Autor Wątek: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)  (Przeczytany 39536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 06, 2011, 22:47:04 pm »
Śmieją się z Kajtka, a z niego taki pies, jakie ma imię   :piesek:

Nowinki z socjalizacji:

Wczoraj Graffi sama wpakowała się na fotel obok mnie, ale przyszła sprawdzić, co porabiam, bo słyszała przesypywanie ziaren - wysiewałam owies i pszenicę na wacie. Zlitowałam się i dałam pyszczkowi powąchać i wszamała parę ziaren z apetytem. Posiedziała znosząc cierpliwie głaski i poleciała dalej.
Wieczorkiem, jak ją wołałam do zagrody zaobserwowałam, że dośc mocno się zaprzyjaźniła z Kajtkiem i zamiast do mnie przyjść, to podchodziła, zabierała jedzonko z ręki i saiadała sobie za psem (on ma taki dziwny zwyczaj, ze reaguje, jak się kogokolwiek woła, a już jak wołanie ma związek z karmieniem, to jest pierwszy :D). Więc w końcu, żeby się królinki doprosić, musiałam przywołać do siebie psa i gratis przyszedł królik  :krolik
Dzisiaj natomiast wpakowałła mi się z własnej woli obok mnie na łóżko i czekała na głąski, a przy kolacji siedziały już dwa włochacze pod stołem i można było gaskać za jednym zamachem oboje, bo Graffi siedziała jako przedłużenie psiego ogona...  :bunny: Pies ma frajdę, bo choć jeden domownik traktuje go jak starszego brata (wyraźnie czuje się przy nim pewnie).

Co do relacji z innymi królikami, to ja mam tylko 1 samiczkę niekastrowaną (jak Graffi) i nie zaprzyjaźniałam ich, ale widziały się i parę razy miały ze soba kontakt. Graffi nie wykazywała agresji, ale było widać, że się przejmuje zapachem "obcego". Raz się moja Miśka wpakowała nawet do kojca Graffi, ale ta nie zareagowała, tylko jak próbowała się do jej domku dostać, to pogoniła intruza (ale nie gryzła). Przez kraty się wąchały i nie było gryzienia, warczenia czy drapania. W łazience grzecznie się wtuliły obie w moje kolana i wspólnie spożyły posiłek. Raczej wygąda na towarzyskie zwierzę, tylko trochę lękliwe.

Ale w przeciwieństwie do mojej nie widzę u niej złośliwości - miewa nastroje, lubi coś podgryźć czy nie trafia do kuwetki, ale nie robi tego złośliwie: nasadzona do kuwety grzecznie nasiusia- a nie przetrzyma, by nalać obok albo na łózko; nie udaje przyjaźni żeby nagle zaatakować - jak nie ma ochoty na kontakt to odchodzi albo sygnalizuje przed atakiem; jak dostanie gałązki, to mebli już nie podgryza.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 07, 2011, 00:12:45 am »
Hop :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 08, 2011, 22:07:09 pm »
taki super w charakterze, orginalny w kolorze uchol - i coś brak poważnego zainteresowania  :(
Graffinka baaaardzo potrzebuje stałego domku !
kto pokocha malutką ?
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 13, 2011, 21:33:21 pm »
Graffinka zaczyna sie czuć coraz bardziej u siebie. Ma to swoje dobre i złe strony :D
Dobre, bo nie jest zalękniona, jest ciekawska i radośnie pokicuje. Nie boi się nawet obcych w odwiedziny - dzis wpadli do nas ciocia z wujkiem (on bardzo nie lubi zwierzat), a Graffi jak gdyby nigd nic wyparowała z kojca na środek pokoju i dawaj ładować się wujkowi na kolana oraz wybiegać między ludzi wciąż nowymi ścieżkami, by być w centrum zainteresowania  :bunny: A, co?  :balet:
Malutka naprawdę jest spragniona kontaktu i uwagi (umie ją na siebie skutecznie zwracać), ale chyba woli sama decydować, jaki to ma być kontakt - właduje się na kolana, wsadzi łepek pod dłoń, usiądzie pod nogami, ale na próbę dotknięcia, odsunie się. Ale jak ą głaszczę leżąca mi na kolanach zy przy mnie, to nigdzie się nie wybiera, tylko mruży ślepia i się rozplaszcza - ostatnio, jak leżała mi na klacie, to wywaliła przednią łapkę do przodu jakby mnie chciała klepnąc po ramieniu :D

Te gorsze strony to próby okazywania dominacji nad moim królikiem, czy choćby intensywnym jego zapachem na mnie. Wygląda na to, ze panna się na tyle oswoiła, że pokój i kuchnię uznała za "swoje" i wara innym od "mojego" - polar pachnący Mśką będzie odpychać od siebie, a jak wyczuje, że ją właśnie niosę do łazienki, to podbiega do mnie fucząc. Ostatnio nie pozwala mi sprzątnąć przy sobie w klatce i pierwszy raz mnie podrapała oraz podgryzła (ale to i tak nic w porównaniu z napadami nerwów Miśki - więc może obie panny mają swoje złe dni, jak każda babka :D) No i pokazuje swoje humorki - że ma na coś ochotę i nie ma - wczoraj wyczesywałam jej futerko (ma takie śliczne gęste i puchate) i czesałam a odwróconą na plecki. W pewnym momencie stwierdziła, że dość już tego czesania i kopnęła skokami szczotkę, która poszybowała 0,5 m nad moją głową. I dobrze, bo jakby mi trafiła kolcami w twarz, to wyglądałabym jak po kontakcie z jeżem :) A wystraszona hałasem,ak narobiła szczotka uderzając o drewnianą dyktę na ścianie, rozrabiara wtuliła się we mnie i jak tu się pogniewać  :nie_wiem

Szkoda, że nie zważyłam Małej po przyjeździe na DT, bo wiedziałabym, czy schudła czy może przytyła :D Teraz waży równe 2 kg.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 21:37:09 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

madzia.ros

  • Gość
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 15, 2011, 20:45:57 pm »
Witam serdecznie. :) jestem tu nowa, ale trafiłam ponieważ zakochałam się w Graffince. Wypełniłam już formularz adopcyjny, nie wiem tylko czy mnie zakwalifikują. :( Jako takiego doświadczenia jeśli chodzi o króliczki nie posiadam, jednakże przyjaciółka na okres 2-3 miesiące (remont w jej domu) "podrzuciła" mi swojego króliczka Lolka i zostałam nianią. :) Całkiem niezle czułam się w tej roli. :) Poza króliczkiem miałam też w domu pieska, niestety leciwy samiec już i schorowany, z weterynarzem podjęliśmy decyzję o uśpieniu psiulka i pół roku bez zwierzątka to straszna męka (zwłaszcza, jak posiadało się go całe życie..).  Fajnie było poczytać te wszystkie info na temat Graffinki. Liczę na więcej. :) Pozdrawiam!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 15, 2011, 21:35:58 pm »
Nie wiem, jak Juta, ale ja nad doświadczenie przedkładam chęć uczenia się i kochającego opiekuna. W doświadczeniu łatwo wpaść w przekonanie, że się coś wie najlepiej i nie doskonalić się, a poczatkujący ma szanse czerpać z doświadczeń i nie na własnych błędach się uczyć :)

Graffi ma się dobrze. Całe szczęście, bo moja mała Miśka się zaziębiła i martwiłam się, czy się wzajemnie nie pozarażały. Bryka sobie szkrabuś po pokoju i uskutecznia różne kombinacje z kuwetką - tylko niestety nie te, co trzeba ;(
Zaczynam wołać na nią "bober", bo gałązki jabłoni do gołego drewna ogryza i to masowo :D
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2011, 12:25:11 pm »
Nie wiem, jak Juta, ale ja nad doświadczenie przedkładam chęć uczenia się i kochającego opiekuna. W doświadczeniu łatwo wpaść w przekonanie, że się coś wie najlepiej i nie doskonalić się, a poczatkujący ma szanse czerpać z doświadczeń i nie na własnych błędach się uczyć :)

Graffi ma się dobrze. Całe szczęście, bo moja mała Miśka się zaziębiła i martwiłam się, czy się wzajemnie nie pozarażały. Bryka sobie szkrabuś po pokoju i uskutecznia różne kombinacje z kuwetką - tylko niestety nie te, co trzeba ;(
Zaczynam wołać na nią "bober", bo gałązki jabłoni do gołego drewna ogryza i to masowo :D

To tak jak mój krolas, goli gałęzie z kory, a potem już zero zainteresowania, tylko te cieńsze wpikala w całości  :icon_smile

Ja jeszcze rok temu też niewiele wiedziałam o królasach, ale jak się pokocha takie stworzonko to aż ciągnie do poszerzania wiedzy  :lol :lol :lol

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 18, 2011, 17:23:28 pm »
Od paru dni Graffi prezentuje skrajnby przykład terytorializmu w zagrodzie - normalnie wojnę toczy ze mną, a nawet ze sprzetami. Takiej demolki to dawno nie widziałam  :icon_evil Na szczęście mają te najścia złego na zmianę, bo bym na wodę utleniona na swoje rany nie wyrobiła  :/
A poza kojcem... anioł. Można przytulić. Daje się wyczesać nawet pod szyjką. A dziś to nawet z krzesła, gdzie ją szczotkowałam, zamiast na podłogę zeskoczyła prosto w moje ramiona  :przytul:

Ale zdjecia, jak się wyleguje z psem, to "za Chiny" nie da sobie zrobić - jakas tajemnica czy co  :nie_wiem







obobczone i "moje" więc sobie zalegam :)




 i filmik z obiadku http://img88.imageshack.us/img88/6972/ge9.mp4

Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 18, 2011, 17:51:23 pm »
noo, piękna to ona jest faktycznie :)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 19, 2011, 20:37:53 pm »
Wczoraj wieczorem już dość późnawym, Graffi władowała się na łóżko (obok leżącego tam psa i śpiącego dziadka :D) i położywszy przednie łapeczki na ławie węszyła z wyciągniętą w moją stronę szyjką i miną: "co masz? podziel się?" Tak mnie tym słodkim pyśkiem rozbroiła, że ukroiłam jej plastereczek jabłuszka. Futrowała nie wypuszczając go z pyszczka, a gdy chciała je położyć na łóżku i pewnie lepiej chwycić, spadło na ziemię i pożarł jej pies (który na jedzenie to by i ze śpiączki się wybudził - zawsze gotowy i głodny). Patrzyła, jak jej jabłuszko znika i dawaj znów do mnie startować z ta minką. Jeszcze się oblizywała żebrak paskudny. Miękka jestem i dałam jej kolejne pół plasterka a potem pomiziałam po wystwionym po "jeszcze" pyśku. Słodkie to króliczysko.

Dziś Mistrzostwa Polski w skokach i Grafcia nie chce być gorsza od Małysza i też trenuje odbicie. Idzie jej super - ja rano ze śniadaniem przychodzę, a królisia nie ma w zagrodzie  :nie_wiem Znalazła się śpiąca na krześle :D

A teraz Graffi i Kajtek intensywnie pomagają mi piec ciasto - jak nie pod nogami się pętają, to skrobią się na kolana i kudłate łepki do misek wpychają. Nie wiem, co to będzie z takiego kucharzenia  :hmmm

W każdym razie Graffi nie przypomina już tego zalęknionego, nieporadnego królisia, który do nas przyjechał. Teraz to pewna siebie pannica, która potrafi się dopominac o uwagę, głaski, jedzonko i sama się pcha na kolana, pod rękę czy na stopy (to ostatnie jest stresujące, bo bez dobrego światła i uwagii można ją zdeptać).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 21, 2011, 20:25:05 pm »
W domu robi sie coraz tłoczniej.

Człowiek przychodzi z zakupami do kuchni i już dwa futrzaki lecą sprawdzać, co przyniosłam  :D
Zaglądają do siatek i chca zaraz próbować.







a jak nakrzyczysz, żeby nie ruszać, to tylko minkę strzelą: to nie ja   ;-)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 22, 2011, 09:22:01 am »
Ale słodkie :D Jejku, zazdroszczę, że Graffinka potrafi się tak bezproblemowo dogadać z psem :D słodka jest :D

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 22, 2011, 09:37:58 am »
Eni , dzięki tobie (i  także dziadkowi ) Graffinka nabrala blasku , zaufania , odwagi. To inny krołik. Przepiękny.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 22, 2011, 09:40:03 am »
widzę, że Graffinka na adopcyjnej ma "adopcję w toku: :D

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 22, 2011, 09:42:34 am »
A Kajtuś aż prosi się o całuska w nochalek . Ale śliczniaste te głodomorki.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 22, 2011, 15:36:08 pm »
widzę, że Graffinka na adopcyjnej ma "adopcję w toku: :D
Niestety, nici z tej adopcji.
Graffinka dalej czeka na ten swój, jedyny i kochający domek.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 04, 2011, 16:45:38 pm »
Srebrna królewna, Graffinka, wciąż czeka na swój domek.

HOP, HOP!! Domku, gdzie jesteś??
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 05, 2011, 15:41:45 pm »
Sesja zdjęciowa Graffi z Lupikiem - prosiak jest strasznie kochliwy  :heart :heart :heart







Jak by tu uciec ??




Wąchanko








I foteczki z punktu obserwacyjnego:




Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 05, 2011, 15:52:22 pm »
Ależ ona jest śliczna!
I nikt nie chce takiej pięknej kólinki? Szkoda...

Dobrze, że ma wspaniały DT :)

Offline fenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 285
    • swinki
Odp: [Głogów] Graffinka - możesz spełnić marzenia króliczki :)
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 05, 2011, 16:51:32 pm »
piekna:)