Autor Wątek: Zachowania seksualne i terytorializm czyli dojrzewanie płciowe uszaka  (Przeczytany 159440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: pomocy!
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 13, 2012, 22:48:36 pm »
moja Pepa kopie ze złości. z zabawy raczej robi to delikatniej. Jak nie ma "swoich dni" to prosi by wziąć ją na ręce i poświęcić jej całą swoją uwagę

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: pomocy!
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 13, 2012, 22:58:30 pm »
Jeśli tak, to sterylka powinna pomoc :)
Tylko pamietaj o wyborze dobrego weta.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: pomocy!
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 13, 2012, 23:01:10 pm »
wiem wiem. Mała pojedzie ze mną do weta w krakowie

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 21, 2012, 20:25:03 pm »
w jakim wieku krolik zacznie gwalcic wszystko?i czy bedzie robil to tylko wiosna jak pies czy jak?mowie o samcu.


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 21, 2012, 22:44:29 pm »
Różnie uszaki dojrzewają. Na ogół zaczyna się wszystko w 3-5 miesiącu, czasami później. Nie jest to tak jak w przypadku psów- króliki mają stale popęd, więc i gwałcą coś niezależnie od pory roku, dnia, godziny itd :) W tym wypadku powinna pomóc kastracja.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 22, 2012, 11:14:40 am »
mam nadzieje ze moj jak dojrzeje nie bedzie nic gwalcil a przynajmniej nie bedzie to uciazliwe i mam nadzieje tez ze omine kastracje....czytalam duzo zlego na ten temat


Offline wojtass18

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Perełka Nasza
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 22, 2012, 11:33:39 am »
i mam nadzieje tez ze omine kastracje....czytalam duzo zlego na ten temat
to radzę poczytać  o plusach kastracji czy sterylizacji bo problemów później może być więcej i nie z tytułu gwałcenia, a na na zabieg może być za późno, My się zdecydowaliśmy od razu na zabieg po przygarnięciu naszej Perły.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 22, 2012, 11:44:09 am »
to tak jak psy-malo kto je kastruje a kroliki obowiazkowo?


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 22, 2012, 11:56:36 am »
Jeśli dużo złego czytałaś o kastracji, to czytałaś na pewno w niewłaściwym miejscu.
Nie ma obowiązku kastrowania królika. Tylko, żeby nie było potem płaczu - muszę oddać królika, bo sika po ścianach, śmierdzi, jest terytorialny i agresywny.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 22, 2012, 12:00:35 pm »
Sterylizacja samic jest obowiazkowa. Kastracja nie koniecznie, ale duzo pomaga.

To nie jest jak jak myslisz, że krolik dojrzeje i problemu z gwalceniem nie bedzie. Ten problem bedzie stale wystepowal. Plus oczywiscie znaczenie terenu (tj obsikiwanie w skoku, sikanie na sciany czy wlasciciela).
Krolik z tym się meczy bardzo jeśli zachowania kopulacyjne wystepuja często. Oczywiscie też moze być problem z nauczeniem uszaka korzystania z kuwety.

Także poczytaj dzial kastracja/sterylizacja tam wiele się dowiesz. Oczywiscie nadmieniajac że zabieg moze wykonac kroliczy wet.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 22, 2012, 12:37:19 pm »
to tak jak psy-malo kto je kastruje a kroliki obowiazkowo?

Ja mam wykastrowanego psa :] U mnie tylko myszoskoki są "jajeczne"- szkoda, że ich też nie mogę "ciachnąć" bo jednej dwójki nie mogę zaprzyjaźnić :/ No mniejsza.

Ja osobiście uważam, ze kastracja również powinna być obowiązkowa. Nowotwory jąder zdarzają się i u samców, poza tym, nie wyobrażam sobie życia z sikającym, znaczącym teren i wiecznie pobudzonym seksualnie królikiem-> jak bywa ekstremalnie. Szkoda było by mi i królika, i mnie, i mojego domu
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 22, 2012, 13:08:31 pm »
Ja osobiście uważam, ze kastracja również powinna być obowiązkowa. Nowotwory jąder zdarzają się i u samców, poza tym, nie wyobrażam sobie życia z sikającym, znaczącym teren i wiecznie pobudzonym seksualnie królikiem-> jak bywa ekstremalnie. Szkoda było by mi i królika, i mnie, i mojego domu

I ja się pod tym podpisuję. Nic dodać, nic ująć :)
Wdłg. mnie po takich argumentach, nie ma nad czym się zastanawiać.
Druga sprawa, ze w przypadku samczyków - jest to szybki zabieg. Zabieg, bo nie operacja.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 22, 2012, 14:06:41 pm »
TO fakt, kastracja to mało inwazyjny zabieg.
Zresztą ja jestem za przymusem sterylizacji i kastracji. Nikt mi nie powie że dobrze by mi dobrze gdybym cały czas miała chcice a nie mogłabym, natomiast osoba za mnie decydująca twierdziłaby że nieeee nie zrobię Ci tego bo pozbawię Cię męskości czy tam damskości....i męcz się króliku..
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 22, 2012, 20:21:23 pm »
Poszukałam na stronce i zacytuje tb : ''Uważam, że nie ma potrzeby aby kastrować królika jeżeli jest jedynym króliczym mieszkańcem domu i ma łagodne usposobienie. Kastracja ma często wpływ na zmiany metaboliczne organizmu, które sprzyjają powstawaniu kamieni moczowych. Najczęściej pacjentami mojego gabinetu z tym schorzeniem są właśnie źle żywione kastrowane samce.\\\\


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 22, 2012, 20:46:47 pm »
Ja mam niekastrowanego królika, ale są tego plusy i minusy. Marjan miał iść pod nóż, niestety problem ropnia nie pozwolił. Teraz, jak się już uspokoił podarowaliśmy sobie, ale myślę, że jak jego popęd wróci z takim zapałem, jak jesienią to nie wytrzymamy psychicznie i wykastrujemy ;) Bo powiem szczerze, że cicho liczyłam, że z wiekiem się uspokoi. No cóż- przeliczyłam się, bo jest 2 razy gorzej niż kiedy był takim maluchem. Także na twoim miejscu bym się zdecydowała.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 22, 2012, 21:10:10 pm »
moj krolik ma 6 miesiecy,jestem za granica,polscy weterynarze nie zajmuja sie tu krolikami,tutejszym nie ufam,wiec zostaje polska,w polsce moze bede w grudniu,i co do tego czasu?


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 22, 2012, 21:55:14 pm »
Jak po kastracji źle się karmi krolika to potem sa jakies tam problemy. Ale lepsze to niż np hipotetycznie rak, ktory pozniej daje przerzuty np.

Moim zdaniem kastracja i tak ma wiecej plusow niż minusow.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 22, 2012, 22:02:40 pm »
moj krolik ma 6 miesiecy,jestem za granica,polscy weterynarze nie zajmuja sie tu krolikami,tutejszym nie ufam,wiec zostaje polska,w polsce moze bede w grudniu,i co do tego czasu?

Moim zdaniem i kastracja i sterylizacja są WAŻNE.
My tutaj mamy zaufanego angielskiego weterynarza od królików i zna się na wszystkim.W Twoim rejonie napewno jest jakiś króliczy weterynarz nawet angielski,chcesz mogę poszukać ?? Podaj mi tylko dzielnicę Londynu w której mieszkasz a najlepiej post code.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 23, 2012, 11:31:08 am »
mieszkam na shepherds bush,moniko a ile placilas tu za kastracje?ile wczesniej trzeba sie rejestrowac?czy krolik musi miec tam zalozona karte?pytam z ciekawosci....


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: gwalcenie nogi?
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 23, 2012, 13:06:37 pm »
Sterylizacja w 2009 roku wyniosła nas 90£.W cenie był zabieg,leki oraz wszystkie wizyty od początku sterylizacji do końca.Na pierwszą i każdą kolejną wizytę u weterynarza w UK musisz się zarejestrować telefonicznie.Kiedy przyjdziecie pierwszy raz założą Wam kartę w komputerze,poproś o kartę szczepień.
Znalazłam polecanego weterynarza w Waszym rejonie na angielskim forum Rabbit Rehome :

C. J. Hall Veterinary Surgeons
15 Temple Sheen Road
East Sheen
London
SW14 7PY

Tel: 020 8876 9696
Fax: 020 8878 6359

Do tej kliniki od Shepherds Bush London macie około 15 minut samochodem to jest 4,7 mil.

I drugi oddział:

CJ Hall Veterinary Surgery

346 Acton Lane
Acton
Londyn
W3 8NX
Tel:
020 8992 6000

Do tej kliniki od Shepherds Bush London macie około 6 minut samochodem to jest 2,2 mil.

Użytkownicy z Rabbit Rehome mieszkający w pobliżu tych dwóch klinik weterynaryjnych mają bardzo dobre zdanie o weterynarzach z CJ Hall i polecają te kliniki.
Mam nadzieję że pomogłam :)