Porady > Opieka

Królicza jesień życia, czyli opieka nad starszym królikiem

<< < (2/9) > >>

mysza:
Może potrzebuje więcej snu? Zima ładna w tym roku, więc uszak może też reagować na pogodę. Ale 5 lat to bardzo dużo :)

Mel:
Jak dobrze, że znalazłam ten temat ; ). Sama poszukuję takich informacji,
bo niedługo przyjedzie do mnie króliczka z adopcji w wieku ok. 4-5 lat.

tomeh:
Chyba trzeba mu dawać miej ruchu więcej spokoju a także inną dietę, ale sam nie wiem jaką

Tocha:
Z dieta to niekoniecznie jest tak, ze zmieniamy jak uszak przekroczy jakis wiek. To zalezy czy bedzie tyc czy chudnac. Jesli bedzie mniej sie ruszal, wiecej spal, odpoczywal i zacznie przybierac na wadze, to wiadomo, ze trzeba ograniczyc pewne rzeczy. Ale czasem kroliki chudna (tu wtedy trzeba isc do weta, bo to moga byc poczatki jakiegos chorobska) i wtedy trzeba dogadzac delikwentowi :D Czasem nie trzeba nic zmieniac, bo z krolikiem nic sie nie dzieje.
Na pewno krolik potzrebuje wiecej spokoju, nie mozemy wymagac, zeby pieciolatek brykal jak koziolek. Ale nie jest powiedziane, ze nie bedzie ;) czasem potrafia zaskoczyc :diabelek Ogolnie to tak jak z ludzmi. Juz osoby w srednim wieku nie sa az tak aktywne jak mlodziez (wiem, wiem, nie ma reguly), o starszych ludziach nie wspominajac. Ja juz teraz wole posiedziec pod kocykiem z ksiazeczka i sluchawkami na uszach niz biegac po lesie :P

magii0:
Ostatnio mam duży problem z Olkiem. Czego by nie zjadł zaraz ceko się pojawia :/ . Jedzenie już mu ograniczyłam do minimum (kilka listków mini sałaty rzymskiej i garstka trawy na dzień) i "trzymam" go na sianku, ale je go bardzo niewiele. Bobki są małe i dziwnych kształtów.
Widzę, też, że czasami go brzuszek boli, bo się charakterystycznie przeciąga, ale siana nie tknie. Zawsze skutkowało chwilowe przegłodzenie, ale teraz nie działa nic.
Ech... już sama nie wiem co z nim zrobić....może popełniam jakiś błąd w jego diecie? Może seniora powinnam inaczej karmić niż do tej pory?
Chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej