Autor Wątek: A kto w Katowicach?  (Przeczytany 24536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

spacefrog

  • Gość
A kto w Katowicach?
« dnia: Styczeń 25, 2006, 23:11:03 pm »
Szukam kroliczkowego doktora w Katowicach lub najblizszej okolicy.

zaba_zielona

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2006, 11:32:32 am »
dr Gawin i dr Rybicki z Kliniki Malych Zwierzat w Katowicach - Brynowie tel. 32 251 75 30; 32 205 14 67


polecam i pozdrawiam/zz

naomi19

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2006, 12:13:46 pm »
Ja polecam lekarza weterynarii, Martę Gawin
strona internetowa lecznicy: http://www.lecznica-brynow.com/

bobi

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2006, 12:59:32 pm »
A ja juz nie skorzystam z uslug Kliniki Malych Zwierzat na Brynowie, schrzanili prosty zabieg u mojego uszatka i malo brakowalo zebym go stracila i nie jest to pierwszy raz kiedy sie na nich zawodze :zdenerwowany
Polecam natomiast lecznice dr Bojarskiego na Giszowcu i pracujacego tam dr Huberta Sroke, bada zwierzaki dokladnie, delikatnie i zna sie na krolisiach  :icon_biggrin

naomi19

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2006, 20:14:32 pm »
bobi- ale co dokładnie schrzanili?! I kto? Który lekarz?

ulpu

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:10:18 am »
Ja także polecam tych lekarzy. Nie są idealni, ale wiedze mają dużą i mi zawsze pomogli. Szczególnie polecam dra Rybickiego.

Za samą kliniką nie przepadam, z psami tam kiedyś jeździłam i wymyślali cuda, nakazywali obciążające leczenie lub twierdzili, że pies jest zdrowy, gdy zdrowy nie był, co od razu wykazał inny wet. Kilka lat temu nasze kilkutygodniowe szczenięta czekały dobre kilka godzin na operację o pustych żołądkach (co jest bardzo niebezpieczne dla maluchów), samitukie, w hałasie, bo oni mieli dużo klientów w gabinetach i nie mogli przeprowadzać operacji, którą i tak u jednego psa zawalili. A przy następnej operacji dostałam psa tylko w połowie rozbudzonego, pomimo, że pies został zawieziony do nich rano a odbierany w nocy (a mieliśmy odebrać go po południu...) i mieli czas na przeprowadzenie operacji i dokładne rozbudzenie psa.

Jeśli chodzi o króliki - polecam, a jeśli chodzi o psy (nie wiem, jak z innymi zwierzętami) - nie, chyba że tylko w sprawie szczepień. Zbyt wiele razy zawiodłam się na tej klinice.

naomi19

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2006, 21:19:50 pm »
No tak, tylko, że ja tam właśnie z królikiem jeżdżę, a nie z psem. Jak na razie to nie spotkałam na śląsku nikogo kompetentnego na tyle, żeby Bunisławę oddać w jego/jej ręce, ta klinika to była dla mnie wybawienie, więc nie podoba mi się stawianie takich zarzutów jakie robi bobi, bo nie odpisała mi, a stwierdzenie, że ktoś coś schrzanił może oznaczać wszystko i nic, dlatego chciałabym szczegółów.
ulpu- a byłaś może u dr Gawin?

ulpu

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2006, 17:40:27 pm »
Naomi19, u dr Gawin bylam tylko pare razy, teraz juz nie pamietam ile, ale zawsze wolalam dra Rybickiego - wydal mi sie milszy, a i z wiekszymi problemami krolikow do niego jezdzilam niz do dr Gawin i pomagal. U dr Gawin bylam na szczepieniu i na podaniu zastrzykow po sterylizacji Guci, wiec w sumie wiedza sie specjalnie popisac nie mogla, bo nie miala jak :) Dlatego nie moge jej ocenic pod tym wzgledem.

Ale jakos bardziej do gustu przypadl mi dr Rybicki, choc nie neguje, ze dr Gawin tez moze byc naprawde dobrym lekarzem :)

naomi19

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2006, 19:19:49 pm »
Rozumiem. Ja zastanawiam się nad zmianą, tzn dr Rybicki faktycznie jest sympatyczniejszy i jakoś bardziej jest chętny na odpowiadaniana moje niektóre pytania... zastanawiam się więc. Poza tym, jak miałam problem z rozpoznaniem płci Bunisławy, to dr Gawin też nie była pewna, dopiero dr Rybicki potwierdził na 100% płeć. W sumie jestem z niej bardziej zadowolona, przy wzdęciach bardzo Buńce pomogła, pomogła też w diecie (porady), więc sama nie wiem.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2008, 10:49:22 am »
Słuchajcie, a mogę tam spokojnie oddać moją małą do sterylki?? Nic nie zepsują?? I chyba przed zabiegiem musi byc jakieś badanie kontrolne prawda??? Błagam pomocy!!!
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2008, 10:55:26 am »
mozesz
ja mam do nich PELNE zaufanie
nie jestem pewna, czy dr Gawin wrocila do pracy, ale jak bedziesz sie umawiac na wizyte to sie dowiesz

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2008, 11:01:43 am »
A tam sterylizuje dr. Gawin?? I ja do nich właśnie dzwoniłam i zdziwił mnie fakt, że nie trzeba wcześniej sprawdzić stanu zdrowia królika :wow Nie wiem co mam o tym myśleć....
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2008, 21:10:27 pm »
Stan zdrowia królika sprawdza się tuż przed zabiegiem, a nie tydzień czy dwa tygodnie przed. To samo przed operacją u ludzi.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2008, 21:29:20 pm »
Aha to dobrze. Zastanawam sie jeszcze nad klinikom w Chorzowie"Fabisz Stefanek" czy cos takiego. Też podobno dobry - co myslicie??

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 4:18 pm ]
Naprawdę pilnie potrzebuję tego weta !! Czy mogę w pełni zaufać tej klinice w Katowicach?? Aha i czy musze kupowac transporter, na drogę powrotną ze sterylki?? Bo ona zawsze podróżowała miedzy mną a bratem(w środku) i byłą bardzo grzeczna. Ale po sterylizacji to chyba tak nie mozna prawda?? Kurczę tak się o nią boję :(
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

DariaOrbit

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2008, 12:09:46 pm »
Bardzo wam polecam koło Katowic w Będzinie na Syberce(dzielnica:) Piłsudskiego 83 numerki telefonu 0327614091 jest to przychodnia ALASKAN pracują tam dwie Panie i zajmują sie najmniejszymi zwierzakami  są miłe obsługa profesjonalna przejmują się losem nawet najmniejszych :)  polecam jestem wierna tej przychodni bo zawsze mi pomogli odnośnie psów i królisiów:) wszystko jestem bardzo zadowolona z opieki jaką sprawują nad zwierzakami a zwłaszcza nad ucholami :jupi

Nikola

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2008, 16:46:15 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Naprawdę pilnie potrzebuję tego weta !! Czy mogę w pełni zaufać tej klinice w Katowicach?? Aha i czy musze kupowac transporter, na drogę powrotną ze sterylki?? Bo ona zawsze podróżowała miedzy mną a bratem(w środku) i byłą bardzo grzeczna. Ale po sterylizacji to chyba tak nie mozna prawda?? Kurczę tak się o nią boję :(

Mój Dropsiu miał tam przeprowadzaną kastrację, wszystko przebiegło idealnie, malec szybko wrócił do formy, nie było żadnych problemów po zabiegu. O klinice czytałam różne opinie - i złe i dobre, sama większych doświadczeń z nią nie mam, bo normalnie chodzę do Siemianowic na ul. Klonowej do weterynarza. Przy kastracji zdecydowałam się na klinikę w Katowicach ze względu na to, że mają tam jednak bardzo profesjonalny sprzęt i przeprowadzali wiele takich zabiegów.

A co do transportera - na pewno się przyda, mała będzie po zabiegu, obolała, na lekach.. transporterki nie są drogie, na allegro już za 30 zł można kupić taki podstawowy, a potem się przydaje do weterynarza/przewożenia malca :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2008, 21:11:24 pm »
Transporter potrzebny. Jeśli nie chcesz kupować, to może uda Ci się pożyczyć od kogoś (tylko wtedy dowiedz się, czy nie przewożono w nim zwierząt chorych na coś groźnego dla króli; tak czy inaczej trzeba porządnie wyszorować :) ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Sen

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 21, 2008, 10:25:03 am »
Transporter tak czy siak się kiedyś przyda, a Ciapula musi mieć komfort po zabiegu. Polecam Atlas10 Ferplastu.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2008, 15:08:41 pm »
Dobrze, dziekuje wam :bukiet
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Anneri

  • Gość
A kto w Katowicach?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:24:26 am »
A ja chciałam wszystkim przestrzec przed korzystaniem z lecznicy na os. Padarewskiego w Katowicach. Zero wiedzy i wyciąganie kasy ;/ Nie umieli mi królika wyleczyć.