Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664986 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 06, 2008, 10:53:00 am »
Ale mam obawy, że kuweta jest za mała, ona się tam ledwo mieści, papier wypróbuję jak kupie kuwetę kocią.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 06, 2008, 11:26:41 am »
Wiecie, że mojemu Szarusiowi też się czasem zdarzało zrobić siku pod siebie.... Nie wiedziałam tez co może byc tego przyczyną i do tej pory nie wiem, choc teraz juz dawno tak nie robił.
Poprostu spał sobie, a tu patrzę podłoga pomarańczowa, a jego zadek również :/ , tak jakby robił to przez sen i nie czuł.
Z jednej strony tłumaczyłam sobie to tym, że leń z niego i nie chce mu się iśc na kuwetę.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 06, 2008, 12:09:04 pm »
Śnieżke raz widziałam jak robi pod siebie, jak dla mnie to lenistwo po panienka rozwalona i zadowolona leżała. A uniosła ogonek, wiec na pewno wiedziała że robi  :> Ogólnie chodziło też o to, że ona robi gdzie popadnie, ale tylko w klatce. Jak biega to wybiera miejsca, najczęściej kąt albo przy meblu jakimś, centralnie na srodku to ze dwa razy.

[ Dodano: Pią Cze 06, 2008 9:06 pm ]
Cytat: "Karusia"
Czy ktoś z Was ma może taką zagródkę ??
http://animalia.pl/produkt.php?id=11392
Chciałam zapytać, ponieważ nie wiem jaką ma odległość między prętami, a szukam czegoś dla chomiczka :P . Wiem, że to może dziwny pomysł, ale od kiedy zaczęły sie upały szkoda mi go trzymać na wybiegu z kartonów :/ . Na forach o chomikach nie mam nawet co pytac, bo tam przewaznie dzieci, które nie mają pojęcia o dobrych warunkach chowu zwierzaków :>.


Tu na forum raczej nikt nie ma, bo ona ma chyba 25 cm. wysokości (chyba, że ktoś ma chomika)
Najlepiej napisać do nich http://animalia.pl/faq.php?kat=9157 chyba to będzie dział obsługi, odpisują szybko.
Ja teraz mam dylemat, bo musiałabym zrobić przemeblowanie. Wszystko byłoby ok, gdyby nie kabel od internetu. Przez niego zagródka będzie mogła mieć tylko 2 metry długości i metr szerokości.
Zamierzam kupić jakiś dywan, może dwa aby zakryć wykładzinę, bo inaczej zasika nie naszą wykładzinę.
A po za tym, ona robi pod siebie i gdzie popadnie jak pisałam w klatce, na bieganiu najczęściej sika przy meblach, dzisiaj nawet zrobiła do kuwety, która była bez żwirku. I tak pomyślałam sobie, że ona może nie lubi żwirku? Zamierzam zrobić eksperyment z wyłożeniem czymś innym kuwety, może zacznie robić.

no i taka zagroda:

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 06, 2008, 21:44:00 pm »
Sen, dzięki wielkie :bukiet
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 07, 2008, 21:28:05 pm »
Dzisiaj wycierałam każde siku chusteczką i wrzucałam do kuwety. Śnieżka zaczęła wracać do klatki aby się załatwić, ale przed chwilą wskoczyła do kuwety i zaczęła robić siku. Tyle, że źle wycelowała i poleciało po za kuwetę, ale jestem bardzo zdziwiona i zadowolona. Nie narobiła dzisiaj ani razu po za klatką, może jednak uda się ją nauczyć.
Dzisiaj zrozumiałam też, że ona nie zjada chusteczek, tylko się nad nimi znęca - bierze w zęby i rozrywa  :>
Dzisiaj wymierzyłam pokój. Cały plan zbudowania zagródki niszczy ten głupi kabel od internetu.
No i fakt drugi: Śnieżka niechętnie skacze. Dwa razy wskoczyła na kanapę, która ma niecałe 40 cm. Nawet za suszonką nie wskoczy, staje tylko słupka i próbuje dosięgnąć. Jeśli przejdzie cos wysokiego to tylko, jeśli jest to szerokie i może skakać etapami.
Jak myślicie: skoczy na 60 cm czy to wątpliwe? Bo zagródka 60 cm do cos takiego:



I jest lepsza o ten jeden element, dzięki ktoremu moge ją inaczej ukształtować. Obwód tych zagródek jest taki sam, ale w tej elementy są krótsze.

***********
Dzisiaj, po całej nocy, nie było żadnego siku po za kuwetą  :jupi  :jupi  :jupi
Może jednak uda mi się jej nauczyć czystości :)
Przed chwilą po raz kolejny na moich oczach wróciła do klatki i zrobiła siku w kuwecie  :jupi  :jupi  :jupi
***********
Ale ciekawi mnie jedno - ona posikuje. Ale tylko i wyłącznie przy drzwiach, przy okazji bobkuje tam na potęgę.
Czemu akurat drzwi?  :co_jest
Wygląda to trochę jak znaczenie terenu, bo drzwi to dla niej granica. Nie wypuszczamy jej na resztę mieszkania, biega tylko u mnie w pokoju. (tam jest śliska podłoga, której Śnieżka bardzo nie lubi, gdy się czegoś przestraszy to źle wraca się jej do mojego pokoju)

esculap

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 08, 2008, 19:04:38 pm »
Gratulacje w nauce czystości!

Jeżeli królina nie lubi skakać, to zagródka może być.

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 19, 2008, 21:08:45 pm »
Już wiem, jaka będzie zagródka :) Teraz zaprezentuję jej obszar. Jest to cała powierzchnia dywanu (150 na 80 cm) oraz za dywanem te 20 - 30 cm wyłożę kocykami.
 





Myślę, że zagródka będzie całkiem duża :) Kupuję ją w sierpniu, a może nawet w lipcu. Zdecydowałam się na wyższą, ponieważ nie wiem, co królikowi może wskoczyć, a raczej kicnąć do głowy  :diabelek

Dominikfue

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 19, 2008, 22:12:56 pm »
A ja wraz z tatą uplotłam całkiem fajną, sporą zagrodę : ) Kupiliśmy sporo dość specyficznej siatki (bardzo trudno było dobrą wybrać) i stworzyliśmy coś na własne potrzeby. Za samą siatkę zapłaciliśmy 200 zł ale się opłacało. Mamy bezpieczną, solidną, stabilną, dużą zagrodę nadającą się zarówno do domu jak i do gródka. Jej wielkość to 180cm na 120 cm a wysokość to 80 cm. Każdy jest zadowolony : )

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 19, 2008, 22:56:33 pm »
Ja niestety nie mam gdzie wychodzić ze Śnieżką. Przed blokiem nie ma miejsca do rozłożenia się, nawet by nie pozwolono, a  za osiedlem (jest to zamknięte strzezone) jest mnóstwo psów :(
Fajna zagródka Dominikfue :) U mnie w pokoju duże się niestety nie zmieści przez ten głupi kabel od internetu i kanape, która nie jest nasza i nie moge jej wywalić  :bejzbol

Majewa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:48:26 pm »
To ja może przedstawię rękodzieło mojego Taty  :lol  . W związku z remontem trzeba było wykorzystać jakoś panele ścienne ( drewniane )  z przedpokoju i futryny od starych okien z których powstała konstrukcja zagródki , domek i " tarasik" zostały zbite z paneli  . Następnie pomalowałam farbą ekologiczną , jedyny koszt jaki poniosłam to siatka kupiona w Carrefour
OK 40 zł pomimo tego zagroda jest estetyczna i bardzo duża 2 mx70cmx70cm


zdjęcia









[ Dodano: Pią Cze 20, 2008 1:50 pm ]





Dominikfue

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:53:00 pm »
:D Rewelacja!! Bardzo mi się podoba. Jak bym umiała to zrobiłabym podobną ; )

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 20, 2008, 14:51:38 pm »
zdolnego masz tate,podobne widzialam do kupienia,sa b.drogie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Majewa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:52:48 pm »
dlatego " skradliśmy pomysł " :lol  i powstał model w wersji udoskonalonej  :P

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 20, 2008, 18:50:07 pm »
Musze porobic nowe zdjecia bo sie krolis w inne miejsce przeniosl  i inne ma rzeczy w srodku :D

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:29:06 pm »
Bardzo ładna, gratuluję pomysłu, a tacie wykonania  :lol

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 20, 2008, 20:57:00 pm »
Rewalacja. Majewa masz bardzo zdolnego Tatę.
 Homer ma teraz zagródkę jak się patrzy :DD

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 21, 2008, 15:43:44 pm »



Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 21, 2008, 15:53:40 pm »
Majewa,  masz zdolnego tatę  :jupi  Świetna zagródka :)

Majewa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 21, 2008, 17:03:19 pm »
wow jakie zarąbiste zdjęcie  :wow  !! gratulacje  :brawo:  :brawo:  :brawo:

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 21, 2008, 19:56:29 pm »
To ze skokiem? dziekuje!
mam starszy aparat i robi zdjecie pare sec po nacisnieciu wiec musialam nacisnac i czekac i miec nadzieje ze akurat wtedy skoczy i nie wypadnie z kadru :D