Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664886 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:47:32 pm »
Zdjęcie "latający Pepar" bomba  !!
...a to Ci się udało go złapać  :lol

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:51:43 pm »
A dziekuje za mile slowa!
Chcialam pokazac nowa zagrodke i jak sie Peppar cieszy :D

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 24, 2008, 13:10:03 pm »
Oto Rudzikowa rezydencja. Z a'la baldachimem nad klatką by ukrócić jej zapędy do wyskakiwania górą :P




Klatka służy jako kuweta, do jedzenia sianka, picia wody i chyba jako norka. Jak jej zabrałam górę to się obraziła i sikała po całym kojcu. Więc dopieła swego i góra klatki powróciła :> Dość często w niej przesiaduje.


Chyba się zakochała w kojcu, bo mimo otwartych drzwiczek wychodzi z niego na krótko. Leniuchuje zawsze u "siebie"



Najczęściej jest jeszcze pudełko, ale ostatnio pokochała je rozrywać na strzępy i nie nadążam z przynoszeniem nowych :oh:

Majewa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 24, 2008, 14:32:30 pm »
Chciała bym mieć tyle miejsca w pokoju aby móc taki wielgaśny kojec rozłożyć .Marzenie .

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 24, 2008, 14:37:00 pm »
fajna zagrodka :brawo:
jak sie nie przypatrzylam to myslalam ze klatka wisi w powietrzu :rotfl2

ja z racji niepowodzen z kupowaniem gotowej zagrody i tego ze bede sie teraz troche czesto przemieszczac to chcialam zakupic taka siatke jak u cytryny albo tutaj: http://img165.imageshack.us/img165/6278/wybiegkg0.jpg
takie cos mozna kupic w supermarkecie? w ogrodniczym? bo jakos nie moge znalezc  :oh:
to jest zwijalne? nie przewraca sie?  :hmmm
galeria owcy --->oisforowca

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 24, 2008, 17:08:37 pm »
Myślę, że w budowniczym takie cos powinno być. Może i nawet w ogrodniczym.
Na allegro są też zwykłe siatki, wystarczy jakoś to wtedy zmontować. Mój tato majsterkować nie lubi, a ja sama też nie potrafię, wiec kupie gotowe  :rotfl2

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:00:18 pm »
Gina,rezydenja Rudzikowej bardzo ładna,a baldachim całkiem gustowny.
Lokatorka wyraźnie zadowolona że swojego lokum  :lol

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:57:13 am »
Zadowolona bo teraz może przebywać poza klatką 24h/dobę. Ja troszkę mniej bo dopóki nie zrobię malowania w pokoju brata i nie wstawię tam jednej szafki we własnym pokoju ledwo przeciskam się między meblami :oh: Na zdjęciach taki kojec wygląda na mały i zgrabny, w rzeczywistości zajmuje sporo miejsca.

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 11:02 am ]
Cytat: "bunny_wrrr"
ja z racji niepowodzen z kupowaniem gotowej zagrody i tego ze bede sie teraz troche czesto przemieszczac to chcialam zakupic taka siatke jak u cytryny albo tutaj: http://img165.imageshack....8/wybiegkg0.jpg
takie cos mozna kupic w supermarkecie? w ogrodniczym? bo jakos nie moge znalezc  
to jest zwijalne? nie przewraca sie?

Takie siatki znajdziesz w marketach w dziale ogrodniczym (ostatnio widziałam w Obi). Są różne wysokości. Najczęściej kupuje się całą rolkę (nie wiem ile metrów długości).
A jak ją ustawić by się nie przewracała to nie wiem. Może trzeba zamontować jakieś pręty czy tyczki :hmmm Jak stawiają płoty z takiej siatki zawsze mają jakiś element nośny do którego siatkę przyczepiają.

mandżeta

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 26, 2008, 01:43:55 am »
Prezentacja wybiegu GIZMO:


http://img165.imageshack....8/wybiegkg0.jpg


Wybieg zrobiłam sama i w sumie kosztowalo mnie to 42 zlote- kupilam 10 metrow siatki w Leroy Merlin i polączyłam takimi plastikowymi nitami robiąc z tego 5 metrów wzmocnionego kojca- można go lączyc tworząc kojec i formować krztalty jak sie chce, bo jest z bardzo elastycznego materiału :jupi Polecam wszystkim takie rozwiązania, bo można dostosować do każdego wnętrza ale też i na zewnątrz np. male, niefortunnie rozmieszczone mce na wybieg dla króliczka. Nie potrzeba więc kupować jeśli ktoś chce zzaoszczędzić lub nie może sobie na to pozwolic specjalnego koica dla krolików, który jest naprawde drogi! Przecierz to jest zwykla siatka z drutu, a ceny wachaja się między 90-200 złotych :oh:

[ Dodano: Czw Cze 26, 2008 1:45 am ]
http://img165.imageshack.us/img165/6278/wybiegkg0.jpg

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 28, 2008, 14:20:17 pm »
wlasnie o takie info mi chodzilo :)
ogladalam wczoraj te siatki ale nie moglam sie w koncu zdecydowac czy wziac ta 0.6m czy 1m wysokosci  :hmmm bo ta 1m wydawala mi sie gigantyczna  :oh: ale z kolei nie wiem czy 0.6 to nie za malo? zwlaszcza ze owca lubi posiedziec na dachu klatki
i skad wziac takie nity? :>
galeria owcy --->oisforowca

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 28, 2008, 16:30:26 pm »
Jak Owca lubi skakać to niestety 60 cm jest za małe.
Metr to znowu za dużo, warto poszukać 80 cm.

mandżeta

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 28, 2008, 17:05:29 pm »
Jeśli chodzi o wysokosc to 50'tkę napewno za mała, ja kupiłam 60'tkę i jak naranie jest w porządku  :icon_biggrin  Tylko, że zastanawiam się jak Twoj król taki Adam Małysz to może rzeczywiście tak jak mowila Sen kup 80'tkę dla niego  ??  Stanowczo odradzam 100'tkę, bo to taki kolos w mieszkaniu, a nie zagroda-pozatym trzeba przez niego jakość przejść..W sumie tez masz baranka więc nie powinno być probl. z 60'tką, a domek zawsze mozesz ustawić dalej od krat albo tą przestrzeń zasłonić od góry jakims fajnym kawałkiem materialu i niepowinno być problemu  :)

Pisałyście tez o tym jak to się wszystko "trzyma kupy" i poprostu twardo stoi na ziemi..to jest cięzszy, twardy drut powlekany dlatego  :icon_arrow  a nity to takie plastiki, które zaciąga się na siebie i sa bardzo łatwe do założenia, zdjęcia i ponownego użycia- można sobie rególować jaka powierzchnię ma się zamiar spiać, przyciać itp. Duze ulatwienie. Myślę, ze dostępne będą w każdym sklepie z art. budowlanymi budowlanym i elektryką, bo sluży tez do łączenia kabli  :icon_idea

Pozdawiam Was serdecznie!  :heej

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 5:08 pm ]
P.S.: Owca to prześwietne, wyjechane imię dla króla! SUPER! Jak Gizmo bedzie mial laskę to może jak pozwolisz oczywiście zapożyczę je sobie ??   :P

NaLa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 07, 2008, 21:26:31 pm »
Gina, moge niedyskretie spyac gdzie zakupilas swoja zagrodke?;] bardzo mi sie podoba,a i wydaje sie byc spora i wysoka.Interesowaloby mnie jeszcze jakie ma wymiary i ta najwazniejsza kwestia, jak duzo kosztuje :DD . Juz rozwazam kojec dla Szyszka,bo wtedy beda mogly byc puszczone jednoczesnie bez stresu,ze cos sie wydarzy-zanim zapanuje wielka milosc :> . Wygospodarowalam miejsce w kacie i sie zastanawiam wlasnie nad taka zagrodka,albo ew.wlasnorecznie jak dziewczyny mialy wczesniej z siatki.

Dziekuje CI z gory za odpowiedz;]

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 08, 2008, 23:49:17 pm »
NaLa mam dokładnie ten płotek:
http://www.allegro.pl/item390990378_plotek_dla_krolika_swinki_4_elementy_100x85.html
Cena jak widzę nic się nie zmieniła. Wymiary jednej ścianki 100 (szer) x 85 (wys) cm.
Popatrz na inne aukcje tego użytkownika- sprzedaje płotki o różnych wymiarach.
Ja szukałam jak najwyższego, bo moja panna jest bardzo skoczna i ma zapędy do uciekania :P

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 11:52 pm ]
A i jeszcze jedno. Jak będziesz mierzyć miejsce w którym chcesz postawić zagródkę, wejś tak z 5 cm zapasu na szerokości. Płotek zajmuje dość dużo miejsca po rozłożeniu.

NaLa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 09, 2008, 07:55:20 am »
Gina, :) Dziekuje. Mierzylam wczoraj i mam ok 110szerokosci(bo to jesli ma stac to w rogu,a na jednej scianie jest kaloryfer;/) takze by sie jakos upchnelo;>.Mam ejszcze dla Szyszka klatke 90,wiec w sumie troche malo miejsca by chyba mial w srodku prawda? :( . Ogolnie ciezko mi sobie wyborazic to:) musze chyba z miarą pojezdzic po mieszkaniu,zeby sobie to zobrazowac.
W sumie wysokosc dobra,bo o ile Szyszek raczej skoczny nie jesrt(ma duzo cialka ;p) to Majka jak najbardziej potrafi zrobic skok wzwyz:D

Dziękuje Ci za namiary,mam nadzieje,ze się przydadzą :przytul

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 09, 2008, 11:03:00 am »
Cytat: "NaLa"
Mam ejszcze dla Szyszka klatke 90,wiec w sumie troche malo miejsca by chyba mial w srodku prawda?

Jeśli płotek ma być na stałe rozłożony, to lepiej wstawić do niego kocią kuwetę niż klatkę 90-kę. Taka klatka zajmie mniej więcej połowę powierzchni kojca.
Cytat: "NaLa"
Ogolnie ciezko mi sobie wyborazic to:) musze chyba z miarą pojezdzic po mieszkaniu,zeby sobie to zobrazowac

Też mierzyłam pokój z każdej strony. Jednak po rozłożeniu płotek wydaje się większy, bo dopiero wtedy widać jaki jest wysoki ;)
No i po ok miesiącu zrobiłam małe przemeblowanie i zagródka wylądowała w innym miejscu niż na początku. Teraz Rudzikowi jest wygodnie, a ja się ledwo przeciskam między meblami :oh:

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 09, 2008, 21:57:49 pm »
Zamówiłam zagródkę dla Śnieżki   :jupi
Będzie za kilka dni :)
Ok. 150 cm długości i 100 cm szerokości plus klatka :) W sumie 200 cm długości :)

NaLa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 10, 2008, 06:04:08 am »
Cytat: "Sen"
Zamówiłam zagródkę dla Śnieżki   :jupi
Będzie za kilka dni :)
Ok. 150 cm długości i 100 cm szerokości plus klatka :) W sumie 200 cm długości :)


OO a gdzie taką sporą dorwalaś?:) świetnie.Sniezka bedzie miala swoja prywatna ogrodzoną rezydencje :DD

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 10, 2008, 10:32:13 am »
Po prostu mam w planach inaczej rozłożyć zagródkę z krakvetu, nawet zostanie mi jeden z płotków dzięki ścianie :)
Tak, bardzo jestem zadowolona z prywatnej rezydencji. Mój pokój i tak duży nie jest, a biega tylko u mnie z powodu lania i boi się płytek podłogowych ;)
Klatka będzie służyła jako kuweta i stołówka, a w zagródce muszę wykombinować jakieś zabawki.
Tyko nie wiem na ile mam ją w takim razie wypuszczać  :hmmm
Bo na pewno wyjdzie z zagródki jak będę jej tam sprzątać i na czas na głaski i zabawę, zejdzie jakieś 1,5 godziny. Z takiej zagródki trzeba wypuszczać na więcej czy tyle wystarczy?
A zagródka ma 4 elementy po 105 cm długości i 80 cm wysokości, kosztuje 99 zł, wystarczyło dokupić miskę i wysyłka za darmo  :jupi  Na allegro wyszłoby mnie dużo więcej :/
A oto zagródka: http://www.krakvet.pl/interzoo-kojec-psow-park-ocynk-105x80cm-p-8878.html

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 6:07 pm ]
Zagródka ma już status "wysłane"  :jupi
Już jutro powinna być  :jupi
Zmontowałam Śnieżce domek i tunel z kartonu, ciekawe, czy jej sie spodoba.
Otworzyłam jej klatke to ona sobie sianko w najlepsze skubie i ani myśli wyjść  :oh:

weti95

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 11, 2008, 11:48:06 am »
Sen - chciałaś to przebijam ;)  :>   :icon_8P