Autor Wątek: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I  (Przeczytany 227027 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 17, 2011, 09:54:50 am »
W imieniu Oli informuje co następuje:
O 18.30 w "Informacjach" może być dziś wzmianka o sprawie króliczki z piwnicy. Kto może ten do telewizora :)
Dziś w papierowej Gazecie Pomorskiej ukazał się reportaż. Może uda mi się nabyć egzemplarz i wrzucić jutro skany, jeśli dziewczyny mnie nie wyprzedzą.
Ponadto dziewczyny spotykają się dziś o 13.30 z człowiekiem z TVP przy wieżowcu, w którym przetrzymywana była króliczka. Potem jadą wspólnie do doktora Krawczyka.
W każdym razie działania jak widać kroją się na szerszą skalę. Szkoda tylko, że dopiero przy tak smutnej okazji, wiele osób po raz pierwszy usłyszy o SPK :(


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 17, 2011, 10:10:03 am »
A na jakim programie?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 17, 2011, 10:14:57 am »
"Informacje" jeśli dobrze kojarzę są na TVP Info w paśmie lokalnym, czyli możliwe, że zobaczą to tylko mieszkańcy kujawsko-pomorskiego :(


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 17, 2011, 10:19:56 am »
Wczoraj od samego rana do późnego wieczora razem z Olą udzielałyśmy wywiadów do kilku gazet i do radia, dzisiaj już sama Ola bo ja nie mogę przyjechać będzie jeszcze z telewizją na ulicy Małachowskiego i później u doktora Krawczyka.

Wczoraj też z jednym dziennikarzem byłyśmy u doktora, chciał poznać lepiej nie tylko tą całą sprawę kólinki z piwnicy ale też wszystko inne co jest z naszą działalnością związane czyli w tym są także niemal codziennie wizyty u dr Krawczyka :) W każdej z gazet ogólnie zainteresowali się tym co robimy, jak to wszystko wygląda - sprawy adopcji i ogólnie SPK. Każdy z dziennikarzy był bardzo poruszony sprawą małej, będą też rozmawiać z policją co robią w tej sprawie.

Jest naprawdę olbrzymi odzew - takiego aż się nie spodziewałyśmy :) Opowiadałyśmy też o naszych pozostałych interwencjach, o tym jak ważne jest uświadamianie ludzi co do opieki nad królikiem, omawialiśmy problem sklepów zoologicznych i terrarystów - planują zrobić kilka artykułów - osobne o królince z piwnicy i osobne o całej reszcie :)

Aż do Świąt Wielkanocnych (aby uczulić też ludzi na kupowanie królików na Wielkanoc) powinny pojawiać się różne artykuły o nas i o królikach - zarówno o tych pokrzywdzonych jak i szczęśliwych :)

  

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 17, 2011, 10:23:20 am »
zaznaczone
a jest taka możliwośc, zeby ktoś nagrał ten reportaż i puścił na youtube?

dobra robota dziewczyny  :brawo:

nuka

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 17, 2011, 12:00:26 pm »
Brawo, świetnie. Dajcie nagrania i skany wywiadów, artykułów. Nareszcie cos się rusza w sprawie innej niż psiokocia.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 17, 2011, 16:30:55 pm »
To jest początek - http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110216/TORUN01/607146975

Dzisiaj na TVP Bydgoszcz o 18.30 w wiadomościach będzie Ola i nasze najnowsze adopcyjne króliki :) Ola mi napisała, że byli też w tej piwnicy z kamerą - może uda się komuś nagrać ten materiał i wrzucić na YouTube albo gdzieś indziej :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 17, 2011, 18:02:43 pm »
tak jak napisała Madzia, dzisiaj o 18:30 w tvp bydgoszcz przedstawiona zostanie sprawa króliczki z piwnicy, starałam się powiedzieć dużo i całkiem mądrze :], pewnie większość zostanie i tak wycięta, ale to już nie ma takiego znaczenia. przed spotkaniem ze mną tv była również w schronisku, potem byliśmy u doktora Krawczyka.
myślę, że tak naprawdę po raz pierwszy medialnie uda się powiedzieć tak wiele o królikach i tym, że nie tylko pies czy kot jest przyjacielem człowieka...zainteresowanie jest ogromne i niezwykle pozytywne...napiszę jeszcze do lokalnej toruńskiej tv, ale myślę, że telewizja polska z oddziałem w Bydgoszczy, główne wydanie zbliżeń to już bardzo dużo (najważniejsze codzienne źródło informacji o tym, co się dzieje na Kujawach i Pomorza oraz o problemach dotyczących naszego regionu.)...szkoda tylko, że nikt nas nie zastąpi w kontakcie z mediami :P

bardzo cieszę się jednak, że udało nam się nawiązać bardzo fajne kontakty

wrzucę skan artykułu z pomorskiej. ogólnie poza jednym określeniem( zdechł) uważam, że jest fajny( z Panią Magdą rozmawiałam tylko przez tel.), podeszła do tego profesjonalnie, ale też emocjonalnie i widać, że to porusza ludzi

lekki szlag trafił mnie tylko, kiedy przeczytałam wypowiedź rzecznika prasowego komendy policji :] i dowiedziałam się, że to dziki królik, który mógł uciec właścicielowi. w tv starałam się do tego odnieść. tak czy inaczej to jest tylko minus dla policji i świadczy o niekompetencji i ignorancji.
nam uda się to piętnować i to jest najważniejsze. żaden rozsądny i poważny człowiek nie przypuszcza chyba, że królik otworzył drzwi do mieszkania, a następnie udało się do piwnicy, zamykając drzwi za sobą..na klucz :] chyba że zgubił się na spacerze z właścicielem i otworzył sam podwójne drzwi do klatki schodowej + drzwi do piwnicy. przepraszam, nie mogę powstrzymać się od złośliwości :]:]:]

myślę, że osobie, która skazała małą na śmierć nawet przez sek. nie pomyślała o tym, że to wyjdzie poza mury piwnicy.

dla osób z naszego województwa- "zbliżenia" o 18:30 w telewizji tvp info ( techniczna wzmianka- jeśli ktoś ma cyfrę, tv n etc., musi włączyć telewizję naziemną)

wszystko będzie w internecie, więc wrzucimy link :)
otóż wyszło.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 18:09:19 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 17, 2011, 18:15:38 pm »
kurcze nie uda mi sie znalesc TV Bydgoszcz...ale fajnie,ze bedzie link na forum
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 17, 2011, 18:19:00 pm »
Dziewczyny, naprawde swietna robota :przytul Jestem pod wrazeniem.

myślę, że osobie, która skazała małą na śmierć nawet przez sek. nie pomyślała o tym, że to wyjdzie poza mury piwnicy.
Oj tak, mysle, ze ta osoba jest w szoku. Mam nadzieje, ze ta kroliczka bedzie sie tej osobie snila kazdej nocy do konca zycia.
Co do 'dzikosci' krolika, tak, rzeczywiscie miniaturki holenderskie zyja na wolnosci :] Bzdura jakich malo, widac pan nie byl przygotowany do udzielenia wywiadu.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 17, 2011, 18:22:30 pm »
http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia

tutaj powinny być zbliżenia :) chciałabym mieć to już za sobą :], że też wczoraj tego nie zrobiłyśmy razem z Magdą :]:]:]

pomylili nazwisko doc :]- wet. to oczywiście doktor Krawczyk :), oczywiście wszystko było ucięte w 90%, ale tak to wygląda, nie ma czasu na więcej

tak czy inaczej myślę, że zrobili ten materiał bardzo fajnie :)

jak tylko będzie link, wrzucimy
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 19:06:34 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 17, 2011, 19:08:35 pm »
rzeczywiście, choć krótko, ale informacja była w ZBLIŻENIACH.

Wierzę, że to dopiero wstęp do cyklu reportaży, mówić trzeba.
Choć krótko i z przekręconym nazwiskiem lekarza (wyszło na to że to dr Kowalczyk...), to dobry początek...

Wielu moich znajomych widziało reportaż, wie o problemach zwierząt i przynajmniej wśród starszych uczniów szkoły stara się aktywnie przeciwdziałać niewiedzy i namawia do zaangażowania. To dobry znak, że wśród uczniów propaguje się uwrażliwienie na los maluczkich.

Olu, Magdo, nam daaaaaaleko do Was, ale na miarę sił próbujemy ... choć tyle...

Wierzę że ciężko jest pogodzić naukę, prywatność, troskę o los zwierząt i ból po ich stracie, ale proszę, wytrwajcie !
Dzięki takim ludziom jak Wy, dzięki Waszemu wysiłkowi, uwrażliwia się społeczeństwo.
Nie dajcie się złamać :-(

Ania z ferajną
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 17, 2011, 19:16:50 pm »
Nie no materiał w telewizji wyszedł super :) Wszystko co najważniejsze zostało powiedziane, oprócz przekręconego nazwiska dr Krawczyka absolutnie nie ma się do czego przyczepić :D Żałuję, że wczoraj załapałam się tylko do gazet, ale Ola i nasza Aga ze schroniska poradziły sobie świetnie - pełen profesjonalizm  :przytul:

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 17, 2011, 20:02:54 pm »
Cudownie dziewczyny  :bukiet
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 17, 2011, 20:22:29 pm »



Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 17, 2011, 20:27:49 pm »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 17, 2011, 20:48:31 pm »
może ktoś mógłby to wyciąć i wrzucić na YT?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 17, 2011, 21:28:00 pm »
Bardzo proszę: http://www.youtube.com/watch?v=z-kr7EWpj_g

Jakość nie najlepsza ale to zrzut z ekranu.

EDIT: Jakby ktoś chciał to służę oryginalną wersją w w formacie mp4. Proszę w tej sprawie pisać na PW.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 21:53:41 pm wysłana przez Xal »
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 17, 2011, 21:32:49 pm »
Xal, jest dobrze :)
Niezły materiał, brawo!


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

nuka

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć I
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 17, 2011, 21:38:59 pm »
Miło było zobaczyc znajome twarze, szkoda ze przyczyna wystąpienia w TV taka tragiczna. Wyszło świetnie.

ps. Ola gdzie czapkę masz ?? ?? A Doktor był niedawno u fryzjera