Autor Wątek: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka  (Przeczytany 70339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline F4rba

• Użytkownik
  • *
Odp: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 01, 2017, 18:41:01 pm »
Ekspertem nie jestem ale trzymałabym je osobno. Swoje zaczęłam zaprzyjaźniać dopiero jak oba były po sterylizacji/kastracji. Pamietaj też, że samiec po kastracji jeszcze przez 6 tygodni może zapładniać

Offline joac

• Moderator forum
  • Moje króliki: Pandora, Gacek, Szarunia, Trusia, Tosia, Baks, Baron
  • Za TM: Pandusia, Rubens, Kapibarek (11.04.2017)
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 01, 2017, 19:19:14 pm »
Midori, niestety głupszej rady weta nie słyszałam (choć nie, wycofuję, zdarzały się ;-) ). Stało się niedobrze.
Samczyk nakręcił się obecnością samiczki, co jest absolutnie naturalne, nakręciłby się na każdego królika, malutkiego czy nie, taki instynkt. Miejmy nadzieję, że mała jest jeszcze na tyle niedojrzała - tzn na pewno jest, skoro jest dzieckiem. Ale pomyśl sobie, jak się czuje takie królicze dziecko, kiedy de facto gwałci ją dorosły samiec! Także absolutnie rozłączenie uszaków, bez JAKICHKOLWIEK wspólnych wybiegów (lepiej dmuchać na zimne), kastracja samczyka u króliczego weta, a potem dopiero ewentualne zaprzyjaźnianie i kiedy samiczka dojrzeje, kastracja również jej.
Radziłabym też na dobre zmienić weta na odpowiedniego, bo jeśli sypie takimi poradami, to wolę się nie zastanawiać, jakimi jeszcze potrafi :oh:
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2017, 19:48:25 pm wysłana przez joac »
Wirtualny opiekun:
PERŁA (WROCŁAW)  PAPILOTKA I DINA (TORUŃ) BRAWURKA  (SOPOT)

Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

• Członek SPK
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia, Masza i House
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskierek, Rusałka, Azjutek, Moonia, Astra, moja jedyna Helenka i Miś :(
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 01, 2017, 19:46:36 pm »
Niezwłocznie wykastrujcie samca, pamiętając, że po zabiegu może być płodny jeszcze przez 6 tygodni.

PS
Jeśli samica nie jest z renomowanej hodowli (w PL takiej nie ma), to nie wiadomo, kiedy się urodziła i ile dokładnie ma tygodni.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan