Autor Wątek: Tomcia i jej dzieci szukają domków  (Przeczytany 134755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #420 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:22:11 pm »
Klatka jest dość tania, ale też miękka... Mam ją i szczeble odpadają nawet przy otwieraniu górnych drzwiczek. Jeśli królik jest bezklatkowy taka klatka będzie ok, jeśli ma tam spać, a będzie mu się nudziło to Ty też masz po spaniu :D
Mnie skusiła cena, ale nie do końca jestem z niej zadowolona, chociaż moje raczej bezklatkowce.

Co do kuwety dużo osób ma te narożne ja np. nie mogę mieć ani takiej, ani prostokątnej, ponieważ jej zawartość była wykopywana po każdym dosypaniu żwirku. Teraz mam zwykłą okrągłą miskę, bo zauważyłam, że tylko z czegoś takiego Tomcia nie wykopuje zawartości. Trzeba próbować wszystkiego :)

Transporter, który pokazałaś byłby OK... Odczepiany spód i w ogóle, ale zwróć uwagę na rączkę... Jeśli królik jest cięższy a w przypadku Risu nie będzie to typowa miniaturka uchwyt będzie bardzo niewygodny i niepraktyczny.
Ja polecam taki http://allegro.pl/zolux-torba-transporter-muscat-m-10-kolorow-i1719042247.html lub rozmiar większy http://allegro.pl/transporter-torba-muscat-roz-l-50x26x28cm-zolux-i1719881236.html   ceny nie są tragiczne :) A naprawdę transporter wygodny, bo sama mam taki :)

Paśnik w tej klatce u mnie okazał się lipą. Króliki wskakiwały do niego, wykopywały siano, nie chciały go jeść, jednak mi się przydał. Drucikiem przymocowałam go do wewnętrznej części małego, metalowego wewnętrznego paśnika i w ten sposób mam paśnik na 3/4 klatki, gdzie mieści się więcej sianka a uszy go nie wykopują jak to Tomcia wcześniej robiła :)

Taka jest moja opinia, ktoś inny może mieć inne zdanie :)

W razie innych pytań pisz :)


Sassenka

  • Gość
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #421 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:32:26 pm »
Klatkę lepiej kupić porządną :) mieszkanie musi być solidne hehe warto zastanowić się nad kojcem.

Ja mam kuwetę kocią, dość wysoką - w niskiej też były wykopywanki, więc nie polecam.

Ja lubię transportery Capri.. te torby są takie sobie ;) królik je może skosztować :) choć są wygodne bo można schować za szafę.

Bardzo się ciesze że Risu ma kochający domek...

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #422 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:35:34 pm »
Hej, cieszę się na nowego członka Waszej rodzinki!

Co do Twoich pytań:
- klatka moim zdaniem bardzo fajna. Ja mam taką z ferplastu, co ma całą przednią ścianę otwieraną do góry-  bardzo praktyczna, wygodna (zarówno dla króla by wychodził oraz dla mnie jak sprzątam bo mam wygodne dojście). Widziałam że tamta ma takie małe drzwiczki. Wiem, że wiele osób właśnie takie ma to może się ktoś wypowie. Na jednym zdjęciu za to jest niby otwarta cała przednia ściana więc może też można... Fajnie że składana. Duża - więc odpowiednia. Ja myślę, ze ten paśnik jak najbardziej się nadaje. Zależy także od królaska. U mnie jeden grzecznie korzysta z takiego, a drugi ściąga z klatki i wywala całe siano. Dlatego dostał taki plastikowy, zabudowany do zawieszenia z zewnątrz.
o taki:
http://allegro.pl/ferplast-roger-pasnik-zewnetrzny-do-klatek-i1719591301.html

- Moim zdaniem taka kuweta jak pokazałaś starczy na normalnego królika, nie mówię tu o jakiś dużych egzemplarzach. Mój dość mały Chuck bez problemu właśnie z takiej korzysta. Jeżeli masz klatkę a nie zagrodę to ja polecam właśnie kuwetę narożnikową - zabiera mało miejsca. Taka jak pokazywałaś z tych prostokątnych to w klatce zazwyczaj zawalają i traci się dużo miejsca. Ale to także zależy od królika, czy będzie z niej korzystał. Nikuś - brat Risu nie chciał korzystać z narożnikowej, wolał prostokątną. Przez to, że mieszka w zagrodzie to może mieć taką dużą. Chuck za to bez problemu korzysta z narożnikowej, czasem tylko robi przemeblowanie i ją przenosi  :turla:

- co do transportera to myślę, że ten co wybrałaś jest dobry. Ja dokładnie taki testowałam i bez problemu zdał egzamin :-) Transporterów jest wiele, możesz wybrać jaki Ci się spodoba, ale polecam właśnie coś w tym stylu. Osobiście mam taki: http://allegro.pl/transporter-ferplast-atlas-10-el-48x32x29cm-i1715085466.html

Mam nadzieję, że pomogłam.Może ktoś jeszcze napisze coś od siebie, jakieś własne doświadczenia :-)
Pozdrawiam!

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #423 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:40:41 pm »
Jak widać każdy ma inną opinię o danym przedmiocie. Jednemu jest wygodnie z takim transporterem, innemu z innym :) Dużo faktycznie jak Madzia napisała zależy od króla. Jeden woli narożną, inny prostokątną, a u mnie tylko okrągła się sprawdza :)
Trzeba próbować :)
Edit:
Madzia co do tej klatki jest mega wygodna do sprzątania. U góry ma duże drzwiczki. Ja wsadzam szufelkę i zamiatam bez odczepiania dna. Przód też można cały otworzyć bo jest na zawiasy :)
Tylko te szczebelki strasznie liche i mi (i nie tylko mi) odpadają :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 22:47:11 pm wysłana przez xxxastarothxxx »


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #424 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:19:58 pm »
Moi drodzy wielkie dzięki za Wasze wsparcie i opinię! Wciąż czekam na dotarcie klatki i transportera, ale kuwety kupiłam sobie w sklepie zoologicznym - kupiłam zarówno narożną i prostokątną, bo uznałam że i tak się przyda zapasowa do umiejscowienia gdzieś poza klatką. Mam już również miseczki, a także przyznaję się, że uległam chwili i kupiłam mu zabawkę - jakie drewniane (niemalowane i nielakierowane) piłkopodobne coś w dzwoneczkiem w środku :D Zobaczymy, czy go to zainteresuje.

Obecnie jestem w trakcie kompletowania reszty asortymentu :) Granulat chyba wybiorę Grainless Complete JrFarmu, według miniaturkibeztajemnic należy do grupy granulatów najmniej szkodliwych, poza tym zastanawiam się nad takim siankiem: http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_191&products_id=2459, żwirkiem Pino 10l, suszkami Zuzali babką lancetowatą i korą wierzby. I pojawiło się kolejnych kilka pytań:

Królika się wyczesuje, tak? Który z grzebieni/szczotek pokazanych tutaj http://www.sklep.videozoo.pl/index.php?cPath=3_81_159 będzie najbardziej odpowiedni? Chodzi mi o sam rodzaj, budowę itd. a nie cenę czy jakość.

Poza tym wczoraj przypomniała mi się jedna rzecz, która może być ważna. W moim pokoju, w którym prawdopodobnie dużo czasu będzie spędzał króliś, mam drzwi suwane, które od mojej strony są pokryte rattanem. O ile sam rattan jest chyba naturalny, o tyle martwi mnie, że nie mam pojęcia w jaki sposób został na niego naniesiony kolor, nie wiem czy to nie zaszkodzi królikowi, który NIEMAL na pewno zechce się do tego dorwać z obgryzaniem :/ Znalazłam jakiś preparat, który ma rzekomo zniechęcać króliki od obgryzania (http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_155&products_id=431) stosowaliście może coś takiego, wiecie na ile to skuteczne?

I co mi możecie powiedzieć o napoju rumiankowym JrFarmu? Często się to przydaje, ile byście temu dali punktów w skali 0 do 10, gdzie 0 to zupełnie niepotrzebne, a 10 - absolutnie niezbędne? Bo zastanawiam się, czy to kupić, czy może lepiej wstrzymać się i ewentualnie po następnej wypłacie...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #425 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:28:00 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8832.0   tutaj o grzebykach :)
Co do preparatu... wątpię, że na uparciucha zadziała...
Ja miałam coś podobnego i go lizały... Dziewczyny tutaj polecały sok z cytryny, który u mnie okazał się pyszny :D
Napój rumiankowy... No fajny, ale po co... Nie lepiej kupić rumianek i samemu robić wywary ? :) Taniej wychodzi :D


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #426 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:57:24 am »
Jeśli chodzi o sianko to miałam takie . Krolik nie chcial tego jeść. Zresztą nie wyglada to tak jak na zdjęciu, jest krotko pociete i delikatne. Najlepiej mój krolik lubi takie sianko przywiezione ze wsi , pachnące, długie źdźbła. Każdy lubi inne , a ty musisz zorientowac sie  co bedzie lubil twój , zreszta najlepiej wypytaj DT. Nie kupuj tego do opryskiwania przed gryzieniem , bo byc moze wcale nie bedzie obgryzać . Kicusia moja , teraz  Zefir (tymczasowicz) nic nie obgryzają.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #427 dnia: Lipiec 22, 2011, 15:35:14 pm »
Właśnie przyszedł transporter! :jupi Ciągle czekam na klatkę. Przed kilkoma minutami złożyłam zamówienie na jedzonko, sianko, suszki, żwirek itd. Większość za radą Eni zamówiłam w Video-Zoo :) Zamówiłam jedzonko JrFarm Grainless Complete, Żwirek Pinio, szczotkę do czesania http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_81_159&products_id=969, suszki Zuzali babkę lancetowatą, babkę szerokolistną i mniszek lekarski oraz gałązki do gryzienia Herbal Pets jabłoń oraz mieszankę drzew liściastych. Tylko sianka tutaj jakiegoś zadowalającego mnie nie znalazłam, skoro to górskie odradziliście :( I sianko zamówiłam na animalii. Zamówiłam po paczuszce Zuzali sianko miętowe, melisowe i z ziołami oraz http://animalia.pl/produkt,18756,108,W%C4%99growskie_Sianko__20-22l.html i http://animalia.pl/produkt,17067,105,Zoo-Market_Siano_mazurskie_ekologiczne_300g.html
Wiem, wiem, prawdopodobnie trochę zaszalałam :D Czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Ale to przez ten entuzjazm i radość, tym większe im bliżej jestem zobaczenia Risu na własne oczy :bunny:

Martwi mnie brak jakiejkolwiek informacji w sprawie klatki :( Została zamówiona i opłacona w tym samym czasie co transporter. Nie wiem, czy kurier chodzi w weekendy, pewnie się pojawi w przyszłym tygodniu, podobnie jak zamówiony dzisiaj towar. Co oznacza, że Risu będę mogła wziąć do siebie jakoś w okolicach przyszłego weekendu...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #428 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:07:52 pm »
A gdzie myśl o towarzyszu dla uszaka :D?


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #429 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:16:56 pm »
Astaroth, najpierw Risu musi się u mnie trochę zadomowić i przede wszystkim zostać wykastrowany, wtedy zacznę myśleć nad towarzystwem dla niego :) Może nawet się zgłoszę na dom tymczasowy :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #430 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:21:00 pm »
Już nie mogę doczekać się fotek :D Pół roku go nie widziałam :D


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #431 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:21:55 pm »
Już nie mogę doczekać się fotek :D Pół roku go nie widziałam :D

Ja też jestem ciekawa jak one teraz wyglądają :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #432 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:28:16 pm »
Tylko Nikodema i Risu niestety będziemy mogli podziwiać na forum


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:30:28 pm »
Jeśli chodzi o Risu to pozwolę sobie zacytować, co mi napisała Kasia Nadrowska:
"Co do samego królcia, niedawno go widziałam, bo byłam odebrać Olusia i powiem Ci, że już nie przypomina tego króliczka z adopcyjnej. Jest przeuroczy i przekochany, ale stracił całkowicie swoją lwią grzywę ;) może jeszcze z czasem mu urośnie, ja kiedyś miałam u siebie królika krótkowłosego, który chyba pod wpływem karmy dostał takiego porostu włosów, że grzywa zaczęła przysłaniać mu oczy, także to nigdy nie wiadomo ;)"

Aha i na spotkaniu przedadopcyjnym Kasia wspominała, że Risu z powodu dojrzewania zrobił się TAKI dłuuuuugi i chudziutki :D

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:32:21 pm »
Wyglądał identycznie jak mały Mizuki, więc teraz pewnie wygląda jak Mizuki podczas zimy bez swojej grzywy :D


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 28, 2011, 18:53:54 pm »
Uroczyście ogłaszam, że Risu od około 3 kwadransy znajduje się u mnie! :) Na razie ogarniam wiele spraw, ale wieczorem, a najpóźniej jutro postaram się mu założyć tutaj wątek :)

Z tego co wiem, wszystkie dzieci Tomci już znalazły dom? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale jeśli tak to wątek chyba można już zamknąć/zablokować/przenieść do archiwum, czy co tam z nim robicie... ^^; Chyba, że moderatorzy poczekają, aż podam wszystkim zainteresowanym tutaj link do Risowego wątku :)

Tak się cieszę!!!!!!!!!!!!  :bunny:

Risu  :heart

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 28, 2011, 19:29:39 pm »
Super, strasznie się cieszę!! Miałam dziś ten zaszczyt zobaczyć Risu po raz kolejny na żywo. Pierwszy raz widziałam go jak przyjechał do Poznania razem z Nikosiem i Olusiem. Był mały, rudy i włochaty. Zmienił się troszkę przez ten czas. Chyba ma ciemniejsze futerko i tak ogólnie wydoroślał  :PP

Jest okrąglejszy i masywniejszy niż Nikuś.

Bardzo się cieszę, że znalazł swój dom.

Gratuluję, trzymajcie się! Czekamy na zdjęcia z nowego domku!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:47:07 pm »
Jako że wszystkie dzieci Tomci już kicają po nowych domkach, zamykam temat.

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie, zaangażowanie i wszelką pomoc  :heart , Brruni serdecznie dziękuję za prowadzenie adopcji wszystkich malców  :bukiet , a Kasiuli za cały wkład w adopcje i domki tymczasowe  :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan