Autor Wątek: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka  (Przeczytany 159442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 28, 2012, 14:28:27 pm »
a czego nie wchodzi w gre kastracja? jest chory

Tak aktualnie go leczę... już zakończyła się terapia antybiotykowa, ale idzie zima, a zanim dojdzie do siebie już całkiem będzie zimno - przesunęliśmy kastracje ;(

Melisę?? myślicie że pomoże?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 28, 2012, 15:10:20 pm »
a czego nie wchodzi w gre kastracja? jest chory

Melisę?? myślicie że pomoże?

przeciez to nie tedy droga najpierw ziolka potem leki zeby zwierze wyciszyc ?!
melise kroliki lubia swieza poskubac ale chyba nie chcesz dawac suszonej, takiej z worka od herbaty :-)  lub generalnie takiej robionej dla ludzi
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 28, 2012, 20:03:29 pm »
przeciez to nie tedy droga najpierw ziolka potem leki zeby zwierze wyciszyc ?!
melise kroliki lubia swieza poskubac ale chyba nie chcesz dawac suszonej, takiej z worka od herbaty :-)  lub generalnie takiej robionej dla ludzi

Co ty za bzdury tutaj wypisujesz. Leki dostawał z powodów zdrowotnych, a to że stał się bardzo agresywny i sika z pół obrotu 20 razy dziennie to odrębny temat. Odpowiadałam na pytanie dlaczego nie może aktualnie poddać się kastracji - bo jest po chorobie! Anie leki... na sikanie:///

A meliska przecież to jasne jak słońce że nie z torebki od herbaty - HAHA ;) Tylko piękna roślinka... ehhh

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 28, 2012, 21:37:26 pm »
przeciez to nie tedy droga najpierw ziolka potem leki zeby zwierze wyciszyc ?!
melise kroliki lubia swieza poskubac ale chyba nie chcesz dawac suszonej, takiej z worka od herbaty :-)  lub generalnie takiej robionej dla ludzi

Co ty za bzdury tutaj wypisujesz. Leki dostawał z powodów zdrowotnych, a to że stał się bardzo agresywny i sika z pół obrotu 20 razy dziennie to odrębny temat. Odpowiadałam na pytanie dlaczego nie może aktualnie poddać się kastracji - bo jest po chorobie! Anie leki... na sikanie:///  

raz, nie podaje sie melisy na takie rzeczy jw (a tym bardziej lekow) i taki byl sens mojej wypowiedzi, to ze kazdy rozumie to jak chce to juz inna sprawa
a dwa to wole sie upewnic bo ostatnio na forum coraz wiecej "lekarzy" gotowych zwierzaki leczyc sposobami "starej babki ze wsi" , uwaga ma charakter ogolny

wiec IMHO zwrot "co za bzdury wypisujesz" nie jest bynajmniej do mnie, tym bardziej iz ja bym nawet nie pomyslal o podawaniu melisy w takim przypadku  :>
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 22:02:08 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 28, 2012, 23:32:57 pm »
melisa nie dziala na króle...przerobiłam to na swojej będac już powaznie zdesperowana
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 29, 2012, 01:55:53 am »
melisa nie dziala na króle...przerobiłam to na swojej będac już powaznie zdesperowana

Działa, ale to nie lek na dzikie wybryki. Na popęd nie pomoże, ew. na lekki stres. I owszem, w formie herbaty do picia zamiast wody albo suszone zioło.

Na samiczki i ich popęd pomaga szałwia - suszona albo herbata, ale nie wiem, czy samca uspokoi choć trochę. Co do zabiegu, jeśli królik jest już zdrowy, to wystarczy 21 dni od zakończenia leczenia (chyba, że chodzi o poważne wychudzenie czy dłuższą rekonwalescencję).

Królik to zwierzę i trzeba się niestety liczyć z jego potrzebami - jedzenie, wydalanie i popęd do rozmnażania to normalna sprawa, jak ktoś chciał uniknąć lania z półobrotu, to niestety nawet adopcja samiczki nie daje gwarancji, że się tego nie doświadczy - tylko zabieg kastracji/ sterylizacji skutkuje na dłuższą metę. Zamykanie nie pomoże, królik będzie sfrustrowany, może się zrobić apatyczny lub agresywny, a dodatkowo zmniejszenie ruchu wpłynie na układ pokarmowy (stres i spowolnienie pracy jelit może prowadzić do przytkań). Można się zastanowić nad odgrodzeniem jakiegoś pomieszczenia czy jego części, zabezpieczeniem dla zmniejszenia szkód - ale klatka to będzie trauma po mieszkaniu luzem.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 29, 2012, 08:07:21 am »
Mój pierwszy królik tez sikał z półobrotu - w twarz na przykład; wtedy królik miniaturowy to bała "nowość" szczególnie w tak małym mieście jak moje i o kastracji nikt nie słyszał. Pozostało mi się przyzwyczaić (8 lat żył) :) Teraz żadne siuśki mi nie straszne :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 29, 2012, 10:37:30 am »
Eni szałwie tez na nadzej próbowalismy i suszoną i świeżai do jedzenia i do picia- dzicz była jako zwykle

dr powiedział że wcale go to nie dziwi i bardzo często króle reagują odmiennie na takie ziółka niż my
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 29, 2012, 13:20:10 pm »
Tak królik jest dopiero co (1 dzień, dzisiaj drugi) po terapii antybiotykowej na zapalenie... wygląda dobrze i trzyma się dobrze... A martwi mnie tylko jeden fakt, że 21 dni to już nas na pewno zima zastanie, a ja nie chce go w zimę obciążać kastracja ;(  A już byliśmy umówieni z dr z Wrocławia... ale cóż, takie jest życie, każdy choruje. Łobuzowi strasznie odbija ostatnio - sika z 20 razy dziennie na mnie i na otoczenie... Przykładowo wchodzi do kuwety, ja się ciesze, że wlazł a on siup i wyskakuje i półobrót :D :D Aktualnie to widzę nawet że kuweta mu zbrzydła :p staje obok i ma gdzieś moje przekładanie :P
Myślicie że mogę kastracje w zimę zrobić? Zaznaczam że wiąże się to z podróżą ok. 2,5 godzinną w jedną stronę + ewentualne przejścia z autobusu do autobusu? Nie wyziębi mi się?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 29, 2012, 13:26:03 pm »
A martwi mnie tylko jeden fakt, że 21 dni to już nas na pewno zima zastanie, a ja nie chce go w zimę obciążać kastracja ;(
Myślicie że mogę kastracje w zimę zrobić? Zaznaczam że wiąże się to z podróżą ok. 2,5 godzinną w jedną stronę + ewentualne przejścia z autobusu do autobusu? Nie wyziębi mi się?
A co ma do rzeczy pora roku do kastracji? W Toruniu króliki są kastrowane i sterylizowane "na pęczki" o każdej porze roku i nic im się nie dzieje. Pamiętam jak niosłam raz z kastracji jednego takiego w lutym, było -20 stopni. Do samochodu i z samochodu w transporterze pod kocem i nie było żadnego problemu. Królik do tej pory cieszy się znakomitym zdrowiem i samopoczuciem :)
Gorzej jest jedynie latem w upały - doktor Krawczyk odradza wówczas zabiegi, bo króliki mają wtedy zwykle podwyższoną temperaturę ciała, szybszy oddech, krew się zagęszcza (a to może powodować zakrzepicę), a organizm szybciej odwadnia.
Jak tylko Twój podopieczny będzie całkiem zdrów i minie rozsądny czas od zakończenia leczenia (te minimalne 21 podane przez Eni), nie powinniście zwlekać. Zwłaszcza, że królik daje wam popalić :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 29, 2012, 14:08:26 pm »
co ma do rzeczy pora roku do kastracji?

Czytałam na forum że nie powinno sie kastrować przy bardzo niskich i wysokich temperaturach... na pewno nic mu nie będzie?? :) W takim razie pojadę przed świętami z maluchem :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 29, 2012, 15:39:05 pm »
to bardziej dotyczy sterylizacji i sytuacji gdy zwierzaki są wydawane do domu za wczesnie, nie do konca przytomne i nie sa w stanie regulowac temp wlasnego ciala
jak ci oddadza juz calkowicie obudzonego krola a wet bedzie doswiadczony powinno byc ok
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 29, 2012, 16:33:32 pm »
to bardziej dotyczy sterylizacji i sytuacji gdy zwierzaki są wydawane do domu za wczesnie, nie do konca przytomne i nie sa w stanie regulowac temp wlasnego ciala
jak ci oddadza juz calkowicie obudzonego krola a wet bedzie doswiadczony powinno byc ok

Kastrację też się wykonuje w pełnej narkozie i też królik może mieć problem z utrzymaniem ciepłoty ciała. A dodatkowo Piasecki wydaje króliki nie całkiem wybudzone z tego co wiem.
Na pewno nie można uznać, że wsadzi się zwierzę przed czy po zabiegu tak zwyczajnie do transportera wyłożonego ręcznikiem i będzie OK. Trzeba zabezpieczyć jakoś zwierzaka - można zawczasu uszyć sobie pokrowiec na transporter, można wymościć go zwiniętym w norkę kocem. Termofor lub butelka z ciepłą wodą po zabiegu też jest konieczna. A jak już nie będzie możliwości, żeby wiatr się do wnętrza dostał i zimno zwierzaczkowi nie będzie - to spokojnie może ruszać w podróż.

A co do szałwii - to ja się upieram, że działa na króliki (oczywiście mogą być osobnicze wyjątki, mniejszy lub większy skutek), ale skoro tysiące królików hodowlanych mają jej nie dostawać w okresie karmienia młodych, bo hamuje laktację, to jednak wyjątek potwierdza regułę. Na moje króliki działała - Miśka jest niesterylizowana i szałwia pomaga jej pohamować popęd oraz nie mieć rujek, Bizu przy ciąży urojonej też bardzo pomogło, choć objawów rujki nie zniwelowało.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 29, 2012, 16:37:49 pm »
u nas Rzepka puszczała pare h po wybudzeniu dopiero, i sama kazala przygotowac koce, termofor  na wszelki wypadek itd a w obie strony transport byl samochodowy

dlatego duzo zalezy od samego weta
pod kątem zabiegu do dr Rzepki zadnych zastrzezen (poza ceną of kors ale to nei ona decyduje) nie mam a blizna byla malenka
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 29, 2012, 17:59:22 pm »
to bardziej dotyczy sterylizacji i sytuacji gdy zwierzaki są wydawane do domu za wczesnie, nie do konca przytomne i nie sa w stanie regulowac temp wlasnego ciala
jak ci oddadza juz calkowicie obudzonego krola a wet bedzie doswiadczony powinno byc ok

jednak jak pisze fokusa to nie jest podroz 10-20minut samochodem z dobrym grzaniem, w warunkach ekstremalnych in plus czy in minus .... nie robilbym powazniejszych zabiegow, tym bardziej iz w gre wchodzi minimum 2,5 godziny na podroz, i to w jedna strone, plus przesiadki etc
no chyba ze jest absolutnie niezbedne ... dla zdrowia i zycia zwierzaka, ale przeciez to o czym jest mowa jw tego nie dotyczy

nie chodzi o to co sie dzieje w gabinecie i podczas operacji ale ... po tym, przez kilka dni zwierze dochodzi do siebie etc

a to ze Torun robil mase zabiegow .... nie ma nic do rzeczy, bo wszytsko odbywa sie na terenie miasta Torunia, a jak duzy jest Torun ? ile czasu zajmuje dojazd po zabiegu ? imho to jest 30 min max wiec porownanie jest nie ten tego  :P
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 29, 2012, 18:03:03 pm »
ja bym osobiscie przemeczyla sie i poczekala do wiosny bo nie jest to zagrozenie życia
ale jak juz nie wytrzyma nerwowo  (mi mala lala wszedzie przez 3mies i gwalcila a mimo to czekalismy ile trzeba, i ze wzgledu na 20st mroz operacje przelozylismy o kolejne 2 tyg) to wie co i jak robic
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 29, 2012, 18:17:09 pm »
no i wlasnie ......
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 29, 2012, 20:52:04 pm »
Na pewno nie można uznać, że wsadzi się zwierzę przed czy po zabiegu tak zwyczajnie do transportera wyłożonego ręcznikiem i będzie OK. Trzeba zabezpieczyć jakoś zwierzaka - można zawczasu uszyć sobie pokrowiec na transporter, można wymościć go zwiniętym w norkę kocem. Termofor lub butelka z ciepłą wodą po zabiegu też jest konieczna. A jak już nie będzie możliwości, żeby wiatr się do wnętrza dostał i zimno zwierzaczkowi nie będzie - to spokojnie może ruszać w podróż.

chciałam tylko dodać, że można kupić ocieplacz na transporter (wygląda to trochę jak kurtka dla transportera). osłania to od wiatru i trochę ciepła zatrzymuje.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 29, 2012, 23:51:49 pm »
Na pewno nie można uznać, że wsadzi się zwierzę przed czy po zabiegu tak zwyczajnie do transportera wyłożonego ręcznikiem i będzie OK. Trzeba zabezpieczyć jakoś zwierzaka - można zawczasu uszyć sobie pokrowiec na transporter, można wymościć go zwiniętym w norkę kocem. Termofor lub butelka z ciepłą wodą po zabiegu też jest konieczna. A jak już nie będzie możliwości, żeby wiatr się do wnętrza dostał i zimno zwierzaczkowi nie będzie - to spokojnie może ruszać w podróż.

chciałam tylko dodać, że można kupić ocieplacz na transporter (wygląda to trochę jak kurtka dla transportera). osłania to od wiatru i trochę ciepła zatrzymuje.

troche ? na 2,5 godziny ? przesiadki ? wolne zarty .... na dystansach 10-20minut samochodem to i moze, w innym przypadku ja nie polecam testow na swoim zwierzaku, wszystko zalezy oczywiscie od temperatury, pogody wiatru ... ale jest zima, tak czy inaczej zima
wiec prosze nie piszcie "troche" bo ocieplacze nawet firmy CHABA to nie kurtka puchowa
mimo ze CHABA na transporter jest bardzo i fajna i wygledna
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: sikanie z półobrotu- pomysły?
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 30, 2012, 13:27:14 pm »
Powiedzmy że w +10 stopniach jestem w stanie podjąć się takiej wyprawy... Ale przy śniegu już nie bardzo. BTW spróbuje znaleźć gdzieś szałwie w doniczkach świeżą :) Może załagodzi jego i mój dyskomfort psychiczny z popędem :)))