Autor Wątek: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.  (Przeczytany 173920 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
W tym wątku zamieszczamy ogłoszenia własne.

Musisz wyjechać na kilka dni? Planujesz wakacje, urlop z dala od domu? Nie masz z kim zostawić królika/ki? Ten wątek jest właśnie dla Ciebie :)

Ważne punkty dla każdego:

  • Nie zapomnij podac na PW (między sobą, PW- "prywatna wiadomość") swoich namiarów, ustal wszystko telefonicznie/osobiście z potencjalnym opiekunem
  • Podaj ewentualne województwo, miasto, kraj, rejon zamieszkania- czy szukasz koło siebie, czy może być cała Polska?
  • Wiesz, że musisz jechać np. w miesiącu Lipcu, ale nie znasz chwilowo dokładnej daty, a chcesz podac ogłoszenie wcześniej- napisz przypuszczalny miesiąc, resztę dostosuj na PW z potencjalnym opiekunem.
  • Zaznacz, czy jesteś mobilny/na - podwieziesz uszaka, czy ktoś ma podjechać? Jaki środek transpotru wybierzesz?
  • Wszelkie koszty pokrywające wyżywienie, transport itp. ustalamy na PW
  • Nie zapomnij podac numerów kontaktowych do siebie w czasie urlopu/wyjazdu
  • Pamietaj aby oddać swojego ulubieńca osobie ODPOWIEDZIALNEJ, która posiada wiedzę na temat królików.
  • Wydrukuj wszystko co może byc niezbędne zastepczemu opiekunowi, strony poświęcone królikom znajdują się tu: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10701.0
  • Nie zapomnij zabrać do opiekuna niezbędnych króliczych rzeczy - klatka/zagroda, miski, zywność,transporter, książeczka szczepień itp.
  • Zapoznaj się z tematem o podróży z królikiem: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10018.0
  • Badz pewny, że w okolicy w której będzie Twój królik jest klinika/ przychodnia weterynaryjna. Dowiedz się, czy weterynarze mają odpowiednią wiedzę na temat królików (Jak znaleść króliczego weta tutaj: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/jak-szukac-dobrego-weterynarza- ) ( Weterynarze od zajęczaków w Polsce: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci )





Stowarzyszenie Pomocy Królikom nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.
Wszelkie niezgodne z regulaminem forum ( regulamin forum: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10074.0 ) posty bedą usuwane.

Z poważaniem,

Moderatorzy i Administratorzy SPK



« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 21:58:03 pm wysłana przez mysza »

sonia

  • Gość
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:54:32 pm »
Bardzo dobry i potrzebny temat.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:56:43 pm »
Pozwolę sobie zamieścić ogłoszenia z wątku: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10721.msg205777#new

"nellciaa:

Nie za bardzo wiedzialam gdzie to zapytanie wstawic wiec postanowilam wrzucic je tutaj. Otoz jest poczatek nowego roku a ja wraz z poczatkiem kazdego roku szukam osob chetnych ktore w razie mojego wyjazdu zaopiekowaly by sie moimi maluchami. Mam kilka alternatyw, ale zawsze lepiej miec ich wiecej niz mniej usmiech2 Mieszkam w Sopocie a wraz ze mna 3 uszole - Leon - wykastrowany baran samiec, Tadzia - wysterylizowana samica baran, Karolek - wykastrowany rex samiec. Chcialabym zeby w razie czego mial kto sie nimi zajac kto zna sie na kroliczkach zebym byla spokojna. Oczywiscie wraz z nimi daje wyposazenie na czas przechowania oraz jedzenie itd. W przypadku ewentualnego wyjazdu wyslalabym zapytanie do danej osoby odpowiedno wczesniej czy byla by mozliwosc w danym czasie przechowac maluchy."

" http://www.krliki.fora.pl/galeria-futrzakow,8/kazik-tadzia-i-leon,5307.html - tu galeria moich uszoli jakby ktos byl ciekawy jak wygladaja  usmiech2
Poza tym w razie czego uszole i wszystkie rzeczy typu miski, granulat, kojec, transporterek, sianko itd moglabym dowiezc. Zostawilabym oczywiscie takiej osoby pieniazki na nie (procz granulatu maluchy jezdza warzywka) a ewentualne dodatkowe wydatki pokryla (gdyby nie daj boze trzeba bylo do weta itd). Co do terminow to wstepnie moge powiedziec ze prawdopodobnie bede wyjezdzac na kilka dni gdzies miedzy 19 a 27 marca no i na urlop 4-17 lipca. Ale dokladnie to bym juz informowala co gdzie i kiedy jakbym wyjezdzala i rzeczywiscie potrzebowala opieki nad uszolkami (bo czasem je ze soba zabieram). Jakby cos zawsze mam gdzie je ewentualnie zostawic, ale czasem zdarza sie tak ze tymczasowi opiekunowie wyjezdzaja w tym samym terminie a ja nie moge mojego TLK zabrac ze soba i mam lekki problem "

oraz:

" moko:

wlasnie ja mam podobny problem, bo planuje wyjazd na wakacje, a nie za bardzo mam co zrobic z Jojem. moglabym go zawiezc do ojca, ale ojciec by go trzymal zamknietego w klatce non stop, poza tym pracuje na 1,5 etatu i w jego domu krolik by sie chyba ugotowal, jeszcze w srodku lipca. czy ktos zna kogos godnego polecenia i zaufania w UK [Cambridge i okolice]? aby dogladal mojego malucha i sie nim zaopiekowal na czas naszej nieobecnosci w domu? oczywiscie, przewiduje zaplate. "

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 22:05:13 pm »
fajnie napewno bardzo się przyda

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:56:42 pm »
Odświeżam temat : poszukuję osoby chętnej do opieki nad moimi 3 uszakami miedzy 19 a 27 marca 2011 z Trójmiasta lub okolic. Potrzebuję opieki dla nich na 4-5 dni. Jestem uszaki w stanie dowieźć do opiekuna.

Nnamani

  • Gość
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:35:52 pm »
Witam. Poszukuję odpowiedzialnej osoby chętnej do opieki nad moim uszatkiem w Warszawie w dniach 5-13,14 lutego. Myślałam nad hotelem dla zwierząt, ale wydaje mi się to jakoś ryzykowne. Lamian to samiec, waży 2,6 kg, więc jest średniej wielkości, załatwia się w kuwecie, szczepiony. Przywiozłabym go raczej taksówką, ponieważ nie dysponuję samochodem. To chyba tyle, resztę można dogadac na PW. Pozdrawiam.

czerwona-meduza

  • Gość
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2011, 00:43:40 am »
DT DLA KRÓLICY, MARZEC 2011

Witajcie,

Szukam kogoś, kto zaopiekowałby się moją Rudą przez 4-6 tygodni (od końca lutego do początku kwietnia). Ew. również na krócej (wtedy będziemy szukać kogoś do "sztafety").

Ruda jest raczej bezproblemową królicą: załatwia się wyłącznie w klatce, nie jest agresywna, ma 6 lat, nie jest wysterylizowana (potencjalny problem). Mieszka ze mną w Krakowie, ale możemy pojechać do Warszawy, jeśli tam znajdzie się dla niej tymczasowe mieszkanko. Mogę dostarczyć wszelkie akcesoria, chociaż nie ukrywam że przewożenie klatki między miastami byłoby uciążliwe.

Bardzo proszę o kontakt: justynaszambelan@o2.pl!

Pozdrawiam,
Justyna

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2011, 16:53:58 pm »
Witam wszystkich.
Szukamy opieki na lipiec dla naszych słoneczek. Dokładnie jeszcze nie wiemy jakie to będą dni.
Jesteśmy z Poznania i nie mamy samochodu. ;/
Dwa króliczki: Julian – wykastrowany 10miesięczny samiec i Hektoria – niecałe 6 miesięcy.
ON: spokojny, nie gryzie kabli ani mebli, daje się głaskać kiedy mu się spodoba(w tym zwłaszcza kiedy leży rozwalony), troche flegmatyk, ma gdzieś dziwne miejsca i szukanie wrażeń, jak zobaczy szparę za szafą to otupuje ją aż zostanie zasłonięta bo przecież po co to;p, jest słodziakiem ,zawsze biega za nami, podchodzi jak leżymy - zaczepia i ucieka:)
ONA: trochę bywa niegrzeczna, trzeba ją kontrolować bo jak natknie się na kabel lub odstający kawałek tapety to się skusi ;p, zęby ją swędzą jak typowego króliczka:D, uwielbia ciasne ciemne miejsca zwłaszcza zakazane;p, szuka ciagle przygód, ale za to jest meega pieszczoszkiem – kocha głaskanie i buziaczki w czółko i oczka, :)odwdzięcza się lizaniem:D, bardzo towarzyska, ale nie lubi brania na ręce. Odda życie za rodzynkę :D
Chcielibyśmy żeby miały w miarę doświadczonego opiekuna, bo nie mamy takiego wśród znajomych.

Offline Justyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Śniegula, Muminek
  • Pozostałe zwierzaki: Toffi, Czester, Fokus, Śniegula,Muminek, Groszek, Bonifacy, Muszek
  • Za TM: Kubuś, Elma, Bubu, Emil,Mysia, Chomiczek Bez Imienia,Too-tiki, Szarotka, Niuniek
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2011, 21:18:37 pm »
Szukam kogoś odpowiedzialnego i z doświadczeniem do opieki nad moim Królisiem w razie ew.wyjazdów - wyjazd najczęściej ok 2-3 dni, w wakacje - ok tydzień. Mieszkamy w Krakowie koło Ronda Młyńskiego.
Najlepiej byłoby gdyby znalazł się ktoś kto mieszka blisko i mógłby podejść do Króla. Nie określam terminu wyjazdu bo go jeszcze nie znam. Piszę raczej w nadziei że znajdzie się ktoś w okolicy kto też ma króliczka a ja chętnie zaopiekuję się jego królisiem...Wolałabym pomoc "dochodzącą", nie chcę stresować uszaka przeprowadzką.
Obecnie moim Królem opiekują się znajomi którzy mieszkają bardzo blisko, ale niedługo przeprowadzają się poza Kraków i dlatego szukam opieki w sąsiedztwie. Mail: justynalu@vp.pl. Pozdrawiam Justyna

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2011, 08:17:35 am »
DT dla Pysi,  06.08 - 21.08.2011 - wakacje

Szukam kogoś z doświadczeniem oraz odpowiedzialnego do opieki nad moja Pysią w terminie 06.08 - 21.08 - wyjazd za granicę - wakacje.
Mieszkamy w Chorzowie.  Oczywiście Pysię mogę dowieść pod wskazany adres opiekuna tymczasowego.

Jest króliczkiem towarzyskim, spokojnym, nie gryzie kabli ani mebli, lubi być głaskana -  jest mega pieszczoszkiem - wtedy się wyciąga i z radości zamyka oczka, a czasami podnosi się i myje swoje futerko. Uwielbia drapanie po uszku, główce, boczkach, lubi całuski w czółko i główkę :) - za co pięknie odwdzięcza się lizaniem :D A czasami po 1/2 h głaskania jej - lubi usiąść za mną i gryzie mnie delikatnie po koszulce - tak jakby czyściła mi futerko ;) Jest bardzo towarzyska, ale nie lubi brania na ręce. Jest słodka, zawsze biega za nami, podchodzi jak leżymy - zaczepia i ucieka :) Zdarzało jej się w zeszłym roku być troszkę niegrzeczną, ale jakoś z tego wyrosła :)

Jest raczej bezproblemową królicą: załatwia się wyłącznie w klatce, biega po pokoju 24h na dobe, choć zdarza się ją zauważyć w klatce jak odpoczywa. :bunny:
Nie jest wysterylizowana (potencjalny problem)

Bardzo proszę o kontakt:kasia_wid@wp.pl

Pozdrawiam,
Kasia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 08:28:58 am wysłana przez Realistka »
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
[OFERUJĘ LUBLIN]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2011, 00:48:44 am »
Oferuję dom tymczasowy dla uszatków w razie wyjazdów i etc.
Mieszkam w Lublinie. Mam 2 królisie, starszego samczyka kastrata i młodą samiczkę,
ale mogę zagwarantować zero kontaktu jeżeli się nie polubią  dobro_zlo
Mam wolną tylko małą klatkę, także ewentualnie trzeba zapewnić swoją,
jedzenie zapewniam, chyba że wybredny...  :zonka:
proszę pisać ryzoweciasteczko@gmail.com lub gg:2714791
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ LUBLIN]
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2011, 01:03:42 am »

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2011, 21:47:54 pm »
No cóż jeszcze dużo czasu, ale lepiej dmuchać na zimne ;)

Więc, poszukuję DT dla Karramby w przybliżeniu od drugiej połowy lipca (może trochę wcześniej) na okres około 3 tygodni.


Don Pedro Karramba jest wysterylizowaną samiczką w wieku około dwóch lat. Jest maleńka (waga 1,3 - w porywach 1,4kg) raczej płochliwa, mało towarzyska, ale od czasu do czasu pozwala się pomiziać po głowie, jeżeli się z kimś oswoi to nawet pogłaskać ;) Jest na diecie bezgranulatowej, ładnie je wiele odmian warzyw, sianko i suszki.

Mieszkamy na Podhalu, z tego powodu najbardziej odpowiadałaby mi małopolska, ale cały kraj wchodzi w grę, zależy mi jedynie aby tymczasowy opiekun był doświadczony i miał ewentualną możliwość dojazdu do króliczego weta. Do tymczasowego opiekuna ja ją zawożę i odbieram.
Razem z zającem przyjedzie całe jej wyposażenie, czyli zagroda, transportery, domki, miseczki, kuweta itd.
Oczywiście wszelkie koszty wyżywienia i utrzymania + ewntualne wizyty u weta pokrywam ja, dodatkowo chętnie zapłacę 300zł za opiekę nad królikiem.

Ewentualnych zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

edytowałam z racji śmierci jednego królika
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 21:47:35 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2011, 10:46:43 am »
PILNIE szukam Dt w krakowie lub warszawie!

znalazłam pracę w warszawie, już od 9 maja. w maju muszę kątem mieszkać u mojej siostry w wawie, gdzie zwierzaki są wykluczone. od czerwca mogę już wynająć mieszkanie z moim facetem na stałe. dlatego potrzebuję kogoś, kto przygarnie króliczycę Lazi na te 3 tygodnie.
Jest wykastrowana, więc nic nie obsikuje, kupka tylko do kuwety. klatka jest duża, bo 120, więc nawet jeśli wybieg byłby 2h, to jakoś przetrzyma te 3 tygodnie. oswojona, trzeba tylko uważać na kable, bo lubi podgryzać.

oczywiście zapewniam klatkę i jedzonko. mogę zapłacić za pobyt, jeśli będzie trzeba.

proszę o kontakt na priv.
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2011, 15:22:42 pm »
Witam!
Poszukuję kogoś, kto mogłby zając się przez kilka dni dwoma króliczkami. Termin: koniec czerwca/ początek lipca.
Cykoria- wysterylizowana, grzeczna, strachliwa. Wszystkie potrzeby załatwia do kuwetki. Czasem coś lubi podgryźć. :bejzbol
Dżony- wykastrowany, ruchliwy. Kilka bobków zostawia poza kuwetką. Wszędzie wscibia nosa.  :hmmm
Oczywiście dowioze do tymczasowego opiekuna, wraz ze wszelkimi akcesoriami (zagródka,   sianko, żwirek, warzywka itd.)




Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2011, 21:48:34 pm »
edytowałam ofertę, z racji na śmierć Fizi-Makreli

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2011, 12:00:13 pm »
Witajcie,

w sobotę muszę jechać do Warszawy do poniedziałku.

Okazało się że mój ojciec jest bardzo poważnie chory i jedzie do szpitala wraz z mamą. Siostry jadą do babci. Pysia nie ma opiekuna na te 3 dni. Czy ktoś zaopiekowałby się nią, najlepiej z podkarpacia, gdyż długa droga byłaby dla niej bardzo stresująca, ale w przypadku gdy nikt z podkarpacia się nie odezwie jestem w stanie wziąć ją do Warszawy.

Dodam ze jestem z Jarosławia.

?Jestem teraz w trudnej sytuacji, ale dobro zwierzątka jest dla mnie priorytetem.
Proszę o pomoc!
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 12:09:07 pm wysłana przez dodus »

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2011, 22:31:41 pm »
Ja bym mogła się zająć małą przez te 3 dni :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: [OFERUJĘ] - [POSZUKUJĘ] - ogłoszenia prywatne opieki nad uszakami.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2011, 23:02:13 pm »
Makareska na ile dni potrzebujesz tymczasu i do którego lipca dokładnie? Jak coś to pisz na gosia@przygarnijkrolika.pl  spróbuje pomóc.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni