Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:17:35 am »
A ja właśnie chcę sprawić zagródkę mojej uszatej. Znalazłam idealną na allegro, ale przed kupnem idę poszukać w pobliskich zoologach. Nóż widelec uda mi się dostać ciut taniej ;) a przynajmniej za przesyłkę nie będę musiała płacić. Także życzcie powodzenia w łowach ;) Ruszam ;P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:31:23 am »
Phalaenopsis, wątpię, żebyś w zoologikach znalazła taniej. Na llegro dostaniesz już za 100+przesyłka, my w zoologikach znaleźliśmy za 200 najtaniej :] Chyba, że na jakiejś giełdzie, ale to nie wiem czy coś takiego jest na śląsku.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:48:52 am »
200zł? :wow
Cytat: "Ciapusia"
Kupowałam w zoologicznym koło mnie, facet specjalnie sprowadził jeszcze w tym samym dniu, za 5 płotków 80x60 zaplaciłam jakies 90zł.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:05:40 am »
Ciapusia no to widać, że u Was jest lepiej pod tym względem :) W Łodzi niestety w zwykłych zoologikach osiedlowych to patrzyli na mnie wielkimi ocami i nie wiedzieli o czym mówię. W Kakadu mieli za chyba 179 zł a w Zoonaturze chcieli sprowadzić mi najpierw metalowy kojec dla psa za 900 zł :] A potem dopiero załapali o co mi chodzi i tsiwerdzili, że to będzie "coś koło 200 zł" ale pewni nie są. Darowałam sobie i kupiłam na allegro i zresztą odbierałam na śląsku, ale miejscowości nie pamiętam. Ale to była aukcja tego użytkownika i nie jechaliśmy do Rybnika jak jest podana lokalizacja w aukcji. Dałam 99 zł.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:19:25 am »
U mnie w zoologu (niedaleko Łodzi) też nie można kupić zagrody. Usłyszałam, że kupią dla mnie na alegro tylko muszę sobie wybrać. Kupiłam sama za 99 zł.

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:18:59 pm »
No ja właśnie wróciłam i bilans wygląda tak: zagroda 80 cm wysoka x 80 cm szeroka - 5 elementów - 140 zł, a 1mx1m - 4 elementy 150 zł.
Tylko że obie nie mają zabezpieczeń na pręty i boję się o moje panele...
Jakbyście mogli doradzić jaką wysoką najlepiej kupić, bo ja mam już mętlik... myślałam o 80, ale teraz zastanawiam się nad 60... tylko czy moje uszyska tego nie przeskoczą... no i nie wiem z czego te zabezpieczenia na panele zrobić  :/ No i dodam, że staram się o adopcję towarzysza dla mojej panny, także zagródka ma służyć dwóm parą uszu... i tu kolejny problem. Doradźcie jaka powierzchnia będzie wystarczająca dla dwóch ucholków.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:42:12 pm »
Phalaenopsis nasz Pusiek 60 przeskakuje, więc radziłabym 80 na wszelki wypadek :P Podkładkie pod panele moznaby zrobić ze styropianu pod warunkiem, że nie będa jadły. Albo kupić coś drewnianego i nawiercić wgłębienia na średnicę prętów. Albo jeszcze lepiej kupić najtańszą wykładzinę elastyczną i podłożyć na całej wielkości zagródki. Panele się nie porysują i jak mała nasika nie będzie problemu, że coś się dzieje z panelami :) CO do wielkości, to zdarza się, że 2 króliki mieszkają w klastce 100x50 lub 120x50, woęc raczj każda zagródka będzie wystarczająca :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:49:50 pm »
Dzięki bardzo. Co do zabezpieczeń to znalazłam już na allegro, poza tym w zagródce będzie wykładzina dywanowa, żeby się nie ślizgała, więc panele faktycznie bezpieczne będą :D Jak dobrze pójdzie i namówię mojego połówka (co trudne nie będzie, gdyż popiera ten pomysł), to Bakulina jeszcze dziś przetestuje zagródkę :) 80 oczywiście :D
Jeszcze raz dziękuję

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:53:43 pm »
Wstaw fotki z nowego lokum uszatki :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 30, 2009, 13:02:29 pm »
tak tak czekamy na fotki irokeza w nowym mieszkanku :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #390 dnia: Lipiec 30, 2009, 13:08:03 pm »
na pewno wkleję zdjęcie, jednak na razie będzie to pełna prowizorka, bo jak wiadomo przed wypłatą, więc żadnych bajerów nie będzie. Stopniowo będziemy ulepszać domek uszatej :D

Po konsultacji z moim połówkiem zdecydowaliśmy się jednak na kojec z allegro http://www.allegro.pl/item701327816_hit_ogromny_kojec_klatka_dla_psa_6_elementow.html

już zamówiony i zapłacony, więc w przyszłym tygodniu powinien już być :) Już nie mogę się doczekać nowego domku dla mojej ucholki :DD

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 01, 2009, 17:46:26 pm »
Cos od nas:


Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 03, 2009, 20:14:30 pm »
Jakież było moje zdziwienie, gdy przed obiadem zadzwonił dzwonek - listonosz przyniósł jakże cenną przesyłkę - zagródkę dla uszatej (nadspodziewanie szybko :D). Oczywiście przygotowywanie obiadu rzuciłam natychmiast i zajęłam się składaniem nowego domku dla Bakuli :D Na razie wygląda tak:







Oczywiście za niedługo lepiej umeblujemy mieszkanko (lada dzień powinien przyjść wiklinowy transporterek, zapewne wykombinujemy też jakieś tunele z kartonu, oraz za pomysłem Karo postaram się wykonać jakiś domek ;)).

A i jeszcze jedno - wyobraźcie sobie, że moje uszy przeskoczyły zagródkę!! (Przypominam, ma ona 90 cm wysokości!!) Udało jej się wskoczyć na stolik, który widoczny jest na pierwszym zdjęciu ;) Teraz na kojcu leży karton uniemożliwiający wyskoczenie.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 03, 2009, 21:31:01 pm »
ja chyba zrobie z jakiegoś płotku taką zaczarowana zagrode tylko żeby królik mi nie wyskoczył :|
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 03, 2009, 21:34:49 pm »
Jak ja chciałabym zagródkę .. eh.. marzenie   :/

Shaiya

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 03, 2009, 21:38:12 pm »
Ja z zagródki zrezygnowałam, gdyż jak ma sie pokój 3x4m nie ma zbyt wiele miejsca. Cherylka poza tym żyje sobie w całym moim pokoju ograniczając jedynie kable oraz dziurę pod kaloryferem i między szafką. Klatka mała (70), ale jak młoda ma tam być tylko na czas nocy... Poza tym młoda wraca do klatki jak jej się zechce odpocząć i jak gdzieś wychodzimy. Poza tymi wyjątkami ma cały pokój do dyspozycji, zarówno swoich młodych raciczek jak i ząbków ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 03, 2009, 21:40:59 pm »
Phalaenopsis mam prośbę - możesz zarzucić linkiem do sklepu w którym kupiłaś tę zagródkę? To jest jedna, czy 2 połączone? bardzo fajna :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:22:03 pm »
Ja zamawiałam na allegro u tego użytkownika za 155 + 22 przesyłka: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10629725 Jest to jedna zagródka składająca się z 6 elementów i nakładek gumowych (przyssawek) i drewnianych, żeby podłogi nie porysować(w zoologach sprzedają bez nakładek). Zamówiłam zagródkę w piątek a dziś miałam ją już w domu, więc przesyłka ekspresowa (użytkownik z Częstochowy). Nie chcę robić kryptoreklamy, ale naprawdę polecam :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:48:27 pm »
Phalaenopsis A gdzie sianko? :> W zagródce faktycznie pusto, ale wiem, ze to kwestia czasu :) A czy dobrze rozumiem, że Bakusia wyskoczyła z agródki o wysokości 90 cm?? Czy może byla na zewnątrz, wskoczyła na stolik i potem przeskoczyła? Bo jeśli 1 opcja, to wygląda na to, e masz bardzo skocznego króliczka. Ponoć rzadko który królik przeskakuje 80 cm :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 03, 2009, 23:46:43 pm »
A mojego nikt nie komentowal?  ;(  ;(