Autor Wątek: Mania lizania i podgryzania  (Przeczytany 52628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Mania lizania i podgryzania
« dnia: Styczeń 06, 2011, 22:14:53 pm »
Witam, od jakiś paru dni mój królik zaczął mnie lizać i podgryzać  :icon_eek podgryza/szczypie moją rękę a potem w tym miejscu gdzie uszczypnął liże. Bardzo często wchodzi na mnie jak leże na łóżku i liże mnie po twarzy, uszach  :crazy: Najgorsze, że raz polizał mnie po powiece gdy miałam makijaż  :icon_eek Ktoś wie, co oznacza takie królicze podgryzanie i lizanie?
Mam jeszcze takie pytanie-dzisiaj miałam kontakt z kotem znajomych, mój króliś jeszcze nie jest zaszczepiony. Oczywiście jak przyszłam do domu od razu się przebrałam i umyłam ręce, ale czy powinnam się czegoś obawiać? (wiem, mam fioła na punkcie chorób :crazy: )

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:31:31 pm »
Czytałam że króliki liżą kiedy kogoś bardzo lubią. Np liżą siebie nawzajem jeśli darzą się dużą sympatią.
O podgryzaniu wyczytałam coś takiego :
przygryzanie
    
Cytuj
nie zawsze oznacza gniew. Lekko przygryzając rękę opiekuna zwierzak daje znać, że ma dość pieszczot i chce wrócić na ziemię. Słabe ugryzienie może być też wyrazem ochoty na jakiś przysmak. Jeżeli królik przygryza rękę, która go karmi to znak, że prawdopodobnie wziął ją za część pożywienia. Króliki nie widzą zbyt dobrze z małej odległości.
źródło : http://euroanimal.pl/
obie informacje nie trzymają się siebie więc nie wiem czy mogą jakoś wyjaśnić zachowanie Twojego królika. Chyba póki się nie dowiesz o co mu chodzi powinnaś często myć ręce żeby nie mieć na nich czegoś co królikowi zagrozi i dalej szukać odpowiedzi na pytanie ^^

nuka

  • Gość
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:40:00 pm »
Zara ciesz się, zostałas członkiem króliczego stada (królik tak Cię traktuje) dlatego masz lizanie i podszczypywanie. Z czasem ta miłość może sie przerodzić w gwałty :)

 
dzisiaj miałam kontakt z kotem znajomych, mój króliś jeszcze nie jest zaszczepiony.
Jeśli kot jest zdrowy to nie ma się czego obawiać

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:59:53 pm »
sayaha, sęk w tym że on mnie podgryza jak siedzę na łóżku. Wskakuje na łóżko i mnie podgryza i w tym miejscu gdzie uszczypnął to liże. Albo najzwyczajniej w świecie bierze moja dłoń w zęby i próbuje ją tak jakby przestawić a potem "przekopuje" jak by to była szmatka w jego klatce. Co do rąk-jako były muzyk-myję je chyba za często. A jeśli chodzi o kota, to nie wiem, znajomi mają go od jakiegoś czasu, ale nie wykazywał oznak jakiejś choroby-chociaż profilaktycznie jak tylko przyszłam do domu od razy się przebrałam i umyłam ręce.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 23:03:21 pm »
To przenoszenie brzmi jak zabawa więc sądzę, że nuka ma rację z tym, że zostałaś członkiem króliczego stada :D

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2011, 21:13:12 pm »
mój królik ciągle, ale to ciągle liże wszystko dokoła :O . To chyba nie jest normalne?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2011, 22:07:10 pm »
Temat przenoszę do "zachowania". Prosze pamietać o prawidłowym umiejscowywaniu tematów.

Mysza

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2011, 15:09:13 pm »
mój królik ciągle, ale to ciągle liże wszystko dokoła :O . To chyba nie jest normalne?
Kroliki czesto liza przedmioty nalezace do opiekuna np. poduszki. Lepiej jak lize niz mialby podsikiwac ;)
Nic, tylko sie cieszyc z takiego okazywania uczuc. Podgryzaniem tez bym sie nie przejmowala. Kroliki maja futro, wiec jak podczas pieszczot sie podgryzaja, to nie sprawia im to bolu. To moze nawet cos na zasadzie iskania? My, 'niestety' mamy gola skore. Tosia tez podgryzala podczas lizania. To chyba tez wynikalo troche z tego, ze sie zapominala w tym ;) Czasem potrafila duzo czasu poswiecic na takie okazywanie uczuc :D

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2011, 15:26:34 pm »
Bany podgryza mi nogi jak chcę zwrócić na siebię uwagę i chce abym go głaskała. Ja coś robię np. siedzę przy komputerze, on podbiega liże po nogach jak nie pogłaszczę to szturcha nosem jak dalej się nie zegnę się aby pogłaskać to podgyza :icon_biggrin

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2011, 15:55:14 pm »
mój królasek też najpierw mnie liże a później podgryza, ale zawsze mi się wydawało, że to taka próba iskania, a że nie mam futra to nie za bardzo wychodzi :P
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:03:33 pm »
Zara ciesz się, zostałas członkiem króliczego stada (królik tak Cię traktuje) dlatego masz lizanie i podszczypywanie. Z czasem ta miłość może sie przerodzić w gwałty :)
Ostatnio doszło bieganie dookoła nóg i bzyczenie. Parę razy nawet mnie gonił i biegał dookoła nóg  :niegrzeczny

sonia

  • Gość
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2011, 00:09:09 am »
 :wow to u mnie bylo jeszcze lepiej,jeden z kroli Bugs podczas zabawy ze mna zgwalcil mi glowe :DD :turla:

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2011, 12:06:36 pm »
Ale wszystkiego można je oduczyć, nagrody są pomocne w tym.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:48:21 pm »
tomeh, ale po co oduczac krolika okazywania czulosci? To tak jakbys zabronil dziecku przytulania sie do rodzicow. Fakt, ze gwalty ;) do najprzyjemniejszych nie naleza (Toska tez gwalcila mi glowe jak spalam i musialm sie cala przykrywac kocem), ale czy lizanie opiekuna czy jego przedmiotow, brodkowanie jest az tak uciazliwe, zeby tego oduczac? :)

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2011, 14:17:12 pm »
Ja się przyznaję bez bicia, że uwielbiam dotyk ciepłego Bobowego jęzorka  :icon_redface. No po prostu miodzio :zakochany:
Cudne uczucie :)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:51:08 pm »
mnie Dżim często budzi lizaniem po twarzy  :zaczepia:
jak go głaszczę co jakiś czas zaczyna mnie lizać po ręku a potem znów wpycha nosek pod moja dłoń żeby go głaskać dalej tak jakby na zmianę ja potem on potem pokazuje teraz znów ty... :) to takie urocze!  :zakochany:
rano jak mam czas potrafimy się tak przytulać, głaskać i lizać (lizanie to raczej Dżima działka) czasem nawet godzinę!  :przytul takie łóżkowe przytulachy z moją pysią :) czasem tez wieczorem na dobranoc :)
kocham moje uszate szczęście!

Offline liz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:29:15 am »
Ja to dziś chyba z pół godziny w łóżku spędziłam z moją Majką na takich porannych pieszczotach hehe ;)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2011, 03:28:07 am »
Dżimi właśnie chodzi robiąc malutkie kroczki po moim łóżku i wylizuje mi całe prześcieradło! :PP Często "ślini" mi też poduszkę i kołdrę :D potem ja się kładę a tam wszytko może nie tyle że mokre ale wilgotne  :nie_wiem hehe ale jak ja mam się złościć i go zganiać jak on tak pokazuje jak kocha  :onajego po króliczemu  :bunny: :*
kocham moje uszate szczęście!

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:22:51 pm »
Witam!
Ja już się martwiłam że z moim Chuckiem jest coś nie tak, bo też wszystko liże. Ma już 5 lat i nigdy tak nie robił. Aż tu nagle pewnego dnia zaczął lizać pluszaki, obok których uwielbia leżeć na kanapie. Później obsesyjnie lizał nas (domowników). Czasem to aż do przesady. Było mu obojętne, czy to po ubraniu czy gołym ciele... Myślałam, że to oznaka sympatii, czułości. Ale później zaczął lizać wszystko co popadnie: meble, pościel, podłogę w swojej zagrodzie.

Myślicie, że wszystko jest ok?

A po drugie Chuck ma brzydki zwyczaj. Generalnie w zagrodzie ładnie załatwia się tylko do kuwety. Jednak jak siedzi na kanapie, to kilka razy mu się zdarzyło ją obsikać. Czy to jest znaczenie terenu?
Szczególnie mocno raz zasiusiał kanapę gdy po "wakacjach" u moich dziadków (podczas mojej nieobecności)wrócił do domu i zobaczył kanapę - aż było widać tą iskierkę w oku i chęć zaznaczenia - TO JEST MOJA KANAPA!! JESTEM W DOMU!!!

Niestety raz na jakiś czas mu się zdarzy zaznaczyć w ten mało fajny sposób kanapę bądź moje łóżko, a nawet raz półkę z książkami....
Czy jest metoda by go oduczyć tego?


Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Mania lizania i podgryzania
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:16:24 pm »
Ktoś mi niedawno powiedział, że króliki liżą też to co należy lub jest blisko właściciela uszaka. A to sikanie to może być znaczeniem terenu. Może po długiej nieobecności nie czuł swojego zapachu na kanapie i obsikał. Moja Choco jak się przeprowadziła do mnie to trzy razy obsikała mi kanapę potem przestała.