Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664931 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 18, 2008, 21:51:20 pm »
Wszystko super tylko Pepper potrzebuje większego dywanika (takiego na całą powierzchnię kojca) żeby mógł bez skrępowania kicac po swojej posiadłości :D
Mi się bardzo podoba  :jupi

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 18, 2008, 21:57:45 pm »
Mi się podoba pomysł i wykonanie podoba bardzo :)  tylko bym jeszce uszczelniła tą szparę między klatką,a zagródką...bo nie wiem jak Peparek,ale mój Ciacho od razu by to wykarzystał w celach "ucieczkowo-zwiedzjących"  :diabelek

P.S.
Sherry jest świetna-tak fajnie zaczepia uszatego do zabawy,ale Pepar ma to chyba gdzieś...a taką fajną koleżankę by miał-nie dość, że zgrabna i ładna to jeszcze z poczuciem chumoru :P

esculap

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 18, 2008, 22:53:28 pm »
Jaki piękny! I zagródka pomysłowa

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 18, 2008, 23:45:15 pm »
Zagródka fajna rzecz :D też się zastanawiam nad zagródką zamiast dużej klatki, ale hm.
Narazie nie wypali :( akurat wyjeżdżam na całe wakacje i królinka musi jechać ze mną tzn. nie musi, ale ja sobie nie wyobrażam jej zostawić w domu pod opieką dziadków, brr  :zdenerwowany  tak więc chyba jednak kupię klatkę :D a zagródkę po wakacjach.
Tak, tak. Zagródka zdecydowanie się przydaje :D
Tusiątko odlotowy kolor dywanika :D
Chanel

Foxy

:(

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 19, 2008, 06:28:03 am »
Dziekujemy za wszystkie wpisy!!

Peppar tam nie wychodzi - przez szpare

Co do dywanika to on kica po za nim w zagrodce tez - niestetety zagrodka jest nieforemna :(

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 19, 2008, 09:13:02 am »
tusiatko_1987,  a ja myślałam że Pepper to taki dywanikowy jest i że poza dywanik się boi wyjść  :oh:

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:57:33 am »
No to i ja się pochwalę moją "zagródką"...
Jest to zagroda podwórkowa dla kicoli...


Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:15:39 pm »
Elzbietonka sama ją robiłaś?
Fajna :D
Chanel

Foxy

:(

Linka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:16:33 pm »
Sznurki to nie najlepszy pomysl zeby ja zbic, grube gwozdzie (nie 10, cos mniejszego) zalatwily by sprawe.

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:38:03 pm »
Tak, sama :)
Zrobiona jest z palet :)

A sznurki tak właściwie nie byłyby potrzebne, bo zagroda trzyma się i bez sznurków.. Są bardziej dla bezpieczeństwa :)

Chciałam gwoździami, ale doszłam do wniosku, ze lepiej porządnie pozwiązywać...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 19, 2008, 13:53:50 pm »
Fajna :) Ja jestem właśnie na etapie projektowym  :lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 19, 2008, 14:14:46 pm »
Poradzę się też na tym forum ;) Mam mały dylemat, więc proszę Was o małą radę.  W związku z pojawieniem się nowej wersalki w moim pokoju i odgórnym zakazem zbliżania się do niej Rudzika (już próbuje wskakiwać i sikać, a także podgryzać drewniane boki  :oh: ) postanowiłam zakupić kojec. I tu mam mały problem.

Rozejrzałam się po Allegro i znalazłam kilka. Jeden użytkownik sprzedaje płotek o wymiarach 105x80cm (dlxwys), jest on tańszy od pozostałych, na dokładkę pan jest z Bytomia więc odpadnie mi opłata za przesyłkę (odbiór osobisty).
Inny ma wymiary 104x81, jest droższy, w wyposażeniu są drewniane kulki chroniące podłogę przed zadrapaniem (sprawdzają się na dywanie?)
Jeszcze inny o wymiarach 100x85 (najwyższy jaki znalazłam), w cenie takiej samej jak ten drugi płotek.

I co o tym sądzicie? Warto wydać więcej by mieć o te 5cm wyższy płotek czy sobie darować kupić ten najtańszy i ewentualnie u góry czymś przykryć? A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na karmę (różnica to jakieś 50zł). Zaznaczam, że Rudzik jest bardzo skoczna, dlatego na niższe płotki nawet nie patrzę.

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 20, 2008, 00:40:20 am »
ja mam ten 104x81 z kulkami (chociaż może lepiej pasuje nazwa koraliki  :>
myślę, że to czy futrzak wyskoczy nie zależy od 5cm w tę czy wewtę - nasz król przeskakiwał już przeszkody tej wysokości, a teraz ma wewnątrz zagródki wstawiony kontenerek z którego mógłby wyskoczyć na jednej łapce podejrzewam, a oprócz tego - z chwilowego braku miejsca, w obszarze jego nowej posiadłości znajduje się regał córki z pluszakami i książkami, na który wcześniej wskakiwał i który też mógłby spokojnie wykorzystać do ucieczki
mimo to nie ucieka (aczkolwiek szybko nauczył się otwierać drzwiczki i muszę teraz dodatkowo je zabezpieczać), a wręcz powiem, że bardzo lubi przebywać w zagródce, wyleguje się tam godzinami często przy otwartych drzwiczkach, rozrabia tam, a wieczorkiem wychodzi na "pokoje"

także moim zdaniem, jeśli uchol będzie chciał to przeskoczy każdą z wymienionych przez Ciebie zagródek i jeśli będzie to robił to pozostaje jedynie zabezpieczenie góry
a kulki nie są tak istotne - wystarczą jakiekolwiek klocki czy kulki z dziurką do zabezpieczenia nóżek, bo gołe druty - wiadomo porysują, poprzecinają...
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Arya

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 20, 2008, 15:21:46 pm »
To i ja sie pochwalę zagrodą.
http://img522.imageshack.us/my.php?image=img0216jl4.jpg
Jest to zagroda , która mamy na działce.
Jej wymiary to 100x60 cm.Łatek skoczny nie jest.
W tym roku zamierzma wybić jedną ściankę i dobudować kolejny metr kwadratowy siatką ogrodniczą.

naomi19

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 20, 2008, 15:24:50 pm »
Elzbietonka- masz możliwość zakrycia zagródki od góry? Może się jakies kocisko lub inne zwierzę napatoczyć i mogłoby być nieciekawie ;)

Gina

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 20, 2008, 21:36:51 pm »
RobinC dzięki za tak konkretną wypowiedź. Właśnie tego potrzebowałam do podjęcia decyzji- podpowiedzi kogoś posiadającego płotek w domu ;)

Elzbietonka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:32:09 pm »
naomi19 --> Króliki są w zagrodzie wtedy, kiedy ja jestem obok... Tzn biorę sobie jakieś krzesełko, książkę i siedzę obok zagrody, podczas gdy moje kicole oddychają świeżym powietrzem.
Kiedyś wypuszczałam je po prostu na podwórko, ale później był problem ze złapaniem, bo same do klatki nie chciały wskakiwać...

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 30, 2008, 21:19:49 pm »
U mnie zagroda wygląda tak:





[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 9:23 pm ]
Dno zagrody zrobiłam ze sterej futryny od drzwi i gumolitu. Przybiłam ten gumolit gwoździkami do futryny. Do tego zwykły płotek, obowiązkowo dywanik, karton, w którym Kuki śpi i budka dla kota. Co ciekawe nie chce wchodzić do tej budki tylko siedzi non stop na niej, ale to i tak mnie cieszy. Za budką ma wyłożony drewniany żwirek i tam się załatwia.

Nuna

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 30, 2008, 21:28:34 pm »
Super zagrodka, duzo miejsca, fajnie urzadzona. Majster-klepka z Ciebie  :bukiet

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 30, 2008, 21:45:29 pm »
swietna zagrodka,pokoj taki kroliczy :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein