Autor Wątek: A kto w Katowicach?  (Przeczytany 25362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2009, 14:06:37 pm »
Pozwolę sobie powrócic do tematu, bo suma sumarum niewiele z niego wynika, natomiast do brynowskiej kliniki małych zwierząt skutecnzie mnie zraził.
Ok, doktor Gierek - ale to specjalista chirurg i okulista - podobno cudotwórca, więc na kastracje/sterylizacje wybiore sie do niego napewno.
Ale.....
Ale teraz szukam weterynarza który mi króliczka zaszczepi, sprawdzi ząbki i inne tego typu (bo to pierwsza wizyta), ewentualnie powie dlaczego Frotek kicha (bo mnie sie wydaje, że cos za dużo - może mu się coś w nosku zaplątało), określi płeć...
Więc specjalisty od cięć nie potrzebuje i nawet nie chce zawracać mu tym głowy, bo może jakieś zwierzątko będzie czekało na operacje czy coś w tym stylu...

Pytam gdzie, bo mimo, że to takie ogólne, to wolałabym generalnie juz mieć stałego weterynarza, poza tym boje się trafić do takiego, który np pomyli się z płacią, bo chce adoptować króliczka (jeżeli mój okaże się samicą to już, jeżeli samcem, to poczekam do kastracji) i jest to dla mnie wazne, a slyszałam już o przypadkach weterynarzy, którzy nawet tego nie zrobili dobrze, poza tym to kichanie i szczepienie, nie chce, zeby wet mi zaszczepił przeziębionego królika.... Więc wole kogoś kto się zna....

Proszę o pomoc :titanic:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2009, 19:35:34 pm »
nie porafię Ci pomóc-sama szukam weterynarza znam jednego w Rybnku i w Boguszowicach jest dobry podobno-jednak wczoraj Bobek byl Kastrowany u Dra Gierka i szczerze polecam:)
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2009, 19:49:14 pm »
Tylko, że doktor Gierek to chirurg, więc nie będę do nieg jeździć z katarem, czy chorobami pasożytniczymi.
Ale ja wczoraj byłam u pani dr Ewy Dziurowicz, którą ktoś polecał na jakimś króliczym forum, jestem zadowolona, wiedziała czego szukać, bardzo konkretnie, i nie uderzyło po kieszeni

BA$$

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2009, 20:48:54 pm »
Hejka !!
Bardzo chciałabym mieć królisia , mieszkam niedaleko weterynarza (jego klinika znajduje się na ulicy Kijowskiej, Katowice-Ligota) i nie wiem czy on ma duże doświadczenie na temat królików.
Osobiście nie tyle że boję się go spytać ale chyba nawet nie wypada więc wolę się was spytać PLIIS POMÓŻCIE !!  !!  !!  !!  !!  !!  !!  !!

Aneczka

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:20:41 pm »
jeżeli nie jest wymieniony na forum, ani na stronie spk, to prawdopodobnie nie specjalizuje sie w małych zwierzątkach futerkowych. Klinika w których przyjmują weterynarze m.in od krolikow znajduje sie na Brynowie, kolo inspektoratu weterynaryjnego

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:40:28 pm »
ja chodze z psem do weta do Katowic w dzielnicy Kostuchna dobrze sie zajeli moim psem widzialam tam nawet kota z kroplowka dziwnie to wygladalo  :zdenerwowany  z Afrusia jeszcze u weta nie bylam bo narazie jest wszystko ok
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:52:05 pm »
rokiowca, wet specjalizujący się w psach i kotach nie koniecznie musi być odpowiedni dla królików.
A tak z ciekawości zapytam, Afrusia była szczepiona zanim do Ciebie trafiła? Bo wiesz, że powinna być zaszczepiona, tym bardziej, że biega po dworze.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:17:21 pm »
ta kumpela co mi dala Afrusie mowila ze byla szczepiona
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:20:55 pm »
rokiowca, to dowiedz się kiedy mniej więcej była szczepiona i zanotuj sobie kiedy kolejne szczepienie :)

Pani Misiowa

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:31:16 am »
A co powiecie na tą klinikę na Giszowcu (dzielnica Katowic)?

http://www.wetklinika.pl/?m=zakres-uslug

Pracuje tam dr Bojarski o którym była juz pozytywna opinia. Poza tym można tam na miejscu wykonać wszystkie badania. Wygląda obiecująco. :>

Napiszcie jak coś wiecie, proszę.

Pozdrawiam,

buła

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2009, 01:10:50 am »
Nieco z opoznieniem, ale moze sie przyda, korzystalam z uslug tej kliniki i jesli chodzi o male zwierzeta to absolutnie nie polecam, pracujacy tam dr Szweda nie zna sie na krolisiach, przez niego stracilam mojego ucholka, bo nie rozpoznal zatoru, dr Bojarski jest w porzadku, chociaz nie wiem jaka ma wiedze na temat krolikow, jego dzialka to glownie psy, reszty nie znam.


Odnosnie kliniki w Brynowie to dr Gawin juz tam nie pracuje, otworzyla swoja praktyke gdzies w Myslowicach podobno, w klinice malymi zwierzetami zajmuje sie teraz dr Krysa i dr Paczkowska

Phalaenopsis

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 23, 2009, 11:46:15 am »
Ja się wczoraj pytałam o sterylizację naszej panny. W naszej lecznicy w Chorzowie kosztuje to 130 zł. Wydaje nam się, że ten wet (pracuje tam kilku) zna się na królasach. Oba dokładnie przejrzał od pazurków po uszka. Zwrócił uwagę na wyczesywanie małej (niestety nie jest tak łatwo ;)) Szybciutko obciął pazurki, że mała zorientowała się dopiero przy ostatniej łapce ;) Jeszcze tylko muszę go wypytać o znieczulenia i chyba się zdecydujemy. A może słyszał ktoś coś o dr Przemysławie Ruseckim z Przychodni weterynaryjnej w Chorzowie na Gałeczki?

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 9:56 am ]
Bakusia po sterylizacji. Polecam dra Przemysława Ruseckiego z lecznicy w Chorzowie przy ul. Gałeczki 47. ( http://www.weterynaria.slask.pl/ - nie jest to lekarz na zdjęciu). Zbadał i obejrzał dokładnie pannę przed zabiegiem. Ogólnie zajmuje się w tej lecznicy zabiegami chirurgicznymi, jednak po poradę i na leczenie też można śmiało do niego iść. Na pewno przyjmuje w poniedziałki i w czwartek po połudnu.

Offline Pysia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2012, 19:37:43 pm »
Bardzo wam polecam koło Katowic w Będzinie na Syberce(dzielnica:) Piłsudskiego 83 numerki telefonu 0327614091 jest to przychodnia ALASKAN pracują tam dwie Panie i zajmują sie najmniejszymi zwierzakami  są miłe obsługa profesjonalna przejmują się losem nawet najmniejszych :)  polecam jestem wierna tej przychodni bo zawsze mi pomogli odnośnie psów i królisiów:) wszystko jestem bardzo zadowolona z opieki jaką sprawują nad zwierzakami a zwłaszcza nad ucholami :jupi

Właśnie tej przychodni nie polecam, nie znają się na króliczkach. Nie pomogli. Jak Pysia zachorowała, myślałam że będzie ok. Ale oprócz zastrzyków nie dostałam jakiejkolwiek porady co robić. I moja królisia zdechła.....Może jakby się Pani (nawiasem mówiąc miła) weterynarz bardziej wczuła......