Autor Wątek: Wyprawka dla królika  (Przeczytany 9854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sassenka

  • Gość
Wyprawka dla królika
« dnia: Luty 09, 2011, 14:49:26 pm »
Zastanawiamy się z chłopakiem nad zakupem królika
co warto kupić na początek? jaka klatka jest najlepsza? jakie wyposażenie kupić na początek?
Czy są hodowle królików miniaturek? Nie chciałabym by miniaturka okazałą się wielkim królaskiem.

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 15:01:13 pm »
http://adopcje.kroliki.net/   mozecie zaadoptowac królika,krolik miniaturka wcale nie jest maly tak jak mowia w sklepach zoologicznych sa takie ktore rosna do 1,5kg sa 2kg i wieksze,klatka musi miec najmniej 100cm dlg,kuwete,miski na wode i jedzenie,siano(musi miec caly czas dostep do siana i wody)granulat,suszki(ziola suszone)kocyk,no i oczywiscie zabawki,rozejrzyj sie na forum jest wiele watkow dla poczatkujacych.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2011, 15:03:44 pm »
Witam :)

Na początku napiszę że nie musicie kupowac króliczka z hodowli :) Na tej stronie http://adopcje.kroliki.net/ jest mnóstwo króliczków czekających na domek :) Można się skontaktowac z Grupą Adopcyjną :

e-mail: adopcje@kroliki.net
telefon: 606 398 130

Wyprawka:

Karma Cuni Complete tylko NIE KUPUJ KARMY Z VITAPOLA
Poidełko
Sciółka - najlepiej PINIO
Klatka - 100 cm (mozesz także kupić zagrodę)
Kuweta
Sianko - polecam VITAPOL - jest długie i dobrze ściera ząbki króliczka
Smakołyki - TYLKO NIE DROPSY, KOLBY , WAPIENKA ŻADNYCH TAKICH (najlepiej na smakołyki nadaja się suszone rodzynki lub żurawina)
Szczotkę
Cążki - ale na początek proponuję obcinac pazurki u weterynarza
Transporter ( do wizyt u weta)
Miseczki
Suszki - HERBAL PETS,ZUZALA
Zabawki dla króliczków kupne lub można zrobic samemu :)

POWODZENIA  :brawo:


Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2011, 15:05:31 pm »
Poprzeglądaj trochę forum zanim zadasz pytanie.. Przecież nikt Ci teraz całego forum nie streści:P  I miniaturkę bez tajemnic przejrzyj.
Klatka 100cm (ja mam co prawda 80cm ale mój królik cały czas biega po pokoju), kuwetka, poidlo, miska, jedzenie.. (co? Poczytaj:) )
Ogólnie posiedź trochę na forum i DOBRZE się zastanów. No i najlepiej adoptuj, nie kupuj ;)

nuka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2011, 15:07:37 pm »
Proponuję zajrzeć także do watku "bilans strat". Skoro to ma byc pierwszy królik warto wiedzieć o tych cudakach jak najwiecej

Sassenka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2011, 15:11:30 pm »
Miałam kiedyś królika - był faktycznie miniaturką pochodził z hodowli w Wirach ale teraz ślad po tej hodowli zniknął. Chciałabym by mój królik nie był większy niż poprzedni.
W domu mam klatki Fop 75cm oraz jedną chomiczą setkę - czy chomik mógłby w takiej mieszkać?
http://img196.imageshack.us/g/chomiki1.jpg/

Prowadzę hodowlę chomików rasowych :) wiem jakiej firmy kupować karmy - ale nei wiem jakimi zabawkami bawią się króliki

Ja mając królika waliłam ful trocin i na to siana teraz słyszałam że tego się nie stosuje dlaczego?
Miałam 17 lat gdy moja Tosia odeszła... od tego czasu pewnie wiele się zmieniło.

Podobają mi się z adopcji maluchy ale niestety piszę, że adopcja w toku.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2011, 15:15:05 pm »
Nuka ma racje :diabelek w watku "bilans strat" znajdziesz najbardziej ulubione zabawki krolicze typu: ladowarki, zasilacze, posciel, szlafroki-te ulubione przez pancie, duzy wybor tapet i drzwi pokojowych. Niestety nabycie w/w kroliczych akcesoriow jest czasochlonne i wiaze sie z wyprawa do wielu sklepow, zadko mozna oczekiwac na znizki dla ulubienca  :brawo:

nuka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2011, 15:15:29 pm »
Czy chcesz królika do hodowli??




Sassenka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2011, 15:18:16 pm »
Nieee, nie mam już miejsca na hodowlę królików - zależy mi tylko by królik był prawdziwą miniaturką. Królik jest zwierzęciem bardziej przywiązującym się niż chomik.
Co myślicie o chomiczej setce?
Widziałam w promocji http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/dla_krolika_miniatrurki/klatka_100/33003

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2011, 15:18:50 pm »
Chomik czy królik ?? Mam nadzieję że nie będziesz chciała prowadzic hodowli króliczków ?? :( Ja polecam wszystkim Wacika http://adopcje.kroliki.net/adoptions/31/Wacik . Ten puszaczek ma coś w sobie co lubię chociaż podobno potrafi pokazac pazurki.Jak ma się doświadczenie z takim niesfornym króliczkiem to jest jeszcze bardziej kochany bo stopniowo można go uspokoic - wiem co pisze mam taka małą diablicę o imieniu Niusia - dala nam popalic od samego poczatku ale i tak Ją kochamy :) Jeśli chodzi o trociny to ja ich używam.Nie są za zdrowe ale nie sypię ich dużo do kuwety.Innego wyjscia nie mam bo żwirków nie lubią.

Czy chcesz królika do hodowli??

Się rozspisałam i nie widziałam Twojej odpowiedzi :)

Sassenka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2011, 15:25:59 pm »
Czy samiec nie będzie znaczył bardziej terenu? Chciałabym królika chyba jednak przyjaznego, a nie agresywnego...
Ja używam ściółki lennej w chwili obecnej.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2011, 15:29:26 pm »
nie utrafisz z wyborem, ale biorac z adopcji latwiej jest ocenic charakter. Ja mam 2 dziewczyny i mialam klopot z agresja. Po sterylizacji i kastracji ewentualne zachowania agresywne zwykle sie niweluja, co nie znaczy ze zawsze i w kazdym przypadku

nuka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2011, 15:30:46 pm »
Zarówno samiec jak i samica muszą oznaczyć co swoje. Mocz niekastrowanego samca ma bardziej intensywny zapaszek niz samicy ale panienkom przed sterylka tez niczego w zapaszkach nie brakuje

Sassenka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2011, 15:32:35 pm »
co do zagród to są jakieś spody do nich?
http://allegro.pl/trixie-kojec-zagroda-wybieg-6-element-60x63cm-6250-i1436897335.html bo np. ta zagroda w hurtowni kosztuje 100zł

ale znowu tą klatkę http://www.okazje.info.pl/okazja/sport-i-hobby/fop-klatka-cavia-maxi-100-x-100-x-45-fop-20210010.html mogę w hurtowni kupić za 311zł i nie wiem czy nie lepiej było by trochę poczekać i wybrać tą?

Kurcze mój poprzedni królik to był aniołek ;) jeździł ze mną wszędzie, chodził itp.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2011, 15:32:57 pm »
Sassenka adoptujac uszaka bedziesz wiedziec jaki ma charakter, co juz umie a co nie. W przypadku kupienia mlodego krolika nie sprawdzisz jaki bedzie bo charakter wraz z wiekiem sie ukazuje

Sassenka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2011, 15:53:14 pm »
Zobaczę :) jak nie znajdę hodowli jakieś to zaadoptuję ;)


nuka

  • Gość
Odp: Wyprawka dla królika
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2011, 14:39:48 pm »
Obydwa super mięciutkie takie akurat do zasikania. Wystarczy pudło kartonowe z jakąś szmatką do przekopywania