Autor Wątek: Opieka nad ciężarną samicą i maluchami  (Przeczytany 208650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Opieka nad ciężarną samicą i maluchami
« dnia: Styczeń 07, 2011, 13:39:44 pm »
Ludzie złoci!
Czarnecka w nocy powiła maleństwo. Nie ma żadnego gniazda, a mamusia w ogóle się nim nie interesuje. Mały leżał na środku klatki kiedy go zauważyłam, teraz przeczołgał się w zagięcie dywanika. Co mam robić? Proszę o rady, nie mam wielkiego doświadczenia z królikami, a w takiej sytuacji nie byłam nigdy...
 ??? ???

EDIT:
Króliczków jest więcej. Są schowane pod dywanikiem. Ale co z tym jednym? Mam przenieść go do rodzeństwa?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 21:47:18 pm wysłana przez mysza »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:52:55 pm »
Włóż więcej sianka, daj potargane ręczniki papierowe. Ile ich jest? Weź przez "coś: małego - nie dotykaj go rękami, żeby zapachu nie zostawić i dosuń do rodzeństwa. Ostrożnie.....po dosunięciu  nakryj je wszystkie tymi potarganymi ręcznikami. Ja bym tak zrobiła....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 13:56:04 pm wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2011, 13:59:17 pm »
7 glizdek. Dosunęłam małego i jest z rodzeństwem. Wiele tam nie mogę zrobić, bo mnie Czarnecka atakuje, dałam siano i ręczniczki.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:01:15 pm »
To normalne, nie martw się, broni małych.....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2011, 14:38:04 pm »
zajrzyj ostroznie czy brzuszki maja nieco wypukle w sensie czy matka je nakarmila.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:13:40 pm »
Zgago, dziękuję za rady!

Brzuszki mają takie normalne, niezbyt wypukłe. Nie chcę jeszcze bardziej stresować Czarneckiej, więc zostawiłam ją w spokoju narazie. Mam nadzieję, że poczuje matczyny zew...

sikoreczka79

  • Gość
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:33:40 pm »
La_nouvelle_vie zaciskam mocno kciuki za maleństwa i mamuśkę, no i za Ciebie  :krolik

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 15:51:32 pm »
Zostaw ją w spokoju , daj wode do picia i  sianko i suszki do jedzenia . Właśnie ręczniki papierowe albo delikatny papier toaletowy porwany to dobry pomysł . Obserwuj  ukradkiem czy je karmi. Potrzebujesz suszek czy sianka czy żwirku. Napisz co potrzeba  , nie martw sie pomożemy.Może Ko_da podpowie , ta od Karotki. Dziewczyny juz działaja . Czy male sa  razem , bedzie im cieplej. jak wygląda sytuacja.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2011, 16:08:33 pm »
Dałam jej sianko i papier toaletowy, ale porozwalała to wszystko po klatce. W ogóle w klatce ma istny syf, ale nie będę jej tam ingerować, zostawiłam ją w spokoju i tylko co jakiś czas zaglądam. Przydałoby się trochę jedzonka, bo wszystko się kończy (granulat, sianko, suszki), a Czarnecka jest wiecznie nie najedzona.

kasiagio

  • Gość
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2011, 16:10:42 pm »
Z tego co wiem , to matka karmi maluszki raz dziennie i to w nocy , jutro z ranka sprawdź czy brzuszki sa białe , będzie widoczna taka plamka biała to oznaka że je karmi :) 

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2011, 16:11:51 pm »
Ok, dziękuję za wszystkie rady!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2011, 16:55:50 pm »
A jaki granulat ona je i może napisz jaki sklep internetowy jest w poblizu ,żebys paczke dostała szybko. Na pw napisz mi swoj adres do wysylki . Apeluje do wszystkich , którzy moga pomóc królikom z interwencji. Porozumiemy sie z posrednikiem  adopcyjnym i ustalimy szczegóły. Na te chwilę najlepiej bedzie jakby wszyscy chętni  wpłacali pieniądze na konto SPK z dopiskeim ,,na króliki z interwencji  w Gliwicach."   . Pomóżcie dziewczyna uczy się i nie ma dochodów,  poza tym obie miniaturki są wysterylizowane i tez trzeba zapłacic .Wiec kto może wspomóc niech to zrobi.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2011, 17:19:12 pm »
Podnoszę, prosimy o pomoc w postaci żarełka, żwirka dla Czarneckiej i jej dzieciaków.


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2011, 18:26:46 pm »
La_nouvelle_vie zamówiłam dla ciebie  paczke ze żwirkiem , CC i różnymi ziołami i siankami  w ,,Świecie krolika "  Myśle ,że we wtorek powinnas dostac. Niestety az w Toruniu , bo w Animalii musiałabys zaczekac na niektóre produkty i paczka przyszłaby  później. Nr zamówienia jak chcesz podam na pw .

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2011, 18:49:39 pm »
dori, dziękuję bardzo.

Nie było mnie w domu przez dwie godziny, kiedy wróciłam znalazłam jeszcze jedno maleństwo. Najmniejsze, zimne i znowu na środku klatki. Schowałam do rodzeństwa. Mamy 8 króliczków...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2011, 18:51:40 pm »
la_nouvielle_vie, a da się jakoś sprawdzić, czy wszystkie maleństwa żyją? No bo jak jeden był zimny...

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2011, 19:09:02 pm »
Wszystkie żyją, przynajmniej żyły jak sprawdzałam pół godziny temu... Malutki strasznie się darł jak go przenosiłam.
Nie chcę już dzisiaj ich ruszać, boję się, że Czarnecka rzeczywiście je opuści. Zobaczę jutro z rana czy je nakarmiła.

sonia

  • Gość
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2011, 19:43:29 pm »
Nie czesto zostaje sie babcia az 8 wnusiow,dlatego jako swiezo upieczona babunia zamowilam wnusiom ZAGRODKE zeby mialy gdzie mieszkac. Zagroda przyjdzie razem z wygrana KLATKA w konkursie. Wszystko powinno dojsc po niedzieli,jak juz wysla napisze PW.
Piesc mamuske Czarnecka i jej malenstwa. :onajego

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 07, 2011, 19:47:06 pm »
La_nouv... dodawaj im jeszcze  dartych papierów  toaletowych . Może masz jakiś kłębek włóczki niepotrzebny albo stary wełniany sweter . Mozna pociąc , popruc i takie wełenki narzucic na maluszki.Czy Czrnecka coś pije , bo to ważne . Tak ukradkiem spoglądaj.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka nad maleństwem - PILNE!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:18:17 pm »
Soniu serio jak ty kryjesz anielskie skrzydła pod ubraniem