Autor Wątek: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?  (Przeczytany 70400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:18:07 am »
A ja chciałam coś nieśmiale zaproponować.
Zauważyłam, że wiele osób chce zaadoptować drugiego królisia. Większość (o ile nie wszyscy) tych ludzi pragnie cieszyć się międzykrólczą miłością. Za każdym razem zadawane jest pytanie takiej osobie, czy ma możliwość trzymania zwierząt osobno, jeśli nie przypadną sobie one do gustu. Wiadomo - bywa różnie. Niektóre zwierzęta są stworzone do bycia dożywotnimi singlami, a czasem zdarza się, że nie są sobie pisane i należy poszukać innego partnera. Stąd moja sugestia, aby w przypadku chęci adopcji "do pary" najpierw zrobić to na zasadzie domu tymczasowego z możliwością przekształcenia w dom stały.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:46:48 am »
Takie sytuacje mają już miejsce i są czasem dokładnie tak rozwiązywane. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:26:48 am »
Blacky, dziekuje Ci za szybka odpowiedz.
To swietna wiadomosc!
Moja wypowiedz wziela sie stad, ze czytuje wypowiedzi, ktore (dla mnie) brzmia dosyc zniechecajaco. Moze warto by bylo dopisac taka informacje do regulaminu adopcji?

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:59:34 am »
Ale to chyba też zależy od pośrednika adopcyjnego? No i czasem się zdarza królik po przejściach, który nie wytrzyma psychicznie takiego przenoszenia z DT do DT, więc to raczej sprawa indywidualna... Nie możemy dla własnych potrzeb narażać uszaka na takie stresy. W sprawie adopcji i ewentualnego DT z opcją DS trzeba pertraktować z GA :)
Oni najlepiej wiedzą czy dany uszak nie ucierpi przy takich nagłych zmianach, bo jak już ma DT, a ktoś chce go sprawdzić i po kilku dniach rezygnuje i trzeba szukać nowego DT? To bardzo dużo nerwów i problemów dla pośrednika, a o uszaku nie wspomnę...
Mogłaby być taka informacja, ale nich to nie będzie reguła, bo wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że sporo uszaków będzie szybko wracać z takich DT, "bo miałam być DT tylko jeśli będę chciała uszaka na stałe, ale jednak go nie chcę i niech ktoś go zabierze!"
Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie danie króla na DT z możliwością DS jeśli osoba ubiegająca się o takie rozwiązanie w razie niezaprzyjaźnienia króli będzie spełniała funkcję DT do czasu adopcji :)


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 17, 2012, 12:00:14 pm »
Żaba, marciula taki punkt w regulaminie jest - a konkretnie jest to pkt 5:

Nowy Opiekun przed podpisaniem Umowy Adopcyjnej, w przypadku uzasadnionych obaw, co do charakteru bądź
stanu zdrowia królika lub posiadania już jednego własnego królika może tymczasowo przechować królika SPK w
oparciu o Kartę Przyjęcia Królika do Przechowalni – na zasadzie domu tymczasowego. Jest to jednak możliwe
tylko w uzasadnionych i wyjątkowych przypadkach, o których decyduje Inspektor ds. adopcji.

:)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 17, 2012, 12:07:58 pm »
madzia85, dzieki, slepy w karty nie gra. Czytalam regulamin przed wyslaniem postu i nie zauwazylam tego punktu  :glupek:

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 10, 2012, 10:21:46 am »
Czy jak się bierze uszaka na DT to ma on zapewnioną klatkę, karmę itd? :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 10, 2012, 11:45:50 am »
Tak SPK zapewni wszystko i pokrywa koszty leczenia krolikow w DT. Wiadomo, ze nie kazdy kto moze wspomoc zapewnieniem DT ma rowniez warunki na finansowanie utrzymania zwierzaka. Zapewnienie DT, opieka to i tak ogromna pomoc :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 10, 2012, 12:19:38 pm »
Moim zdaniem najlepiej jest żeby dom tymczasowy jednak zapewniał podstawę - wyżywienie i żwirek. To naprawdę nie jest drogi interes żeby wykarmić jednego królika. Natomiast jak przyjdzie SPK płacić na karmę dla każdego króliczka znajdującego się w dt, to na pewno nie starczy kasy na ratowanie chorych króliczków. 
Jeżeli chcesz zostać domem tymczasowym w Lublinie to skontaktuj się ze mną. Jestem inspektorem na miejscu w Lublinie.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 10, 2012, 12:41:16 pm »
Tak SPK zapewni wszystko i pokrywa koszty leczenia krolikow w DT. Wiadomo, ze nie kazdy kto moze wspomoc zapewnieniem DT ma rowniez warunki na finansowanie utrzymania zwierzaka. Zapewnienie DT, opieka to i tak ogromna pomoc usmiech2

Nie wiem, gdzie to tak jest, że "SPK" zapewni wszytko, a wypadałoby to podkreślić. Bo na Dolnym Śląsku tak nie jest - trzeba się dogadać indywidualnie, bo to zawsze problem.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 10, 2012, 12:50:12 pm »
Rice_cookie, na pewno byloby najlepiej gdyby kazdy DT mogl sie sam utrzymac. Ale czesto ludzi po prostu na to nie stac i juz samo to, ze oferuja swoja pomoc to i tak moim zdaniem duzo. DT zazwyczaj dobrowolnie kupuja jedzenie i zwirek z wlasnych pieniedzy. Ale generalnie jesli krolik jest w DT to nadal SPK finansuje jego utrzymanie. Sa kroliki, ktore maja wirtualnych opiekunow i to tez juz jest jakies odciazenie.

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 10, 2012, 13:24:31 pm »
Ja się właśnie zastanawiam, sianko zapewniłąbym sama, suszki też, warzywa- chodzi mi głównie o to że jakby królik był karmiony granulatem to czy dostanę go od SPK :) Pomyślę nad tym :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 10, 2012, 13:32:06 pm »
Ale generalnie jesli krolik jest w DT to nadal SPK finansuje jego utrzymanie.

Rice_cookie jest w GA, to chyba wie, jak to wygląda. Jak dla mnie podobnie do Dolnego Śląska - a niby skąd ma być kasa na utrzymanie królika w DT, skoro często na leczenie jej brakuje?

Dobrowolność to jedno, a pisanie rzeczy niezgodnych z prawda drugie - po co pisać, że SPK utrzyma królika, skoro nie ma na to pieniędzy? Nie lepiej pisać wprost i wprost ustalać zakres pomocy.

Becia się pyta i nech dostanie realną odpowiedź.

Po pierwsze to DT, które same utrzymują króle są przy takim pisaniu niejako pomijane - a nie rzadko rezygnują z wielu rzeczy czy się zadłużają, żeby króla odkarmić czy zawieźć do weta (jak np. ja). I wcale nie jest miło czytać potem, że SPK króliki utrzymuje, naprawdę! Nikt nie zmusza, chcę pomóc, ale pewnie że bym wolała, żeby ktoś inny ładował w to kasę, a ja bym "tylko" się opiekowała królikiem. Ale, sorry, jak nie ma tu inne opcji, a królik jest w potrzebie, to wolę go wziąć i szukać kasy i sposobów, żeby utrzymać, niż powiedzieć, giń, bo SPK nie da na ciebie kasy.

Zakres utrzymania królika przez SPK ustala się w każdym województwie indywidualnie. Zapewne są i takie, o jakich pisze Tocha, ale nawet wtedy jest się pytanym, czego się będzie potrzebować dla królika, a co zapewni samemu. Nie jest tak, że za królikiem z automatu jedzie jedzenie itp. Trzeba napisać o swojej chęci zostania DT do odpowiedniego Pośrednika i ustalić.

edycja:
BeciaKrecik najlepiej napisz do osoby z GA w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Napisz, co możesz zaoferować, a czego nie. A nóż jest królik w potrzebie, który ma Wirtualnego Opiekuna albo jest jakaś paczka od sponsora i mają co dać dla króliczka. A jak nie mają, to ogłoszą na forum i Fb, i może ktoś podeśle, co potrzeba. Nawet, jakby się w trakcie pobytu króliczka okazało, że z czymś nie wyrabiasz (nie możesz zdobyć czy nie stać Cię, żeby u zafundować) to zawsze możesz liczyć na pośrednika danego królika. Nikt Ci nie podrzuci królika i zapomni o Waszym istnieniu, tu jest stały kontakt z DT.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 13:42:19 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 10, 2012, 13:43:22 pm »
W razie czego sama mogłabym zapewnić wszystko. Najlepiej (gdybym się zdecydowała, tzn. ja jestem zdecydowana, czekam aż rodzice się namyślą :D ) żeby przyjechał do mnie uszak na diecie bezgranulatowej- to by nie było problemu :) Tylko w żwirek bym musiała zainwestować- suszki, siano i warzywa mam z własnego ogródka :D

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 10, 2012, 13:47:37 pm »
Najlepiej (gdybym się zdecydowała, tzn. ja jestem zdecydowana, czekam aż rodzice się namyślą icon_zeby ) żeby przyjechał do mnie uszak na diecie bezgranulatowej- to by nie było problemu

To też się z Pośrednikiem ustala. Co prawda, na taką dietę większość królików można swobodnie przestawić. Ale sam dobór królika też nie jest od tak - wybiera się wg Twoich możliwości (choćby miniatura czy hodowlaniec :P) a tak częściej to zdrowy, leczony czy specjalnej troski, samczyk czy samiczka, kastrowany czy nie - to trzeba dopasować do DT. I to robi Pośrednik.
Ja się śmiałam, jak podrzucałam królika na DT kuzynce i mówię jej: " to jest królik dla początkujących" dla zaawansowanych dostaję ja :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 10, 2012, 13:51:22 pm »
Becia ale czy nie bierzesz na siebie za dużo- zwłaszcza że nie zarabiasz i jesteś osoba niepełnoletnia?- masz już 2 króliki u których planujesz zabiegi a przed chwilą prosiłaś o akcesoria bo nie miałaś za co je kupić - przemyśl jeszcze tą decyzje- opieka nad królikiem nie jest wcale ani taka łatwa ani tania

ps hehe Eni ty to dostajesz zazwyczaj króliki niespodzianki- a to płeć nie taka a to pasażerowie na gapę w środku i na zewn:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 10, 2012, 14:01:30 pm »
Nie wywiązujmy kłótni.
Odpowiadam za Lubelskie u mnie sytuacja wygląda tak:jeżeli ktoś ze mną się skontaktuje w sprawie dt to jestem w stanie zapewnić mu klatkę, kuwetkę i miseczki. Granulat dzięki akcji Krakvetu także w tym momencie mamy. Jednak jeżeli się skończy dt musi się sam zaopatrzyć.
W miarę możliwości organizuję grupowe zamówienia, gdzie można zdobyć Cuni pro po 6zł za kilogram i wyjazdy po pellet w cenie 15zł za 20kg. Jeżeli ktoś ma chęć na worek siana ze wsi także jestem w stanie załatwić za symboliczną cenę worka. Także myślę że w takim przypadku dt nie poniesie wielkich kosztów. Zresztą to samo oferuję zwykłym posiadaczom uszatków z Lublina.
Opieka weterynaryjna jest zapewniona.
W moim województwie nie ma raczej dobroczyńców, którzy chcieliby sponsorować uszaki. Czasami coś dostanę i oczywiście idzie to na potrzeby dt. Uważam że jeżeli ktoś może zaoferować kawałek miejsca w domu to powinien mieć też te parę złotych na jedzonko i pelet i trochę czasu na zabawę z króliczkiem.
Póki nie będzie na Lubelszczyźnie wysypu ludzi dobrej woli - sytuacja opisana powyżej się nie zmieni.
W innych województwach może być inaczej. Trzeba się dopytywać inspektorów z danego województwa.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 10, 2012, 14:31:43 pm »
Ja niedługo jak wrócę do Lublina to (na 80%) wezmę jakieś uszy na DT
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 10, 2012, 14:34:37 pm »
szyszka chodziło mi o BeciaKrecik:)- nie miała wcześniej królików, na forum prosiła o akcesoria dla nich bo nie ma pieniedzy - czeka ja kastracja i sterylizacja i chce jeszcze króle na dt? dość to ryzykowne- może chce dobrze i ma naprawde dobre intencje tylko nie zdaje sobie raczej sprawy z tego jak to by wszystko wyglądało
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: DOM TYMCZASOWY, DT co to właściwie jest?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 10, 2012, 14:45:32 pm »
Właśnie dlatego najlepiej by było gdyby granulat i żwirek byłyby zapewnione przez SPK, bo jak już pisałam warzywka itd. mam z własnego ogródka. Jednak jeśli jest to problem to mogłabym poszukać ofert taniego żwirku na allegro, ewentualnie na forum jakby ktoś oddawał, a króliczka rpzestawić na dietę bezgranulatową :) Nawet jak się ma mało kasy to można uszakowi pomoc korzystając z wszelkich dostępnych środków :) największy problem to w tej chwili rodzice- kto niepełnoletni ten wie :D