Autor Wątek: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I  (Przeczytany 227385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 11, 2011, 22:23:44 pm »
mysle, ze przydalo by sie cos innego. moze cos, co uswiadomilo by samych ludzi, bo to z nimi jest chyba najwiekszy problem. nie chce mi sie wierzyc, ze nikt nie wiedzial o kroliku, ktory jak szacujecie - okolo tygodnia siedzial w piwnicy bez jedzenia i picia. to wskazuje na olbrzymie zobojetnienie ludzi, a to chyba jest najgorsze. ludzie zbrodnie (bo nie wiem jak to inaczej nazwac) dokonane na zwierzetach traktuja lekko, zbyt lekko. czesto sie slyszy opinie w takich sytuacjach brzmiace mniej - wiecej tak: "przeciez to tylko zwierze bylo". nikt nie pomysli, ze ktos, kto tak potraktowal zwierze po prostu nie jest normalnym czlowiekiem... ze ten ktos, to zwykly zwyrodnialec ktory sie pastwi dla jakiejs sadystycznej przyjemnosci nad niewinnym stworzeniem. ze ten ktos jako cel obral akurat zwierze, bo ono jest bezbronne. taki "czlowiek" po prostu nie moze byc normalny, zdrowy czy co wiecej ogolnie mowiac - "dobry".

sonia

  • Gość
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 11, 2011, 23:17:35 pm »
Kasia 72,jak mozna  zachowywac sie  inaczej?? z bestiami trzeba postepowac po chamsku! oni nie rozumieja innego zachowania. Nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 11, 2011, 23:56:33 pm »
monika tzn?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 11, 2011, 23:59:25 pm »
 :glupek: też piszę i nie wyjaśniam o co chodzi :P Mam tez taki artykuł wstawic do jednej ze Szczecińskich portali i myślałam że to ten co ma pójśc do TVN (nie wiem czy dobrze pamiętam że do TVN czy do jakiejś gazety ) i prosiłam o taki sam i teraz pytam czy to jest jedyny czy beda inne ?

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 12, 2011, 01:31:54 am »
motylku :) wielkie dzięki :)
wklejam sobie tego linka na fb, dobrze? :)

A tak sobie myślę, i przepraszam jeśli to zabrzmi śmiesznie, czy niedorzecznie, ale wiecie skąd najszybciej roznoszą się wieści? Z demotywatorów :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 12, 2011, 10:01:49 am »
Milka o tym samym myslałam :) To kto chętny na zrobienie dobrego demota?

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 12, 2011, 18:06:03 pm »
Coś nie tak jest z tym forum uwagi, wczoraj siedzieliśmy pól wieczoru, nie szlo założyć nowego tematu, podpięliśmy się pod inny o podobnej treści.Wstawiliśmy wszystko,a nic się wyświetla. Cos mi się wydaje, że tylko oni sami mogą zakładać tematy dyskusyjne.Dziś znów spróbowałam i sytuacja się powtarza
A czy ktoś pisał do samych redakcji tych programów typu uwaga, interwencja itp. aby poruszyli tą sprawę w tv?
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 12, 2011, 19:47:04 pm »
Kasia 72,jak mozna  zachowywac sie  inaczej?? z bestiami trzeba postepowac po chamsku! oni nie rozumieja innego zachowania. Nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia.
zgadzam się z Tobą w 120%! jak można tłumaczyć komuś, kto widocznie jest upośledzony emocjonalnie? Naiwnością byłoby myśleć, że taki potwór posłucha, zaczerwini się, przeprosi i z wdzięcznością przyjmie karę, by odkupić swe winy. To potwór, bestia jakaś bezmyślna, pozbawiona zdolności empatii. To jakby tłumaczyć betonowemu klocowi. Normalnemu nie trzeba tłumaczyć, psychopacie tłumaczy się po próżnicy

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 12, 2011, 19:59:53 pm »
ewa2610, tak tylko z drugiej strony gdyby komus "odmierzyc" taka miara jak on mierzy to sama rozumiesz, ze zle by moglo to byc odebrane. mysle ze nie ci zbrodniarze sa najgorsi - takich ludzi zawsze mozna znalezc, czasem sa to osoby na prawde chore (nie myslcie ze to usprawiedliwiam, prosze). ale gorsza jest chyba obojetnosc ludzi... tacy ludzie, jak ten ktory skazal na smierc krolika przez zatrucie sa niewatpliwie zwyrodnialcami ale maja na to ciche przyzwolenie, bo nikogo to nie interesuje...
gdyby ci ludzie wiedzieli, ze zabicie w taki sposob niewinnego zwierzecia, skazanie go na cierpienia jest bardzo zle odbierane przez spoleczenstwo, jest czyms zdecydowanie nagannym to takich sytuacji by bylo mniej. a smutna prawda jest taka ze polowa Polakow ma to w glebokim.... poszanowaniu.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 12, 2011, 21:53:40 pm »
miso :) świetny pospis :) Ty robiłaś demotywator?
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 12, 2011, 22:07:47 pm »
Dobra robota.
Też zrobiłam demotywator, ale myślę że warto go dodać później, żeby przypomnieć o sprawie. Może obydwa trafią na główną.
Milka, miałaś bardzo dobry pomysł, bo demotywatory to niezła strona żeby coś upowszechnić. I - miejmy nadzieję - wielu ludziom da to do myślenia.


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 12, 2011, 22:21:17 pm »
no, komentarze pod tym demotywatorem Miso sa dość na poziomie :)

A na jakich forach już została wrzucona informacja? Wiadomo ? :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 22:41:41 pm wysłana przez milka37 »
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 12, 2011, 22:33:10 pm »
ewa2610, tak tylko z drugiej strony gdyby komus "odmierzyc" taka miara jak on mierzy to sama rozumiesz, ze zle by moglo to byc odebrane.
szczerze mówiąc nie rozumiem - i nie staram się być uszczypliwa czy złośliwa, naprawdę nie rozumiem. Szanuję Wasze poglądy, wyraźnie ja jestem tu w mniejszości. To moje zdanie - z takimi bydlakami trzba kijem po grzbiecie gadać, a nie dyskutować przy herbatce. Jaka zbrodnia, taka kara - tak wygląda świat według ewy. Skoro mamy być tacy humanitarni wobec oprawców i martwić się o ich wygody, to ja się pytam - gdzie są prawa ich ofiar. Bo ja prawa takich bydlakó mam tam, gdzie on miał prawo do życia i szczęścia biednej królinki. Dlaczego się obcyndalać z takim byle czym? W czym śmierć w mękach uszaka byłaby gorsza niż śmierć takiego śmiecia? Królinka nikomu nic nie zawiniła, a takie byle co stanowi realne zagrożenie dla moich bliskich. Pnieważ
1. pamiętajmy, że lwia część seryjnych morderców zaczynała od torturowania i zabijania zwierząt
2. dziś zabije uszaka, bo mu siusiał na dywan; jutro psa sąsiadów, który mu nakupkał pod oknem, a pojutrze mnie i moje dziecko, z którym wyjdę do piaskownicy, bo mu będzie przeszkadzało, że maluch się za głośno śmieje.
Taka jest moja koncepcja tej sytuacji. Dla mnie takie byle co powinno jechać pod strażą do Czarnobyla odbudowywać sarkofag w elektrowni albo na nim powinno się testować kosmetyki czy jedzenie - zamiast męczyć niewinne zwierzaki. Wtedy z takiego śmiecia byłby jakiś pożytek przynajmniej.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 12, 2011, 22:37:15 pm »
Dzięki dziewczyny za wszystko  :przytul: Miso bardzo dobry demotywator :przytul: Katarinna też zrobiła świetny - jeśli można pisać dłuższe teksty niż tylko jedno hasło to myślę, że też śmiało można go wrzucić.

Oczywiście pojawią się jakieś idiotyczne komentarze w stylu że zamiast rozczulać się nad zwierzętami powinniśmy zająć się ludzmi, ale piszą to przeważnie ci, którzy nawet palcem nie kiwnęli żeby pomóc choć jednemu człowiekowi.

Co do forum Uwagi to właśnie też nie wiemy o co tam chodzi....

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 12, 2011, 22:41:17 pm »
alez ja cie rozumiem i nawet mysle podobnie, mnie osobiscie sie noz w kieszeni otwiera gdy slysze o takich sytuacjach. ale sadze ze trzeba by z asamym spoleczenstwem cos zrobic, nim wzruszyc. bo poki co tacy zwyrodnialcy znajduja zrozumienie i nikt ich nie chce wydac jak widac :(
sadze osobiscie ze wiezniowie za  takie przestepstwa to jak pojda na te 2 lata to wiezienia to tam raj maja - bierzaca woda, cieple ciuszki i jedzenie na koszt podatnika. ja nie jestem za tym by ich moze zameczac, ale wystawila bym "rachunek" i musieliby odpracowac pobyt w wiezieniu.
sadze po prostu ze postawa typu zlinczowanie takiego potwora spotkala by sie z dezaprobata ze strony wiekszosci ludzi i to by postawilo w ogole sprawe w zlym swietle. nagle oprawca stal by sie ofiara, a przeciez nie o to chodzi.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 12, 2011, 22:42:56 pm »
A gdzie można zobaczyć demotywator Katarinny? Bo ja nie widziałam :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 12, 2011, 22:53:27 pm »
A to już musi Katariina sama pokazać :) Ja widziałam, w wersji "roboczej" i uważam, że jest świetny.

miguelle więzienie jest karą... wiadomo, że nie dla wszystkich ale jak trafi tam ktoś kto na co dzień nie jest jakimś rasowym kryminalistą, ktoś kto wcześniej nie był w takim miejscu to nawet 3 miesiące w areszcie mocno dadzą mu w kość. Może to zabrzmi dwuznacznie, ale coś o tym wiem :)

Tak czy inaczej, najważniejsze w tym wszystkim jest uświadamianie... ludzi ogółem, mieszkańców bloków, Policji... wszystkich. Zwierzę jest jak człowiek - też czuje i to musi wiedzieć każdy człowiek chodzący po tej ziemi.