Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 665035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyzolkaa

  • Gość
Zagródka
« dnia: Styczeń 20, 2006, 19:44:07 pm »
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem zagródki dla królika ale nie wiem jakie i skąd wziąć materiały.Może ktoś ma w domu taką zagródkę i mógłby mi powiedzieć z czego jest zrobiona?

Z góry dziekuje :)

DOT.

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2006, 20:05:58 pm »
Ja mam kupioną, metalową.

Tygrysek

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2006, 20:35:02 pm »
Moja królisia mieszka w metalowej zagródce przeznaczonej dla psów, bardzo ją sobie chwalimy :) Dokładnie wygląda tak : http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1016&action=prod

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2006, 10:53:50 am »
fajowe! a jakie ma wymiary?

Tygrysek

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2006, 12:29:05 pm »
6 ścianek 90 (wysokość) na 80 (szerokość), oczywiście wszystkie elementy są ruchome, więc można kojec dowolnie formować, ja mam taki prostokąt:

[img=http://img18.imageshack.us/img18/5966/sa7006821rv.th.jpg]

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2006, 13:23:17 pm »
Neska również mieszka w zagrodzie, 180 cm - szerokość na 60 wysokość, zagroda kosztowała około 120 złotych z przesyłką.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:18:51 pm »
Cytuj
6 ścianek 90 (wysokość) na 80 (szerokość), oczywiście wszystkie elementy są ruchome, więc można kojec dowolnie formować


czyli mozna naprzykąłd zrobić kwadrat z czterech ścianek?


Kapi,masz może zdjęcie :????:  :????:  :????:

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:45:01 pm »
i jeszce dwa pytanka.


do kapi:
gdzie to kupiłaś?

do Tygryska:
Ty masz tąwiększą wersję czy tą mniejszą?

Tygrysek

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:58:30 pm »
Nooo, kwadrat z 6 ścianek ciężko zrobić, prostokąt raczej ;) Chyba że kupisz 8 ścianek (sprzedają też w tym sklepie pojedyńcze ścianki więc mozna taki kojec potem rozbudowywać). Ja mam tą większą wersje, bałam się ze w mniejszej Spince uda się sforsować płotek, bo ona jest bardzo skoczna....

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2006, 22:00:52 pm »
swoja droga ciekawie to wyglada :) mam tylko pytanie, taka zagroda jakie spelnia zadanie, skoro moze byc otwarta?

Tygrysek

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2006, 22:08:34 pm »
Jak to jakie spełnia zadanie? :) Jest jak zwykła klatka, tyle że jest w niej więcej miejsca, króliś może sobie w miare swobodnie pokicać jak nie ma nikogo w domu i musi być zamknięty :) A drzwi ma duże na boku, albo otwarte, albo zamkniete w zależności od sytuacji...:) A u mnie jest jeszcze jedno dodatkowe zadanie, Jak za dużo się dzieje w mieszkaniu i boje się że gdzieś mi się zawieruszy, to zamknięty kojec służy też za wybieg dla świnki (oczywiście królika wtedy w środku nie ma ;) ) Spinka na szczęście nie protestuje....;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2006, 22:10:33 pm »
aha :) no u mnie nie byloby miejsca na taka zagrode... :( teraz jestem w trakcie szukania klatki wiekszej dla krolisia na przyszlosc.

DOT.

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2006, 22:18:24 pm »
Zyzolka ja mam właśnie zrobiony kwadrat- o boku 90 cm, wysokość 60. Ja swoją kupowałam, jakieś 3 lata temu, w Pabemii, na ul. Tukana (boczna od Puławskiej), kosztowała 120 złotych, składa się z 5 ścianek, 5 służy do zastawiania dojścia do kabli  :diabel:

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:06:54 pm »
Cytuj
w Pabemii


to jakiś sklep zoologiczny??(nie orietuje sie w tamtych okolicach:P)

DOT.

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:07:46 pm »
Tak, ale widziałam też kiedyś taką zagródkę w zoologicznym w Tesco na Kabatach. Myślę, że powinnaś się rozejrzeć w większych sklepach zoologicznych, ewentualnie pogadać ze sprzedawcami czy byliby skłonni Ci ściągnąć taką zagrodę i ile by kosztowała.

asara

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2006, 23:10:53 pm »
Ja też mam zagródkę. Poniżej jest jej zdjęcie. Kupiłam ją w zeszłym roku na Allegro za około 100 zł. Były też niższe, ale o większej powierzchni (więcej ścianek). Zagródka to naprawdę dobra rzecz, jeśli oczywiście ktoś ma na nią miejsce. Można ją dowolnie ustawiać, przystawiać do ścian, zmniejszać lub powiększać powierznię. Nie wyobrażam już sobie, że mogłabym zamknąć Tofi w klatce - w zagródce ma bardzo dużo swobody (a i tak szkoda mi ją zamykać, gdy wychodzimy z domu). Podobne zagródki widziałam w sklepach zoologicznych w zeszłym roku - w Pyszczaku w CH Reduta i w którymś sklepie Anna ZOO (ale były dość drogie).


u_megi

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:52:12 am »
Nasze łobuzy też mają zagródkę - nie wyobrażam sobie już zamykania ich w klatce.

Polecam raczej kupić na allegro - w sklepach widziałam ale za jakieś abstrakcyjne wręcz kwoty: w promocji 4 elmentowa 80x80 w dodtaku malowana z siatką zabezpieczającą od góry kosztowała 249 zł - zwatpiłam :oh:

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2006, 16:30:38 pm »
Nesia i jej zagroda ;-)
Nie pamiętam nazwy tego sklepu gdzie kupiłam zagródke, ...
btw szkoda, że nie robią takich z całkowicie otwieraną ścianką bo nie powiem ile razy potknełam się wchodząc górą :roll:





Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

asara

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2006, 23:20:28 pm »
Moja zagródka jest wysoka, a na dodatek na górze ma przymocowaną na stałe firankę (Tofi jest niezwykle skoczna), więc nie mam wyboru i muszę sięgać przez drzwiczki, a czasem nawet do niej wchodzić  :? Dobrze, że jakoś się mieszczę  ;-)
Ja też polecam Allegro - kupowałam zagródkę u użytkownika "dryfa" i widzę, że nadal wystawia je na sprzedaż (za 92 lub 100 zł, a więc dużo taniej niż w sklepach).

u_megi

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:31:40 pm »
Kapi - czy Ty zrobiłaś te zdjęcia bezpośrednio po posprzątaniu?
U nas wyglądało by to tak: skopane i zasiurane dywaniki z wiklinowego koszyczka wszystko wywleczone i (patrz dywaniki ;))koszyczek nadjedzony, wiklinowa kula w szczępach, tunel nadjedzony ... i generalnie wielki bałagan, o kartonie już nie wspomnę.
Czasem jak wracam do domu to kuwety znajduję gdzieś pośrodku pokoju :D
- ehh a ja podobno mam dwie dziewczynki  :oh: