Autor Wątek: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?  (Przeczytany 70401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 10, 2012, 14:53:28 pm »
Beciu dobre intencje to czasem zbyt mało- dobrze że pomogłaś swoim 2 króliczkom ale przynajmniej do czasu zabiegów nie bierz do siebie kolejnych uszaków- wierz mi jak rodzice zobaczą obsikane ściany w całym mieszkaniu i będą notorycznie gwałceni przez uszy mogą się "lekko " zirytować- ja mam jedną złośnicę i przed sterylizacja dała nam równo popalić- lała na wszystko, gryzła wszystko i drapała wszystko - łatwo nie było a sterylizacja opróżniła nam kieszenie

zresztą jak coś się dzieje z uszami - także tymi z dt trzeba nie raz i w nocy jeżdzic po cąłym mieście (czasem dalej ) i szukać pomocy- dlatego Twoi rodzice mają tu głos decydujący bo to nie ty będzie je wozić po nocach i raczej nie ty będziesz siedzieć po nocach idąc rano do szkoły jak uszy zachorują

wstrzymaj się trochę z pomysłem dt i wytarmoś ode mnie swoje gałgany
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 10, 2012, 14:56:40 pm »
Wytarmosze wytarmoszę :D
Krecik vel Danny miał iść na zabieg we wtorek, ale miejsce się zwolniło i idzie pojutrze :)
A Pyzka vel Becia pójdzie albo pod koniec maja, albo na początku czerwca, dlatego może na wakacje, jak będzie dużo uszu wyrzuconych i niechcianych, to będe mogła któregoś wziąć do siebie ;D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 10, 2012, 17:17:51 pm »
Spoko, na pewno na wakacje przyda się pomoc. Niektóre dt działają tylko w roku akademickim, a uszu na wakacje porzuconych przybywa.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 10, 2012, 17:40:41 pm »
ja mialabym prośbę. Moi rodzice zgadzają się na DT na wakacje- ale jeśli pokażę im jakiś apel, wiadomość o tym że w wakacje królików do adopcji przybywa bo są wyrzucane, bo mama mówi że przecież wyrzuca na wakacje się głównie psy :/ I dlatego muszę jej jakoś udowodnić że królik w wakacje to również problem rozwiązywany w ten sposób. Gdyby ktoś coś takiego napisał w tym temacie to byłabym wdzięczna :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 10, 2012, 18:16:25 pm »
ja mialabym prośbę. Moi rodzice zgadzają się na DT na wakacje- ale jeśli pokażę im jakiś apel, wiadomość o tym że w wakacje królików do adopcji przybywa bo są wyrzucane, bo mama mówi że przecież wyrzuca na wakacje się głównie psy :/ I dlatego muszę jej jakoś udowodnić że królik w wakacje to również problem rozwiązywany w ten sposób. Gdyby ktoś coś takiego napisał w tym temacie to byłabym wdzięczna :D

o psach sie mowi i psy sie jeszcze powaznie traktuje, niestety w swiadomosci wiekszosci ludzi krrolik nie jest powaznym zwierzakiem i zdaniem tej niby wiekszosci nie ma zadnego problemu z krolikami
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 18:27:21 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 10, 2012, 18:21:55 pm »
Dokładnie... Króliczek łatwo zostanie  w domku jak mu się da jeść więcej albo grzecznie przesiedzi cały wyjazd w hotelu w klateczce...
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 10, 2012, 19:49:17 pm »
przypominam, że jest to wątek informacyjny, a nie apelowy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 10, 2012, 20:56:04 pm »
apelowy?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 11, 2012, 00:35:18 am »
szyszka, jak zbliżą się wakacje, to przyjadę do Ciebie do domu i porozmawiam z rodzicami. Myślę że umiem wystarczająco ich uświadomić, żeby zdali sobie sprawę z wielkości problemu jakim są bezdomne króliki, zwłaszcza w wakacje.


Pozdrawiam :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline labek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 23, 2012, 18:51:04 pm »
a ile mniej więcej  czeka się aż króliczek znajdzie stały dom bardzo proszę o jak naj szyprzą odpowieć

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 23, 2012, 18:51:45 pm »
to zależy - czasem i ponad rok
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline labek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 23, 2012, 18:55:50 pm »
a można wziąść królika tak na miesiąć ??
bo ja ogulnie bym chciała na więcej ale narazie to moge tak na miesiąc

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 23, 2012, 19:00:01 pm »
a można wziąść królika tak na miesiąć ??
bo ja ogulnie bym chciała na więcej ale narazie to moge tak na miesiąc

labek pewnie że można, bierzesz na taki czas na jaki jesteś w stanie.....do niczego nikt Cię tutaj nie zmusi. TYlko musisz wcześniej się umówić, że to na miesiąc i najważniejsze wywiązać się z zadania. Cieszę się, że podchodzisz teraz bardziej dojrzale, oby tak dalej
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 23, 2012, 21:18:29 pm »
to zależy - czasem i ponad rok

Ale zazwyczaj kilka miesięcy. Zależy jaki króliczek - czy specjalnej troski, czy młody, czy miał zabieg i jaki okres. W okresie wakacyjnym jest zazwyczaj mniej adopcji, tak parę miesięcy po Świętach jest nawał króliczków do oddania (oficjalnie bo alergia, ale zwykle zwierzak urósł, wymaga sprzątania, hałasuje bo niewybiegany i zaczyna dojrzewać, więc znaczy teren, podgryza).

Zawsze się umawia z osobą odpowiedzialną z ramienia SPK co do czasu trwania opieki, ale jak coś się wydarzy niespodziewanego, to oczywiście da się wcześniej króliczka oddać komuś innemu na DT. O takie rzeczy pytają najpierw - na ile możesz wziąć.

Czasem nawet taki tygodniowy dt pozwala uratować króliczka, bo zdąży się mu znaleźć długoterminowy dt albo załatwić transport w miejsce, gdzie ktoś zechce go przyjąć.

Najlepiej zaprosić do siebie pośrednika i porozmawiać :) No i czytać, czytać o króliczkach. A, i zapraszam na stronę na Fb http://www.facebook.com/kroliczeDT?fref=ts
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 03, 2013, 14:51:44 pm »
Czy jest ostatecznie zefiniowane pojęcie DT z opcją DS? Czy to zależy od województwa, co się pod tym pojciem kryje?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 03, 2013, 14:59:02 pm »
Jak bardziej definitywnie byś chciała, niż dosłownie "DT z opcją DS"?
Skoro warunki pozostania DT i/lub DS zależą od samodzielnej decyzji konkretnego pośrednika oraz woli DT, to choć pojęcie oznacza dom tymczasowy, a gdy wszystko będzie dobrze, to stały, to pewnie warunki realizacji oraz czas dawany królikowi na aklimatyzację i zaprzyjaźnienie z domownikami jest pewnie różny.

Ale co to ma do zdefiniowania pojęcia  :nie_wiem
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:20:12 pm »
Tak Eni, slowo opcja jest abolutnie jednoznacze. Nie można mieć żadnych wątpliwości, co się pod nim kryje. Nie odzywać się lepiej i nie dopytywać, bo wstyd obciach i żenada. Wszystko jasne jak słońce i tyle...

Czy ktoś wykorzystywał "DT z opcją DS" jako taką jak by "gwarancję", że po okresie dochodzienia do siebie i leczenia w danym DT (w czasie, kiedy stan zdrowia królasa nie pozwala na oddanie go jeszcze do adopcji, bo SPK lub FPK chce mieć go stale na oku, ale może przebywać w DT) ta tak zwana "opcja DS" zapewnia (jest jak by gwarancją), że DT, w którym był uszak, ma pierwszeństwo do adopcji?

Chodzi o sytuację, gdy osoba jest zdecydowan na adopcję danego królika, tylko stan zdrowia królika jeszcze na nią nie pozwala i zamiast tego oferuje się danej osobie możliwość bycia DT. To by była wtedy taka odwleczona w czasie pewna adopcja.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 15:42:27 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:33:17 pm »
Nie wiem, jak zdefiniowane jest w innych województwach, ale ja używam takiego sformułowania w dwóch sytuacjach:
a) Dom ma już drugiego królika- i nie ma pewności, czy króliki się polubią- a jednocześnie może rozdzielić zwierzęta, aby ten adopcyjny mógł u niego poczekać aż do znalezienia domu docelowego w razie niezaprzyjaźnienia się królików. Gdy królik znajduje dom- próbujemy z innym królikiem ( o innym charakterze) lub nie próbujemy wcale wprowadzać drugiego królika ( jeżeli są bardzo duże problemy behawioralne po stronie królika-rezydenta)
b) Ludzie nie mieli nigdy żadnego królika, pomyśleli, ze to w sumie fajny zwierzak, ale nie są pewni, czy sobie poradzą/czy królik pasuje do ich trybu życia/czy są w praktyce w stanie żyć z typowymi króliczymi zachowaniami. I jeżeli okazuje się, ze wszystko jest ok- królik zostaje. Jeżeli z jakichś przyczyn okazuje się, ze jednak królik nie jest dla nich odpowiednim zwierzakiem- to gdy zgłasza się dobry chętny, królik zmienia dom.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:44:20 pm »
Dzięki Iskra :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 03, 2013, 15:47:53 pm »
Chodzi o sytuację, gdy osoba jest zdecydowan na adopcję danego królika, tylko stan zdrowia królika jeszcze na nią nie pozwala i zamiast tego oferuje się danej osobie możliwość bycia DT. To by była wtedy taka odwleczona w czasie pewna adopcja.
Nie słyszałam, by SPK odwlekało adopcję królika ze względu na stan zdrowia. Królik jest do adopcji nawet chory. To FPK zawiesza adopcję do czasu wyleczenia.

Opcja oznacza, że bierze się królika z myślą zostania jego DS, ale może się np. nie zaprzyjaźnić z innym zwierzakiem.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...