Autor Wątek: Frędzel szuka domu  (Przeczytany 21756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Frędzel szuka domu
« dnia: Styczeń 27, 2011, 13:28:17 pm »
Do doktor Moroz został oddany królik - zdrowy do eutanazji lub na karmówkę. Potrzebny dt na wczoraj


Zmiana tytulu watku na prosbe autorki tematu.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 09:13:34 am wysłana przez Tocha »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline fenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 285
    • swinki
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:59:50 pm »
zrobilam watek u nas na caviarni
MAm nadzieje ze ktos sie zglosi
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=33&t=6463

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:58:10 pm »
podbijam

DT pilnie potrzebny

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2011, 12:23:21 pm »
Na tydzień, dwa mogę zaoferować DT w Łodzi. Sprawy do rozwiązania - transport oraz klatka.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2011, 21:54:16 pm »
Przedstawiamy Wam urodziwego Frędzelka (zdjecie niestety z komóry)



Frędzelek pilnie poszukuje DT


« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 21:57:31 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:13:19 pm »
Dodam jeszcze do tego co napisała KItty27 , że kroliczek to wyjątkowa przylepa, nic tylko trzeba go miziac , tlamsic , głaskac i tarmosic . Zgaga podczas wizyty u dr Moroz nie mogła sie od niego opędzic . Ale jest także ogromnie przerażony, byc może z powodu zmian  w jego życiu.Jak można chciec uśpić tak pieknego króliczka   .  smutny_krolik

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:04:00 pm »
Już proponowałem DT. Brak jakiegokolwiek odzewu :(
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:13:55 pm »
Już proponowałem DT. Brak jakiegokolwiek odzewu :(

Xal, dziękujemy za chęć pomocy, ale raczej szukamy długoterminowego DT. Nie chcemy stresować królika przeniesieniem z DT do DT, nieraz przekonałyśmy, że nie jest to obojętne dla psychiki królika.

A póki co króliczek jest w bezpiecznym miejscu, nic już małemu nie grozi, ale przecież lecznica to nie miejsce na przechowywanie królików aż do znalezienia DS, króliki raczej nie ma możliwości się wybiegać, ale za to nie siedzą w ciasnej klatce, mają najlepsze żarełka i uczą się zalatwiać do kuwety :) Aktualnie w lecznicy mamy 3 króliki, m.in. Frędzelek, Darek i Emma (na czas sterylki i rekonwalescencji). Jest to raczej powiedzmy przechowalnia awaryjna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 23:25:28 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline Qelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Carpe diem!
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2011, 08:15:01 am »
ależ cudowny! Ludzie nie mają serca chyba, skoro zdecydują się na aż takie kroki...

Offline królicza mama

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2011, 09:17:50 am »
Kitty jak coś to wiesz gdzie szukać DT ;)

Offline beataka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2011, 09:52:24 am »
Dziewczyny teraz dopiero tu zajrzałam. szukamy krolika do adopcji juz jakis czas.ale ciagle nas ktos ubiega.czy kroli jest do adopcji jeszcze?jestesmy ze Śląska.chetnie go wezmiemy na dłużej niż na tymczas:) tylko czy zdrowy i jak zachowuje sie w stosunku do dzieci:) acha i jak z kuweta?prosze o kontakt co i jak dalej robic zeby przedstawic Wam jakie warunki mozemy zapewnic:)krolik nie jest wykastrowany?pozdrawiam:)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:20:32 am »
Krolik będzie kastrowany , weterynarz ustali termin, może nawet wkrótce,. Napisz skąd jestes , pobierz frmularz zgłoszeniowy do Dt   przeslij na adres adopcje@kroliki.net. Dokona sie sprawdzenia warunków  gdzie krolik ma być.  Kroliczek w tamtym tygodniu przyjechał do lecznicy, został oddany do eutanazji  zaledwie parę dni temu. Będzie zgłoszony do adopcji na dniach i bedziesz mogła rozmawiac z pośrednikiem adopcyjnym w jego sprawie.  Na dzień dzisiejszy potrzebne jest DT , gdyz chętni wziąć królika wycofali się. A kroliczek jest wystraszony , jak Kitty napisala lecznica to nie miejsce gdzie krołik ma być i dochodzic do siebie po sterylce. A jest prześliczny i zasługuje na lepszy los . Jeszcze raz pozwolę sobie na  stwierdzenie, że trzeba nie mieć serca ,żeby kazać  zabic tak piękne i ufne  zwierzątko. 

Offline beataka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:39:14 am »
Jestesmy z Mysłowic. ok dzis wysle ankiete.pozdrawiam

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:02:27 am »
w jakim wieku są dzieci?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:16:13 pm »
Ja też mogę mu dać DT

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:20:38 pm »
Ja też mogę mu dać DT

czy twoje samiczki są wysterylizowane?

Offline beataka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:26:34 pm »
moje zdanie jest takie że wiek dzieci nie swiadczy o niczym.dzieci w kazdym wieku moga krzywdzic zwierzeta,ba nawet dorosli potrafia byc okrutni.moje dzieci nie krzywdza zwierzat.sa male, samodzielnie nie moga i nie beda sie zajmowac zwierzeciem, nie beda zostawiane sam na sam ze zwierzeciem.maja 4lata i 1,5roku.starszy bedzie mogl nasypac jedzenia, czy nalac picia dla krolisia.wiadomo ze wiek taki ze niechcacy by mogly cos zrobic same sobie nawet innym czy zwierzetom ,ale po to sa rodzice zeby nadzorowac i nie dopuszczac do niebezpiecznych sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 17:29:46 pm wysłana przez beataka »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2011, 17:41:25 pm »
Oczywiście masz racje , bo wiele przypadków opisanych w prasie i  pokazanych w telewizji świadczy ,że to raczej starsze dzieci , nastolatki krzywdzą zwierzęta. Także beataka w zupełności sie z toba zgadzam. Tu nie chodzi o wiek twoich dzieci , choc to pytanie standartowe, z ciekawości.Chodzi o to ,że kroliczki maja różne charaktery. Niektóre sa agresywne wobec maluchów.
Sa też  także  płochliwe, jak np Darek Zając ,że strach paraliżuje mu skoki i , przywiera do ziemi i piszczy jak słyszy dziecięcy głos. Są tez takie , które muszą byc  solo, bo nie toleruja innych kroliczków a świetnie łąpią kontakt z dziecmi.I o to chodzi, żeby dzieciaki były zadowolobne , a kroliczek z nimi dobrze sie czuł.Pytalaś o Fredzelka  , to nie wiadomo jaki ma charakter , za krótko ,żeby cos powiedziec .Zgaga14  chodzi do niego , sprzata i karmi króliki w lecznicy , ona ci powie cos wiecej . Napisz do niej  na pw.Poza tym zazwyczaj posrednicy adopcyjni znają swoich podopiecznych  i napewno wybiora ci kroliczka, który będzie  kicał za dziecmi i bawił sie z nimi. Jestem tego pewna i trzymam kciuki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 17:49:05 pm wysłana przez dori »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2011, 20:38:33 pm »
moje zdanie jest takie że wiek dzieci nie swiadczy o niczym.
Ja też tak uważam, sama mam 2 letnią córkę i uczę ją szacunku do zwierząt. Zapytałam z ciekawości, żeby powitać na naszym forum kolejną mamę i jej dzieci



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Eutanazja królika
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2011, 08:34:20 am »
Frędzelek jutro pokica do DT.

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wsparcie w postaci żywności (suszki, siano i granulat, oraz żwirek) do DT dla Frędzelka, Sun oraz Darka. W imieniu uszatych serduszków dziekujemy.

Edit: Jeżeli ktoś chce to możemy zrobić takie zbiorowe zamówienie w jednym sklepie, tak jak było ostatnio z Tomcią i jej maluszkami od astaroth. Szczegóły na PW.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 10:22:44 am wysłana przez Kitty27 »