Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 14, 2008, 12:53:28 pm »
taaa, na pieńku ziomal jak trzeba :lol  buziaki i miziaki dla modela :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 14, 2008, 13:09:06 pm »
ale swietnie wyszedl na fotkach :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Linka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 14, 2008, 16:31:36 pm »
Pomysl bardzo fajny.. przydała by sie trawka ;)
A ta zielona siatka nie za krótka? nie ucieka?

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 14, 2008, 16:47:22 pm »
No własnie nie ucieka. W domu mi skacze po szafie ale jak jest na zewnątrz zagląda wprawdzie wszędzie ale nie usiłuje wyskoczyć. Poza tym zawsze ktoś go pilnuje. Siadam na krzesle i coś czytam przeważnie. Jakby to było zagrodzone od wszystkich stron i miałoby dach to by mógł cały dzień siedzieć w tej zagrodzie. Niestety kilka razy kot się na niego zaczaił i sroki jak go widzą to krążą nad nim i próbują go "upolować". Dlatego uważam.
Co do trawki to KUki jets na diecie i nie dostaje nic ze świeżej zieleniny bo zawsze jest po niej chory, chociaż ostatnio daję mu pomalutku troche mlecza i go przyzwyczajam i jak na razie jest ok. Odkryłam też że rośnie u mnie babka szerokolistna. Specjalnie wybrałam miejsce przed domem bo tam zawsze jest trochę cienia a Kuki niezbyt lubi słońce i zawsze mi w cień ucieka.
Nakręciłam dzisiaj z nim filmik i jak mi się uda to wstawię go tutaj. Kuki uwielbia kopać i jak go wynosze na dwór cały czas non stop kopie. Chyba nore chce se chłopak wykopać :D

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 16, 2008, 12:25:54 pm »
U Bośniaków rekodzieło zostało wykonane w sobotę, więc od razu też trzeba było przetestować :) godzinkę w sobotę, dwie w niedzielę - po minach uszu wnioskuję, że jest ok  :P Od góry nie ma przykrywki, bo i tak ich nie zostawiam samych, tylko zawsze mają (i będą mieć) obstawę ;) Rozmiary to to ma: 2m x 2m - podstawa i 1m wysokości. Jeszcze tylko trzeba zawiasiki zamontować, to nie trzeba będzie drucikiem wiązać  :oh:
     

Pozdrawiamy  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 16, 2008, 14:13:23 pm »
oooo jakie profesjonalne wykonanie  :wow  okoliczności przyrody też niezłe ... a my się tu kisimy w tym śmierdzącym centrum K.  :chory
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 16, 2008, 14:20:20 pm »
Fajny i przede wszystkim duży  :jupi

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 16, 2008, 14:42:15 pm »
Bosniak - ja na wszelki wypadek nie pokazuje twoich fotek Dusi i Kropciowi, bo jeszcze moje uszate beda chciały u Ciebie zostac na zawsze..;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 16, 2008, 14:47:24 pm »
Azi, o to się nie bój - tylko zobaczą krwiożerczego Kluchona, a migiem będą pakować plecaczki i się szybciutko zwijać do domciu  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 16, 2008, 17:41:57 pm »
Superowe macie wybiegi :D
Ja muszę też coś wykombinować dla mojego Kulinka.
Niestety Brunia musiałam oddać ale znalazłam mu bardzo dobry domek i napewno będzie miał dobrze. Wiem ze jestem nieodpowiedzialnym właścicielem ale byłam postawiona pod murem  :(  :(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 16, 2008, 18:58:59 pm »
ja tez kiedys bylasm w takiej sytuacji jak Ty tylko,ze ja za soba mialam cala rodzine,moja historia i tak zakonczyla sie smutno bo obydwa uchole odeszly,nie musialam wybierac :(

niestety, niekiedy nie ma sie na nic wplywu

Brunio nie wymagal opieki tak jak Kulek,prawda?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 19, 2008, 18:44:43 pm »
Smutne, ale prawdziwe... Nie wnikam bo sytuacja i tak jest przykra.
Wracając do zagródek:
 
 


wysokość: 80 cm
szerokość: 105 cm

cena: 99 zł  

Kojec ten jest na krakvecie.
Jest odpowiedni dla króliczka?

Linka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 19, 2008, 20:38:19 pm »
To jak duża klatka.
Dziewczyny pokazywały własne pomysły, które wydają mi się o wiele lepsze. Wszystko zależy od właściciela :)

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 19, 2008, 21:03:10 pm »
Nie ma klatki metr długości i szerokości  :) A takie coś mogę rozstawić niekoniecznie w kwadracie. Niestety nie mam możliwości zbudowania zagródki na wynajmowanym mieszkaniu :/

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 20, 2008, 03:33:37 am »
A ma ktoś może taki wybieg:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/61138 ??

Zastanawiam się nad zakupem tego większego (216cmx116cmx65cm), tylko jak na razie ta cena        
( :icon_rolleyes ) mnie powstrzymuje... poza tym, niezbyt lubię kupować w ciemno tego typu rzeczy, których nie mogę dotknąć, obejrzeć. Może już ktoś ma wypróbowany ten 'wynalazek' i mógłby napisać, jak się on sprawdza? Trochę się obawiam, że pieniądze będą wywalone w błoto.
Moją uwagę przykuło również to ażurowe zadaszenie od góry. Do mnie do ogrodu przychodzi mnóstwo obcych kotów, więc takie przykrycie od góry na pewno dobrze chroniłoby królika. Nie uśmiecha mi się siedzenie non-stop przy zagrodzie i pilnowanie, czy Zuzia jest bezpieczna.
Gdyby się chciało, to również można było by ten wybieg chyba trochę powiększyć poprzez połączenie ścianek z innej zagrody, którą obecnie posiadam (patent łączenia elementów jest chyba taki sam).

No i jest jeszcze jedna kwestia. Nie jestem pewna, czy Zuzi spodobałoby się na dworze. Raz próbowałam z nią wyjść (wprawdzie na smyczy), to była dość przestraszona. Ona w ogóle jest dosyć lękliwa. Boję się, że pies sąsiadów zaszczeka, a ona się śmiertelnie przestraszy. A psy i to duże są za płotem prawie z każdej strony. Poza tym, są też inne odgłosy np. bawiące się i piszczące dzieci u sąsiadów w ogrodzie, może się włączyć jakiś alarm... dla niej te odgłosy są zupełnie obce. Nawet w domu potrafi się czegoś przestraszyć tak, że uciekając obija się o ściany. Teraz już rzadziej, ale na początku to był koszmar. Bała się praktycznie wszystkiego. Do mojego psa (mały Shih-Tzu) i kota w zasadzie dopiero tak od jakiegoś roku się przyzwyczaiła, choć jeszcze czasem potrafi się ich przestraszyć, jak któreś wejdzie niespodziewanie do pomieszczenia, w którym ona akurat przebywa. A u mnie jest już 4 lata. Na początku, to bała się nawet odgłosu psich pazurków na parkiecie.
Tak więc, nie wiem, czy wyjście na dwór nie będzie dla niej zbyt stresujące... ? :(
Chociaż z drugiej strony, świeże powietrze dobrze by jej zrobiło.

Wracając do zagrody z powyższego linku, to co o niej myślicie? Cały czas rozważam plusy i minusy i nie wiem, czy warto ją kupować :hmmm

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 20, 2008, 05:52:50 am »
Warto by było, jakbyś pozyczyła zagródkę od kogoś i sprawdziła, czy siedzi zestresowana albo szaleje ze strachu. Bo faktycznie za te pieniądze to po prostu nie warto kupować, jakby się bała w niej siedzieć.

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 20, 2008, 13:42:11 pm »
Sen ja mam podobną zagródkę do tej której zdjęcie wkleiłaś. Ma tylko troszkę inne wymiary, tzn 85x100 cm. Sprawdza się świetnie. Tylko na żywo zajmuje więcej miejsca niż podczas mierzenia ;)

tomakin

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 20, 2008, 15:17:02 pm »
Na prośbę reszty adminów wydzieliłem posty offtopiczne - dział Pogawędki, temat "Rodzice a króliki"

Sorki, jakbym zaczął wydzielać tylko posty offtopiczne to taki bałagan by się zrobił, że temat byłby nie do przeczytania :D

Sen

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 20, 2008, 18:24:11 pm »
Muszę sie przygotować  :>  Bo klatka też okazała się większa, niż mierzyłam. Na razie myślę tylko o zagródce, możliwe że w ciągu miesiąca, może dwóch i będzie :)

esculap

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 21, 2008, 17:54:21 pm »
Cytat: "Sen"
A takie coś mogę rozstawić niekoniecznie w kwadracie

I to jest tego duża zaleta. Można np. zastawic tym drzwi do jakiegoś pomieszczenia.Miałam kiedyś coś takiego, jak jeszcze nie mogłam puszczać królików po całym domu.

Cytat: "Kate"
Nie uśmiecha mi się siedzenie non-stop przy zagrodzie i pilnowanie,


Niestety, w każdej zagrodzie królika trzeba pilnować. Chyba, że będzie to zagroda z prawdziwego zdarzenia, na podmurówce, z porządnej siatki, taka, której ani królik, ani kot, ani wiatr nie ruszy. Tylko to już jest duże przedwsięwziecie.