Autor Wątek: Tomcia i jej dzieci szukają domków  (Przeczytany 135646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 05, 2011, 00:12:56 am »
Kiri jest już w nowym domku w Krakowie, dlatego już jej nie widać na stronie adopcyjnej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 14, 2011, 09:12:18 am »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się dzieje z maluchami? Kto już znalazł dom a kto nie? I u kogo są teraz maluchy, kim są nowi opiekunowie?? Zostało mi obiecane, że będę na bieżąco, a tym czasem nie wiem kompletnie nic... Pytałam pośrednika o odesłanie mi umowy adopcyjnej Tomci, też nie dostałam odpowiedzi...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2011, 12:04:07 pm wysłana przez xxxastarothxxx »


Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:43:22 am »
jak tam mama? pozbierała się już po odejściu maluchów??

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #383 dnia: Kwiecień 14, 2011, 12:00:32 pm »
Mama dobrze już pewnie zapomniała. Teraz szaleje, bo wiosna przyszła więc sterylka nas czeka :)


Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 20, 2011, 19:19:40 pm »
Jestem dumna, bo mogę się pochwalić że Nikodem jest u mnie już na stałe.

Zapraszamy do naszego wątku: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11111.msg242121#msg242121

Pozdrawiamy! :bunny: :bunny:

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 20, 2011, 22:01:22 pm »
A co z Aleczkiem???
ma już chłopak domek

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 21, 2011, 07:17:34 am »
Wiem, że Kiri, Tomari i Nikodem mają domki. A co z Olkiem i Risu pojęcia nie mam


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #387 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:48:14 pm »
Witajcie, jestem nowa na tym forum. Właśnie wypełniłam zgłoszenie do zaaptowania Aleksandra i Risu. Teraz będę z niecierpliwością oczekiwać na kontakt :) To będą moje pierwsze adoptowane zwierzaki... Czy ktoś może mnie oświecić albo skierować do właściwego miejsca na forum, jak dokładnie przebiega adopcja, jakie wymagania trzeba spełnić, może jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia i tym podobne?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #388 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:14:14 pm »
Witajcie, jestem nowa na tym forum. Właśnie wypełniłam zgłoszenie do zaaptowania Aleksandra i Risu. Teraz będę z niecierpliwością oczekiwać na kontakt :) To będą moje pierwsze adoptowane zwierzaki... Czy ktoś może mnie oświecić albo skierować do właściwego miejsca na forum, jak dokładnie przebiega adopcja, jakie wymagania trzeba spełnić, może jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia i tym podobne?
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10140.0
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #389 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:50:35 pm »
Dziękuję Eni! Mam jeszcze pytanie. Czy mogę się z tymi samymi kwestiami zgłosić do pośrednika podanego w ogłoszeniu, czy lepiej nie zawracać tym głowy i czekać cierpliwie, aż się druga strona pierwsza się ze mną skontaktuje?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:00:48 pm »
Pośrednik się skontaktuje i będziecie na pewno rozmawiać, wzajemnie pytać itp. Cierpliwości. Pośrednik wszystko wyjaśni.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:06:37 pm »
Jeszcze raz dziękuję... Dzielnie brnę przez wątek, który mi zaproponowałaś i szczerze mówiąc lekko się przeraziłam szalejącymi tam emocjami, sprzecznymi opiniami itd. Dlatego pomyślałam, że może najłatwiej i najszybciej byłoby o wszystko zapytać u "źródła". Ale nie ma sprawy, poczekam :)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:24:48 pm »
Hej Ravalad tu jest link do wątku, gdzie ktoś zgłosił chęć adopcji i prosił o rady itp. Myślę, że dużo się z niego dowiesz i pwenie masz podobne pytania.

Mam nadzieję, że pomogłam  :DD

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11139.msg218893#msg218893

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:48:43 pm »
O Madziu, dzięki śliczne, też sobie poczytam :)

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #394 dnia: Lipiec 04, 2011, 21:00:01 pm »
Z góry przepraszam, że piszę kolejną odpowiedź pod własną odpowiedzią, widziałam, że moderatorzy zwracali za to ludziom uwagę, ale nie znalazłam opcji edytowania swojego posta :/ Jeśli ktoś zechce mi wyjaśnić, czy i jak można edytować własne posty, będę bardzo wdzięczna!

Teraz do meritum - minął już tydzień odkąd wysłałam formularz zgłoszeniowy do pośredniczki i wciąż nie dostałam żadnej odpowiedzi... Nie chcę wychodzić na niecierpliwca, rozumiem, że pośrednicy, członkowie Stowarzyszenia itd. mają własne życie, własne sprawy i nie odpiszą mi w godzinę od wysłania formularza, ale to już jednak tydzień... Dlatego proszę o radę - czy mam dalej grzecznie i cierpliwie czekać na odpowiedź? A może mogłabym jednak wysłać do pośredniczki chociażby zapytanie czy formularz dotarł - technologia, wiadomo, lubi różne figle płatać. Czy będzie to odebrane jako niegrzeczność czy przeciwnie jako oznaka zainteresowania sprawą?

Ja się po prostu tak strasznie boję, że pewnego dnia wejdę na stronę adopcji i okaże się, że Risu i Aleksander są już zajęci... ^^;

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #395 dnia: Lipiec 04, 2011, 21:23:20 pm »
Możesz zapytać czy dotarło, nic się nie stanie na pewno, każdy się stresuje, niecierpliwi jeśli czeka na wymarzonego zwierzaka.

Możesz edytować posta ale do 6 godzin, po upływie tych 6 godzin musisz wysłać nową wiadomość.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #396 dnia: Lipiec 04, 2011, 22:03:48 pm »
Risu i Olek czekają na domki już dość długo. Niecierpliwość poprzednich chętnych spowodowała, że maluchy nadal są w DT... A chętnych na Risu było dość dużo... Risu już miał zapewniony dom stały, ale jednak... Więc radzę po prostu czekać, albo skontaktować się z Jolą przez gg czy sms i zapytać czy formularz dotarł :) A tak z innej bajki to świetny wybór  :icon_twisted
Jeśli adopcja wypali radzę ubezpieczyć dom czy mieszkanie :D
Ich ojczym jak i mamusia to pomioty szatańskie :D Ale za to jakie kochane :D
Życzę powodzenia :D I mam nadzieję, że w końcu zobaczę tu wątek moich dzieciaków :D


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #397 dnia: Lipiec 04, 2011, 22:49:35 pm »
Co to znaczy, że niecierpliwość poprzednich chętnych spowodowała taką sytuację? Mieli dość czekania i rezygnowali, zgłaszali się do adopcji innych królików?
Jeśli mam być szczera, to mnie bardziej ujął Aleksander, uwielbiam takie czarne diablątka, a jeszcze ta historia z paluszkiem i ogonkiem wzruszyła mnie do cna... ^^ Pozwoliłam sobie z ogłoszenia pstryknąć fotki ich obu na kom i kilka razy dziennie ich sobie oglądam, także w pracy :D
Mi naprawdę najbardziej chodzi o to, czy formularz dotarł, jak już powiedziałam z technologią bywa różnie, a ja mam prawdziwe "szczęście" do takich historii :(
Na razie pozwoliłam sobie wysłać do Pani Joli maila, tylko on był podany w ogłoszeniu... GG albo numer kom pewnie bym musiała gdzieś tutaj na forum poszukać?

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #398 dnia: Lipiec 04, 2011, 22:58:54 pm »
Tak :) Niestety niecierpliwość spowodowała, że maluszki nadal szukają domków... Co do Olka raczej nie było na niego chętnych ;) Ale może czekanie odpłaci mu wspaniałym domkiem :)

Posyłam dodatkowo WP :)


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #399 dnia: Lipiec 04, 2011, 23:07:22 pm »
Bu... no tak czasem bywa niestety... W sumie to ja też bym najchętniej chciała ich dorwać w objęcia teraz, ZARAZ! :D Ale jestem już dużą dziewczynką :D (już niedługo urodziny i kolejny krzyżyk na karku będzie, ech), więc rozsądkowo rozumiem, że tak się nie da niestety :)
Na Aleksandra nie było chętnych?! No ale jak to?! Skandal! Przecież on taki słodki, kochany, mi się zaraz serce, ręce i wszystko inne do niego rwało, jak go tylko zobaczyłam! A może jego charakterek potencjalnych opiekunów zniechęcał?