Autor Wątek: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?  (Przeczytany 70425 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:58:03 pm »
Cytat: PippiLotta on Dzisiaj o 15:20:12
Chodzi o sytuację, gdy osoba jest zdecydowan na adopcję danego królika, tylko stan zdrowia królika jeszcze na nią nie pozwala i zamiast tego oferuje się danej osobie możliwość bycia DT. To by była wtedy taka odwleczona w czasie pewna adopcja.
Nie słyszałam, by SPK odwlekało adopcję królika ze względu na stan zdrowia. Królik jest do adopcji nawet chory. To FPK zawiesza adopcję do czasu wyleczenia.

Hm. Jeżeli królik znajdujący się w DT jest chory- ciężko chory- a jego stan nie pozwala na chwilę obecną przenieść go do innego domu, to "zawiesiła bym" adopcję do czasu, aż by nie wyzdrowiał lub nie osiągnął by przynajmniej takiego stanu, w którym można by go bezpiecznie przetransportować do innego domu.

W Szczecinie nie ma opcji pozostawienia królika w lecznicy, więc nigdy jej nie rozważałam- a podejrzewam, ze taka sytuacja ma miejsce w twoim przypadku, PippiLotta?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:48:25 pm »
Nie słyszałam, by SPK odwlekało adopcję królika ze względu na stan zdrowia.
np. Dona z 3M

W Szczecinie nie ma opcji pozostawienia królika w lecznicy, więc nigdy jej nie rozważałam- a podejrzewam, ze taka sytuacja ma miejsce w twoim przypadku, PippiLotta?
Iskra, ja nie mam takiej sytuacji. Pytałam czysto teoretycznie i informacyjnie :)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 05, 2013, 18:06:09 pm »
w Warszawie tak chore króliki są w lecznicy ale głównie dlatego że nie ma chętnych żeby wziąć takiego uszaka do domu, z chorym królikiem na DT trzeba często być u weterynarza, trzeba mu poświęcać więcej czasu i uwagi i liczyć się z nagłą potrzeba jechania do weterynarza nawet w środku nocy, często podawać leki/zastrzyki...
królik powinien mieć swojego człowieka nawet tymczasowego bo są to zwierzaki po których ciężko jest zobaczyć że coś jest nie tak a zwłaszcza "obcemu", jeśli ktoś zna uszaka szybciej zauważy że np potrzebuje on pomocy weterynarza...
jeśli chodzi o DT z opcją TS to jak najbardziej jest to możliwe a ja jestem najlepszym tego przykładem :) kwestia dogadania się i tyle :)
kocham moje uszate szczęście!

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 20, 2013, 17:32:08 pm »
hej;) zamieszczam link do profilu DT na facebooku, mile widziane udostępnianie przez osoby posiadające własne konto no i aktywne odwiedzanie oczywiście;) profil ma na celu reklamowanie DT jako formy pomocy zwierzetom, przybliżenie problematyki DT no i dodatkowo zamieszczanie króliczków które aktualnie szukają DT. Na razie liczba fanów nie jest zatrważająca ale mam nadzieje że z czasem będzie coraz lepiej ;) zapraszam serdecznie! http://www.facebook.com/DomyTymczasoweStowarzyszeniePomocyKrolikom

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 13, 2015, 15:51:59 pm »
Jak to jest? Jeżeli mieszkam w Namysłowie (Opolskie), to czy muszę brać uszaka z najbliższej okolicy? Np. Wrocław? Czy równie dobrze mogę wziąć ze Szczecina, czy Lublina? Czy po prostu dostaję jakiegokolwiek uszaka? A do weterynarza musiałabym jeździć do Wrocławia, tak?
ps. Wiem, że potrzebuję zgody mamy ;).


Offline Magda11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 12, 2016, 20:37:49 pm »
Moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, liczy sie tylko to że chcesz wziąć uszaka i to jest najważniejsze