Autor Wątek: Opieka nad ciężarną samicą i maluchami  (Przeczytany 208629 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:03:55 pm »
Coś tam widać, ale faktycznie ciemnawo - trzeba poczekać, aż same zaczną z gniazda wychodzić :) Amelka jest przecudna, to piękne brązowe umaszczenie! :)
Dobrze, ze tylko cztery małe, jakoś dasz radę je wyadoptować, jak już urosną :) Kochana mamusia Amelka :zakochany: - ciągle się nią wzruszam :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:18:16 pm »
Do puki karmi nie żałuj jej granulatu i tak go z niej wyssą a tłuściejsze mleczko to lepsze mleczko ;) , babka lancetowata i mlecz też należą do dość kalorycznych ziółek (w porównaniu do takiej sałaty..) , ogólnie duża ilość zieleniny też bardzo wskazana - bo przecież mleko to w większości woda i zielenina to w większości woda , o wodzie w poidle nie śmiem wspominać ;)
Czasami króliki "z natury" nie są jakoś mocno zainteresowane wodą dlatego zwracam uwagę na tą zieleninę bo dla karmiącej królicy zapotrzebowanie na wodę jest pewnie ze 2 razy większe jak dla normalnego królika.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:36:27 pm »
Ale będą z nich słodziuszki :) To dobrze, że "tylko" czwórka, w końcu większe prawdopodobieństwo znalezienia domku dla wszystkich pociech. Ja podziwiam osoby, które "oddają" króliczki po odchowaniu, mnie by serce pękło i pewnie bym wszystkie zostawiła ;)
Amelka jaka dumna i wygląda bardzo dobrze jak na  świeżo upieczoną mamusię :)
Super sobie radzicie dziewczyny  :doping:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #383 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:17:24 pm »
Je wszystko i zieleninke i granulacik i wody też ma pod dostatkiem  :icon_smile Czasem się boję że daję jej aż za dużo, bo nie wiem jak jej to wycyrklować żeby było odpowiednio, ale jak jej wczoraj dałam kupę mnicha to dziś rano sporo zostało. Resztkami oczywiście zapchała wejście do gniazda, jak to już ma w zwyczaju  :icon_lol Musiałam część wygrzebać bo się bałam, że zagniją.

Ubarwienie ma świetne! Jeszcze do niedawna była cała jasno-brązowa. Gdzieś tak w zimie zaczęła jej ciemnieć sierść na brzuszku, na uszkach i wokół oczek. Pamiętam, bo na początku myślałam, że mi wlazła gdzieś do węgla i tak się wymazała  :icon_lol A tu niespodzianka.... Jakby wszystko potoczyło się dobrze, to dwa powędrują do wujka, a jednego może sobie zostawię  :icon_rolleyes I zostanie jeden do oddania w dobre ręce. Ale zobaczymy...

Trzymajcie kciuki żeby przeżyły i były zdrowe  :bunny:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #384 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:20:11 pm »
Trzymamy oczywiście :) Rozbroiłaś mnie tym, że zapycha wejście do gniazda mniszkiem :zakochany:
A wiadomo coś o ojcu maluchów? W sensie umaszczenie, czy jest baranem czy sterczyuszkiem etc?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #385 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:33:45 pm »
Tak widziałam tego tatusia na zdjęciu. Baranek, czarny z białym pasem jakby przez środek brzuszka i chyba wokół oczu też miał białe plamki. Ma taką jakby dłuższą sierść niż moje króliczury. Zobaczymy na ile będzie w nich Amelki a na ile tatusia.  Z tego co widziałam to raczej poszło w moją Amelkę. Czarnuszek jest jeden  :icon_smile

Zapycha czym się da  :icon_lol Troszkę jej odkopałam wejście wyciągając mniszka (ale robiłam to patykiem i w rękawicach, bardzo uważałam, żeby nie zostawić zapachu!). Po włożeniu jej do klatki na chwilę zajęła się chrupaniem sianka, za chwile nastąpił moment konsternacji... obczaiła wejście, zauważyła, że coś nie gra i od razu wzięła się za dzielenie sianka na porcje i upychanie wejścia do gniazdka  :icon_lol Żałuję, że tego nie nagrałam, bo wyglądało to genialnie! Najpierw rozkopała, a potem przednimi łapkami wpychała w wejście sianko. Na końcu uklepywała tylnymi łapkami  :icon_lol :icon_lol Jak już wejście do norki było dokładnie uszczelnione, to znów wróciła do chrupania. No po  prostu cud natury! :zakochany:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2014, 20:44:19 pm wysłana przez kascok »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #386 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:45:35 pm »
To prawda, skąd taki instynkt się bierze? We mnie to budzi ogromny podziw i szacunek do natury :zakochany:
A skoro tata baranek, to dzieci mogą wyjść bardzo piękne, uszka będą stanowiły jedną wielką zagadkę ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #387 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:51:32 pm »
Może będą Amelki z baranimi uszkami  :icon_mrgreen Generalnie tamten króliczek jest zupełnie inny niż moje. Albercik też jest w sumie barankiem, ale jakoś tamten wydaje mi się całkowicie z innej bajki  ;-) Może jakaś taka rasa wyjątkowa. Nie wiem, nie znam się na tyle na króliczkach. Dla mnie wszystkie i tak są kochane. Najważniejsze żeby zdrowe były i ładnie nam rosły   :bunny:

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #388 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:59:22 am »
Dzisiaj rano zmieniałam Amelce ściółkę i nie spodobało mi się, że wejście do gniazda nie jest tak dobrze zakopane jak zwykle. Zobaczyłam delikatnie co u małych. Serce mi stanęło, bo małe zawsze się ruszały jak uchylałam domek, a tym razem leżały bez ruchu. I tak może przez 10 sekund... to było dla mnie dłuuuuugie 10 sekund. Ale na szczęście wszystko jest ok. Po prostu zasnęły tak twardo. Jestem już przewrażliwiona.

Już widać wzorki. Jasne mają takie plamki białe na czółkach i takie śmieszne koguciki na czubku głowy  :zakochany: A czarny ma biały brzuszek jak jego tatuś   :icon_biggrin

Udało mi się cyknąć szybko wyraźniejsze fotki.









Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #389 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:06:32 pm »
Twardy sen to dobry znak, mamusia daje wystarczającą ilość mleka   :bunny:

p.s. Jakieś dziwne uszy mają te twoje chomiki  :icon_mrgreen :icon_mrgreen

Offline Wiolusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 273
  • Moje króliki: Clyde -adoptowany
  • Pozostałe zwierzaki: zoo
  • Za TM: Ruda 6 lat
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:07:55 pm »
śliczne maluszki -stało się jak się stało teraz niech maluchy zdrowo dorastają i super odpowiedzialne i kochane  domki niech im się trafią :)

Offline Patek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1585
  • Płeć: Kobieta
  • Liwek , Jezynka , Sisi
  • Moje króliki: Liwek , Jezynka , Sisi
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:09:52 pm »
Ale sliczne ;) Potem bedziesz miec mase radosci ;)



Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #392 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:12:46 pm »
Może nie zamyka im już tak dokładnie domku, bo za ciepło? A może zaczną wychodzić niedługo ;)

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #393 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:22:56 pm »
No to się troszkę uspokoiłam, skoro to dobry znak, to się cieszę  ;-)
Do wychodzenia chyba jeszcze daleko...
Małe są cudne! A te uszka...  :icon_rolleyes i noski... i łapki... a jak mi otworzą oczka to już będzie taka słodycz, że aż strach!
Ja ci dam chomiki Sensej!  :urazony:   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 12:32:02 pm wysłana przez kascok »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #394 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:30:34 pm »
Rozpłynęłam się z rozkoszy :zakochany: - jakie one są piękne!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #395 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:33:21 pm »
To po mamusi  :niegrzeczny

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #396 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:54:00 pm »
Zaraz będzie 20 chętnych na słitaśne króliczątka , tak tylko przypominam ... że adoptowanie "oczami" to kiepski pomysł ;) , później pojawiają się alergie, znudzone dzieci, wyjazdy zagraniczne, czarne dziury, burze magnetyczne i zazdrosny pies .
Proponuję dobrze się skupić na szukaniu odpowiedniego domu, żeby nie trafiły do takiej "koleżanki siostry" która dla zabawy urządzi sobie króliczą randkę  :icon_mrgreen

p.s. Trzeba było trochę wapnem tą wazelinę posypać :]

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #397 dnia: Kwiecień 23, 2014, 13:20:55 pm »
Jakie uszka malusieńkie  :heart :heart :heart :heart a łapeczka na jednym zdjęciu mnie "ścięła" Kochane stworzonka. Amelko dobra robota...Tatuś jak to króliczy tatuś - umył ręce, łobuz jeden  :zonka: ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kascok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #398 dnia: Kwiecień 26, 2014, 10:01:46 am »
Słuchajcie mam mały problem. Sprawdzałam dzisiaj gniazdo. Młode już otworzyły oczka. Trzy są duże i ładne ale jeden jest mniejszy od reszty i zauważyłam, że jest chudszy i ma skórę pomarszczoną na brzuszku. Możliwe że inne, silniejsze króliczki nie dopuszczają go do matki? Boję się, że mi padnie. Co mam z tym zrobić?

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: młode króliczki
« Odpowiedź #399 dnia: Kwiecień 26, 2014, 10:13:06 am »
Kupić mleko, śmietanę 18%, zmieszać mleko ze śmietaną w stosunku 10:2 i dokarmiać insulinówką, na początek po trochę i obserwować czy nie dostanie sensacji żołądkowych, teoretycznie młode są przystosowane do trawienia mleka ale to jednak inne mleko, przydało by się też zdobyć ceko od mamusi i w pewnym momencie dodawać po odrobinie do mleka , no bo młode flory nie mają i właśnie przez zjadanie odchodów matki nabierają tej flory ... jak widać  to nie jest takie proste jak karmienie kotka ;)
Możesz mieć rację że jest słaby i go nie dopuszczają...