytają zębami - jest im wtedy dobrze - tak myślę, więc jak je, bobki ma normalne i bryka to daj mu jeszcze trochę czasu. Będzie dobrze :przytul:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór