Autor Wątek: Niegrzeczna :(  (Przeczytany 5744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Niegrzeczna :(
« dnia: Marzec 01, 2011, 20:14:05 pm »
Witam .
Z tego co obserwuje i czytam na forum , dowaiduję się że wasze króliki są dość grzeczne.
Biegają sobie w nocy, cały dzień, nie siedzą w klatce... Otóż ja z moją Punią tak nie mogę... nie mogę jej spuścić z oka . Ona zaraz coś gryzie, psuje itd. Ostatnio pogryzła kozaki mamy nowe... mama powiedziała że jak jeszcze coś zrobi to ją odda. A ja ją tak bardzo kocham ♥ zawsze staram się jej bronić, ale mam już tego nietoleruje. Szczerze to ma jej dosyć. Co mam zrobić prosze pomóżcie... nie chcę jej stracić... :(
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 20:25:12 pm »
Pochowajcie wszystkie potencjalne obiekty do pogrzyzania do szafek i szaf. Ja specjalnie robiłam miejsce dla moich butów. Też nie puszczam Czekolady na noc ponieważ ostatnio kiedy próbowałam z nią bezklatkowego wychowania nasikała mi na twarz a potem po niej przebiegła. Boję się, że coś sobie zrobi, albo mi ^^

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 20:35:28 pm »
Ale kurcze nawet jak sie pochowa to ten nicpoń zawsze coś znajdzie. Np. ostatnio wskoczyła na łóżko zaczęła targać miśka i po miśku ;O skończył z dziurą...
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 20:38:52 pm »
Mam trzy króliki , które są chowane bezklatkowo. Wiadomo ,że każdy maluch , lubi się bawić , a co za tym idzie niszczyć :) Nasze króliki nauczyły nas porządku . Przedtem w przedpokoju walały się nieraz stosy butów , zwłaszcza córki , a teraz każda para chowana jest zaraz do szafki.
To samo z rzeczami które są łakomym kąskiem dla królika - książka jest odkładana na półkę ,a nie zostawiana byle gdzie , torebki wędrują na swoje miejsce itd...
Wprawdzie z wiekiem , gdy wydoroślały nie mają już takich zapędów niszczycielskich , ale nadal uważamy , żeby nie stwarzać im okazji do niszczenia czegoś.
Niekiedy, mały wypadek się zdarzy, ale wszystko mają wybaczone :)

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 20:43:43 pm »
Łóżko zastawić żeby nie wskoczyła, pozatykać dziury za szafkami, zostawić na podłodze rzeczy którymi może się bawić. Fruzia np. uwielbia przekopywać ciuchy więc ma kilka swoich koszulek które maltretuje :)
Niestety, jak się ma królika to dom/pokój musi być przystosowany do niego :)

U mnie królik ma wstęp tylko do jednego pokoju :)

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 20:46:55 pm »
Moja jest potworną paskudą, więc mogę troszkę poradzić :) W kwestii butów to ja ja nauczyłam,że nie wolno wchodzić do przedpokoju...poprostu to teren zamknięty i już...obecnie sprawdza czasami czy nie zmieniłam zdania i się przemienia w jamnika wydłużając się zgrabnie w jego stronę ale jestesmy nieugięci...w kwestii innych zniszczeń- kable polecem zakryć osłonkami lub ewentualnie ja mam jeden przyklejony za łóżkiem do ściany na tyle wysoko, że nie widać dla gości i na tyle, że ona nie sięgnie...wykładziny już nie uratuje :( ..(ale wiem przynajmniej, że za 2 lata jak będziemy się budować to wykładziny w domu mieć nie będziemy :p) ...generalnie jak biega mam ja w więkoszosci na oku, wiec wybijam jej niektóre pomysły...niewiem czy masz u siebie zabawki dla królików,kartony itd itp...ale jak nie masz to polecam...trochę dzięki nim oszczędziłam napewno :)

To samo z rzeczami które są łakomym kąskiem dla królika - książka jest odkładana na półkę ,a nie zostawiana byle gdzie , torebki wędrują na swoje miejsce itd...

ja mogę tylko dodać, że ostatnio ukradła mi notatki jak się uczyłam..podbiegła, zabrała z ręki i uciekła :D :D...a przedwczoraj cwaniara z drukarki zabrała w ten sam sposób :)


Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 20:50:34 pm »
No moja z drukarką tez tak robi :)
Kurczę, ale bym chciała żeby Punia była aniołeczkiem ^^ ale jak to czytam to chyba nie ma takiego królisia ;)
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 20:57:26 pm »
Punisia..zdarzają się aniołeczki:)ale akurat nie u ciebie..jedyne co możesz zrobić to zabezpieczyć pokój, chować wszystko, pilnowac butów mamy :P i dostarczyć Puni jak najwięcej innych obiektów do niszczenia..
Narcysia nam dużo zniszczyła,ale to i tak nie zmienia faktu, że bez niej byłoby smutno...i mimo, że brakuje mi mojej wykładziny, obicia od łóżka czy torebki..to jednak i tak tą paskudę ubóstwiam...:)
Generalnie radzę- kochać, kochać i zaakceptować  :bunny:

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 16:45:49 pm »
Króliki w domu zwyczajnie się nudzą i szukają rozrywki gryząc i niszcząc różne rzeczy. Trzeba im zapewnić ich własne zabawki, z którymi będą mogły zrobić, co tylko będą chciały. Moja Zgodzia ma własną maskotkę, którą może dowoli lizać, gryźć i co tam jeszcze będzie chciała,całą masę domków i tuneli kartonowych, które sukcesywnie spożywa, swój własny ręcznik i obrusik do przekopywania, piłeczkę i czasem rolki po papierze toaletowym. Czasem robie jej tez kulki z papieru.

Jeśli króliczek nie ma zapewnionej rozrywki i materiałów do zabawy to sam sobie poszuka!

Jak jestem w domu staram się ze Zgodzią jak najwięcej bawić i przegonić ją trochę zawsze przed wyjściem do pracy i przed pójściem spać, więc jak mnie nie ma to jest zmęczona i przeważnie śpi.

A zabezpieczenie domu to oczywista sprawa.

Twój króliczek nie jest niegrzeczny, tylko bardzo ciekawski i potrzebuje zainteresowania i większej ilości zabawek, często zmienianych, bo króliczki szybko się nudzą.

Nie martw się, na pewno uda ci się ją obronić przed oddaniem:)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Darek Zając

  • Gość
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2011, 11:11:44 am »
a co jesli maja zabawki, rolki, tunele, koszyki, galazki i nadal rozrabiaja? ;)

ja od wczoraj walcze zuszakiem i chdze za nim krok w krok bo zaczely go interesowac kable i mimo ze w pokoju ma 2 tunele wiklinowe, rolke od papieru i recznika papierowego i drewniana zabawke, bardziej interesuje go jednak gryzienie dywanu i pudelek na buty

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2011, 11:19:46 am »
ja od wczoraj walcze zuszakiem i chdze za nim krok w krok bo zaczely go interesowac kable i mimo ze w pokoju ma 2 tunele wiklinowe, rolke od papieru i recznika papierowego i drewniana zabawke, bardziej interesuje go jednak gryzienie dywanu i pudelek na buty

no cóż, zakazany owoc lepiej smakuje :D

Darek Zając

  • Gość
Odp: Niegrzeczna :(
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 11:22:24 am »
a to na pewno! :D

wczoraj mnie ofukal i nawarczal kiedy probowalam mu przerwac niszczycielstwo ;)