Autor Wątek: Królik + Szczur?!!!!  (Przeczytany 61471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mel

  • Gość
Królik + Szczur?!!!!
« dnia: Styczeń 29, 2011, 17:55:03 pm »
Wiem, że pytanie może wydać się głupie, ale mimo to proszę o odpowiedź.

Byłam dzisiaj w Kakadu po granulat dla Kiarci, i rzuciłam okiem na króliki.
Na pierwszy rzut oka, wszystko było dobrze, króliki nawet nie były w akwariach, tylko w klatkach. Podeszłam do jednej klatki i... szczęka mi opadła. W niedużej klatce leżał gigantyczny królik,  a obok niego... biegał szczur! Królik nie miał tam miejsca, żeby się ruszyć, na górze za to pełno było tuneli itd dla szczura. Teraz moje pytanie:
czy królik może zaakceptować szczura? Chciałam zwrócić obsłudze sklepu uwagę, ale nie byłam pewna swoich racji ;//. Swoją drogą to obsługa szalenie inteligenta, więc pewnie nic by nie zrozumieli ;//.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:16:12 pm »
szczur może królika zabić, szczury nie łączą się z innymi gatunkami (może poza wyjątkowymi przypadkami ale nie ma co ryzykować). Absolutnie nie powinny siedzieć razem, bo kiedy szczurek dojrzeje może już nie być taki miły...

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:22:02 pm »
W takim razie co ja mogę w tej sprawie zrobić?
Pójdę jutro zwrócić jej uwagę, i jeśli nie zabierze szczura, może zagrozić jej, że zgłoszę to do SPK?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:40:00 pm »
Szczur moze zrobic krzywde krolikowi. Ale jak krolik sie wkurzy to rowniez moze ugryzc szczura. z tym, ze krolik jak ciachnie to moze np. zgilotynowac szczurkowi nos. Nie wiem czy byly takie przypadki, ale przeciez szczurek jest maly, owszem pogryzie do krwi, ale mi sie wydaje, ze agresywny krolik predzej okaleczylby szczurka. Poza tym tak: szczur jest gryzoniem, jest wszystkozerny, co innego powinien miec w misce. Krolik zywi sie czyms innym, wiec nie powinny razem przebywac chocby z tego wzgledu.
Co oni klatek nie maja, ze tak juz upychaja te zwierzaki? Niedlugo beda trzymac szczury z pajakami, a swinki morskie w akwarium z rybkami...
Moze powiedz, ze zglosisz to do Inspektoratu weterynarii. O SPK moga nie wiedziec i w ogole sie tym nie przejma.

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:48:27 pm »
Zamierzam jechać jutro rano do tego sklepu.
Pomyślałam, że zrobię tak: rano, zwrócę uwagę i powiem, żeby oddzielili zwierzęta i wrócę wieczorem zobaczyć czy warunki się poprawiły; jeśli się nie poprawią to zgłoszę to do Inspektoratu Weterynarii i SPK.
Może, tak być?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2011, 18:56:53 pm »
No jasne. Najpierw moze wytlumacz im spokojnie, albo na poczatek zapytaj czemu w ogole sa razem? Ciekawe jakie maja uzasadnienie.
Jesli nie rozdziela, to wtedy mozna zglosic, bo moim zdaniem to jest narazanie zycia obu zwierzakow. Tak naprawde nie wiadomo ktore z nich zaatakuje. A kazde z nich moze dotkliwie pogryzc sublokatora.

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:00:30 pm »
Spróbuje coś zdziałać, ale mam sporo obaw.
Czy oni potraktują poważnie słowa nastolatki? ;//

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:18:59 pm »
szczur zdecydowanie jest w stanie zabić królika, to drapieżnik i jego wielkość w niczym mu nie przeszkodzi

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:31:48 pm »
Tak, tak ja wiem. te male zabki potrafia dotkliwie pogryzc. Ale ja np. separowalam uszy i ogony, bo balam sie tez tego, ze np. Mania bedzie chciala iskac Jozie (miala takie zapedy) a jak nie daj boze podgryzie ja gdzies w okolicy pyszczka to Jozka moze ja dziabnac. A widzialam jak Joziadlo nadgryzla warge drugiemu krolikowi :/ Po takim dziabnieciu to szczurek moglby stracic nos. Mysle, ze i jedno i drugie jest niebezpieczne. Bo krolik moze atakowac w obronie wlasnej. Moze zle odebrac np. chec poiskania.

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:55:10 pm »
Jestem beznadziejna. Po prostu żałosna jestem ;//.
Nie byłam w tym sklepie. Planowałam, (ze względu na trasy autobusów)że
najpierw pojadę do jednego Kakadu zrobię zakupy, i pójdę do drugiego,
zwrócić tą uwagę. Wyszło, że opuszczałam sklep z trzema ciężkimi torbami
i torbą ze żwirkiem. Niedawno przyjechałam (wyszłam wcześnie, w sklepie długo mi zeszło) i planowałam zostawić zakupy i jechać... ale nie wyszło.
Wiem jednak, że jutro na bank pojadę od razu po szkole, także proszę nie kręćcie za bardzo na mnie głową, jutro na 100 % zdam relację z zajścia w sklepie.

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2011, 17:06:30 pm »
Przepraszam, że post pod postem.

Byłam w tym tym sklepie (tu podziękowania dla Lilli, za motywację).
Tragedia. TRAGEDIA! Okazało się, że w klatce są dwa króliki i kilka szczurów.
Poprosiłam ekspedientkę, i wyjaśniłam o co chodzi. Podałam rozsądne argumenty
a ta pokręciła głową... i stwierdziła, że zwierzęta się dobrze znają i na pewno nie pogryzą! Ja powiedziałam, że to są zwierzęta i nigdy nie ma gwarancji, że nie zrobią sobie krzywdy, a ona, że jest pewna, że nic sobie nie zrobią.
Ja mówię, że tak, ale gwarancji nigdy nie ma i to, że do tej pory się dogadywały, nie znaczy, że tak będzie zawsze, a ona, że gwarancję ma i jest tego pewna.
Tą dyskusję mogłabym ciągnąć w nieskończoność.
Potem spytałam czyje są zwierzęta, i Pani odpowiedziała, że to jakiejś babki co się przeprowadza... poważnie w to wątpie. W końcu stanęło na tym, że "ona przekaże moją opinię tej pani".
Co ja mogę jeszcze z tym zrobić?

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2011, 17:12:40 pm »
O Boże, co za ludzie... Przecież szczur jest w stanie zagryźć królika... zresztą oba gatunki mogą sobie zrobić krzywdę nawzajem.
Gdzie znajduje się ten sklep?
Może ktoś z SPK lub SPSu mógłby się tam wybrać i porozmawiać z tą kobietą?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 17:27:08 pm wysłana przez la_nouvelle_vie »

Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2011, 17:53:05 pm »
Niektórzy ludzie są tragiczni, po prostu :(.
Ja się na razie dogaduję z osobą z innego króliczego forum; pomoże mi napisać list i wysłać do TOZ-u, SPK.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2011, 18:08:40 pm »
Możesz spróbować tez napisać do kogoś ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów (www.stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2011, 18:10:41 pm »
Mel napisz zgoszenie do interwencji SPK
http://interwencje.kroliki.net/page.php?3 na tej stronie jest opisane jak to zrobic. Ktos z Interwencji powinien zadzwonic gdzie trzeba i naslac kontrole na sklep.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2011, 18:16:14 pm »
U mnie moje 2 szczury i Mizu świetnie się dogadywali. Szczury lubią grzebać we włosach a Mizu lubiał jak się go miziało, więc ich relacje były super. Z tym, że różnica była taka, że ich zabawy były kontrolowane. Nikt nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Razem spali, razem się bawili ale to zwierzęta. Nie wiadomo co komu odbije mimo tego, że moje szczury to kluchy, nie wiedzą do czego zęby służą.


Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2011, 18:18:42 pm »
No, tak, ale Ty pilnowałaś zwierząt, a tamte są właściwie bez kontroli :(.
Powysyłałam już maile gdzie trzeba, zobaczymy jak dalej sytuacja się rozwinie.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2011, 18:25:03 pm »
Mam nadzieję, że uda się pomóc zwierzakom :( Powodzenia !


Mel

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2011, 18:59:44 pm »
Dzięki, przyda się :*.
Dam znać, czy uda mi się coś zdziałać.

sonia

  • Gość
Odp: Królik + Szczur?!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2011, 22:01:20 pm »
No i jak?? udalo sie cos zdzialac???