Autor Wątek: Czy królik jest szczęśliwy?  (Przeczytany 85806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 07, 2011, 23:14:27 pm »
zaczepia go do zabawy :D Oh tak, takie widoki są urocze :)

Harribel

  • Gość
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 07, 2011, 23:57:29 pm »
ja bym chciała żeby mój maluch był najszczęśliwszy :) a dzikie skoki dziś cały dzień robił, jak to możliwe że dopiero co się wprowadził a juz tak się zadomowił?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 08, 2011, 09:58:52 am »
Po prostu czuje się u was dobrze, dlatego tak :)
Królik będzie jeszcze szczęśliwszy jeśli będzie miał towarzysza swojego gatunku :D :D

Harribel

  • Gość
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 08, 2011, 23:08:43 pm »
heh no to ma Mateusza ;]

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 13, 2011, 15:09:52 pm »
Mam nadzieje, że mój Bobson jest szczęśliwym królem. Mieszka w moim pokoju, ma klatkę (100x50cm), która służy właściwie tylko do załatwiania się i do jedzenia. 24 godziny na dobę hasa luzem po pokoju gdzie wszystko jest zabezpieczone. Niestety drugiego króliczka nie będzie, ale Bobson nie wygląda póki co na zmartwionego. W końcu wcześniej mieszkał w klatce (z której nigdy nie wychodził) w szopie razem z kaczkami, więc sądzę że tu i tak ma nieźle:) Lubi ganiać kota, który biedny przed nim ucieka, nie wiedząc co też królik może od niego chcieć:p Właściwie cały czas ktoś jest z królikiem. Na szczęście zajęcia na uniwerku mam nieźle rozplanowane, i na ogół nie ma mnie tylko kilka godzin w domu a  i w tym czasie zawsze ktoś do królisia zagląda. Bobek to bardzo dobrze wychowany królik, i niczego nie gryzie poza gałązkami, załatwia się tylko do kuwety i wcina wszystkie warzywka jakie mu daję. Lubi kicać po pokoju i wymachiwać nóżkami, tylko kurcze mam panele i Bobek często się na nich ślizga, i jak chce wyhamować to robi całkiem niezły ślizg:P
Jest na diecie bez granulatu, dostaje warzywa kupowane na bazarku i mlecze, gałązki, poziomki z działki. Teraz już zaczęłam suszyć babkę, krwawnik i inne przysmaki z naszego ogródka.
Bobek lubi pieszczoty, ale tylko głaskanie po pleckach i za uszami. Brzuszka nie pokazuje, nie wskakuje na kolana:( Mam nadzieje że się nauczy, że nie ma co się bać człowieka i że wskakiwanie na kolana jest opłacalne:P
Jest bardzo ciekawskim królasem, nie boi się niczego, i wszystko co pojawia się nowe w pokoju-czy to koc, odkurzacz czy człowiek;P- od razu leci obwąchać. Niedługo jedziemy do weta na oględziny i odrobaczenie.
Myślę, że mając dużo miejsca do biegania, codziennie świeże żarełko i duuużo miłości jest całkiem zadowolonym królem:P

[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 13, 2011, 22:17:49 pm »
A pewnie że jest zadowolonym i szczęśliwym królisiem :) A jeszcze szczęśliwszy by był gdyby miał piękną uszatą towarzyszkę :D

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 14, 2011, 15:14:22 pm »
Wieeem, ale bałabym się przyprowadzić mu uszatą towarzyszkę, bo po 1. Bobson podobno wcześniejszego króliczego przyjaciela zamęczył, po 2 nie będę miała tyle pieniędzy na dwa króliki. Nie pracuje, studiuje dziennie i nie mam własnych pieniędzy. Sam Bobuś trafił do nas w sumie przypadkowo, i i tak się zapożyczałam na żwirek, teraz weta..:/
[/url]

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 14, 2011, 17:01:08 pm »
Na pewno jest szczęśliwy ,bo należy do tych króliczych szczęściarzy,którzy mają dobrych opiekunów.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 14, 2011, 22:01:06 pm »
Wieeem, ale bałabym się przyprowadzić mu uszatą towarzyszkę, bo po 1. Bobson podobno wcześniejszego króliczego przyjaciela zamęczył, po 2 nie będę miała tyle pieniędzy na dwa króliki. Nie pracuje, studiuje dziennie i nie mam własnych pieniędzy. Sam Bobuś trafił do nas w sumie przypadkowo, i i tak się zapożyczałam na żwirek, teraz weta..:/

To zmienia postać rzeczy.... Szkoda, że nie masz warunków. Ale to nie zmienia faktu że królas ma szczęśliwe życie.
A co do punku 1. to że jednego królika męczył, to nie znaczy że innego męczyć będzie ;) Zależy od charakteru i kastracji wiele.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 23, 2011, 17:50:17 pm »
Pinezka ma 5 lat i praktycznie cały czas spędzała w klatce, ale teraz to zmieniamy... W sobotę jest przeprowadzka do nowego mieszkania i mama kupiła kojec... Nie wiem jeszcze jakiej on będzie wielkości, ale i tak będzie tam spędzała tylko noce oraz czas kiedy nas nie ma. Teraz przeszła na dietę, na razie samo siano i stopniowo warzywa są wprowadzane i biega 8 godzin dziennie... No coś koło tego. Zastanawiam się czy nie zaadoptować dla niej przyjaciela bo taka samotna jest... Tylko czasem pogania z kotami... A tak to siedzi i sama zwiedza mieszkanie. Boję się tylko bo ona nie jest wysterylizowana i nie wiem jak zareaguje na obcego... Ale drugi królik byłby wykastrowany... Nie wiem czy to dobry pomysł... Tzn uważam że dobry, ale też się boję trochę...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 23, 2011, 18:35:23 pm »
Luna, nie ma czego się bać :)
Mogłabyś poddać Pinezkę sterylizacji, było by to dla niej też zapobiegawczym zabiegiem, ponieważ u samic niesterylizowanych często występują zmiany chorobowe w układzie rodczym.
Drugi króliczek to też fajny pomysł, króliki lubią grupki :) Jednak jeżeli masz 13 lat, adoptować musiałaby Twoja mama. Wcześniej ze strony stowarzyszenia na pewno było by dużo pytań i spotkanie, które mają na celu sprawdzenie, czy rzeczywiście nadajesz się na opiekuna, czy masz wystarczającą wiedzę by zaopiekować się królikiem z SPK. Bo SPK chce żeby króliczki miały dobry dom, i ich właściciele dbali o zdrowie i komfort królików w określony sposób.

Powiedz kiedy zmieniłaś dietę swojej Pinezce i co jadła wcześniej. Musisz wiedzieć, że królikom nie wolno zmieniać diety drastycznie. Tylko należy stopniowo odstawiać stare pokarmy i stopniowo podawać nowe, mieszając je.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 23, 2011, 19:23:54 pm »
Luna, nie ma czego się bać :)
Mogłabyś poddać Pinezkę sterylizacji, było by to dla niej też zapobiegawczym zabiegiem, ponieważ u samic niesterylizowanych często występują zmiany chorobowe w układzie rodczym.
Drugi króliczek to też fajny pomysł, króliki lubią grupki :) Jednak jeżeli masz 13 lat, adoptować musiałaby Twoja mama. Wcześniej ze strony stowarzyszenia na pewno było by dużo pytań i spotkanie, które mają na celu sprawdzenie, czy rzeczywiście nadajesz się na opiekuna, czy masz wystarczającą wiedzę by zaopiekować się królikiem z SPK. Bo SPK chce żeby króliczki miały dobry dom, i ich właściciele dbali o zdrowie i komfort królików w określony sposób.

Powiedz kiedy zmieniłaś dietę swojej Pinezce i co jadła wcześniej. Musisz wiedzieć, że królikom nie wolno zmieniać diety drastycznie. Tylko należy stopniowo odstawiać stare pokarmy i stopniowo podawać nowe, mieszając je.

Można zmieniać dietę na samo siano, jeśli są powody - często jest to wskazane (wszystkie kłopoty gastryczne).
A co do sterylki to jednak ma prawo mieć obawy - 5 lat to już ryzyko przy zabiegu, poza tym raczej  nie wiadomo dokładanie, czy ma tyle lat (a nie np. więcej). Niesterylizowaną samiczkę ciężko będzie zaprzyjaźnić z króliczkiem - samicy może nie zaakceptować, od obecności samca dostać rójki permanentnej. Są tu poważne za i przeciw. Ona ma króliczka i myślę, że wspólnie z mamą i ew. pośrednikiem adopcyjnym powinny pogadać i zdecydować.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 23, 2011, 20:18:11 pm »
Na razie od około tygodnia jest na sianie... Stopniowo zacznę jej wprowadzać warzywa, owoce, ale jeszcze nie teraz... `co do sterylizacji to myślę że to dobry pomysł chociażby po to żeby nie było potem problemów... Jak zaczęłam ją wypuszczać z klatki to trochę bardziej się rusza... Przekonałam mamę żeby zrobić z niej bezklatkowca, ale dopiero jak się nauczy korzystać z kuwety w zagrodzie :) Wcześniej jadła mieszanki ale postanowiłyśmy z mamą to zmienić. Staram się umilić jej życie...  Więc dlatego się zastanawiam nad drugim królem :)

 :bunny: :bunny: :bunny:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 23, 2011, 22:22:18 pm »
Luna- owszem sterylka to bardzo dobry pomysł. Ale masz wiekową króliczkę, więc do decyzji nie możesz podejść "ot tak". Musisz być świadoma w pełni, że w tym wieku zabieg sterylizacji jest bardziej ryzykowny niż u króliczki która jest dużo młodsza. Musisz poczytać o tym dużo tematów na naszym forum i mieć w pełni na uwadze, że dla królinki ten zabieg może być bardzo dużym obciążeniem.
W związku z czym, jeśli jednak chcesz sterylizować to TYLKO u bardzo dobrego weta, można by rzec że u specjalisty w tej dziedzinie.
To nie może być byle jaki weterynarz.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 23, 2011, 22:28:03 pm »
w tym wieku zabieg sterylizacji jest bardziej ryzykowny niż u króliczki która jest dużo młodsza. Musisz poczytać o tym dużo tematów na naszym forum i mieć w pełni na uwadze, że dla królinki ten zabieg może być bardzo dużym obciążeniem.
W związku z czym, jeśli jednak chcesz sterylizować to TYLKO u bardzo dobrego weta, można by rzec że u specjalisty w tej dziedzinie.
To nie może być byle jaki weterynarz.

Wiem, że ona może się nie wybudzić i dlatego nie wiem czy ryzykować... Na 100% znajdę jakiegoś specjalistę, bo nie dam komuś kto mi zabije moje kochanie... Nie wiem... Tydzień temu się nią nie interesowałam... A teraz jak codziennie z nią siedzę, przytulam to teraz to jest moje najukochańsze zwierzę i nigdy jej nie oddam... Dlatego też boję się... Nie wiem czy nie wystarczyłoby wykastrować tylko nowego przybysza? :C

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 23, 2011, 22:39:09 pm »
A skąd jesteś? Nie, nie wystarczyłoby raczej wykastrować tylko samczyka.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 23, 2011, 23:00:43 pm »
Z Wawy... A szkoda...

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 23, 2011, 23:02:09 pm »
Mam dodatkowe pytanie... Czy króliki mogą gryźć rolkipo papierze toaletowym czy to im szkodzi??? Co zrobić żeby jej umilic życie hm?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 23:33:25 pm wysłana przez Luna »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 23, 2011, 23:12:38 pm »
Szkodzi.
W postach w których nie minęło 6h używaj opcji "Modyfikuj" jak chcesz coś dopisać, by nie było wiadomości jednej pod drugą.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Czy królik jest szczęśliwy?
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 23, 2011, 23:58:29 pm »
Mogą gryźć za to gałązki, bez szkody dla ich zdrowia. ALe muszą być to gałązki odpowiednich drzew czy krzewów. Poczytaj na miniaturcebeztajemnic :)
Co do tej sterylki, to przede wszystkim zależy od tego w jakiej kondycji jest Twój królik. Jeżeli jest ruchliwy i pełen życia to na pewno lepiej zniesie sterylizację niż taki któremu już wszystko jedno. Ale jest mnóstwo królików, które przechodzą ten zabieg bez żadnych komplikacji w tym wieku.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.