Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664846 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1300 dnia: Październik 23, 2012, 19:02:04 pm »


moja zagroda już przygotowana, teraz tylko czekać na przybycie królika : ).

układ się pewnie zmieni, chociażby w zależności od tego, w który kąt zwierzę będzie miało ochotę się załatwiać. domek zrobiłam z pudełka, druga kryjówka to góra od klatki przykryta ręcznikiem. na razie nie chcę kupować domków czy legowisk, bo nie wiem jaki mój królik urośnie (teraz waży 3,5kg a ma 7 miesięcy, jest to wiedeński niebieski, także zapewne jego gabaryty będą nie małe : ) ).

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1301 dnia: Październik 23, 2012, 19:07:22 pm »
nie znam rasy tego królika, ale zagródka piękna!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1302 dnia: Październik 23, 2012, 22:31:17 pm »
będziesz mala ślicznego króliczka! Zagroda bardzo fajna :D Przewiesiłabym tylko paśnik nad kuwetę bo siano bd się sypać,a tak to łatwiej posprzątać ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1303 dnia: Październik 23, 2012, 22:53:45 pm »
paśnik nad kuwetą? chyba nie bardzo by królik siedział w swojej toalecie w czasie jedzenia. już wolę podłożyć coś innego pod ten paśnik.

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1304 dnia: Październik 23, 2012, 22:56:24 pm »
Jeśli to wiedeński królik to myślę, że ten domek szybciutko będzie za mały :) Ale zagroda ładna :) Polecam przynieść kilka gałęzi różnych drzew (póki jeszcze nie ma zimy) , różnej grubości, związać w kupkę i zawiesić gdzieś na ścianie kojca. :)
Dodatkowa atrakcja a i ząbki będzie sobie zwierzak ścierał :)

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1305 dnia: Październik 23, 2012, 22:58:13 pm »
A co do paśnika nad kuwetą to zobaczysz, mój króliczek jedząc sianko od razu bobkuje, więc jak kiedyś przewiesiłam paśnik to z automatu bobki były niedaleko paśnika. Tak się mały skubaniec nauczył :)

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1306 dnia: Październik 23, 2012, 23:05:08 pm »
dlatego właśnie ten domek jest z pudełka : ). jako atrakcję przewiduję również kuwetę z posianą pszenicą, ale na razie trzeba poczekać aż urośnie : ). jak zechce to będzie mógł pokopać w ziemi. posiałam również inne rośliny, poustawiam je na podłodze, także królik będzie mógł sobie skubać zieleninę prosto z doniczek. nakupiłam różnych gałązek w sklepie zoologicznym, sama nie miałam pewności jakie gałązki pozrywać, poza tym nie mam specjalnego wyboru drzew w miejscu zamieszkania, wolałabym nie zrywać niczego co rośnie przy ulicy czy na dużych osiedlach.

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1307 dnia: Październik 23, 2012, 23:10:07 pm »
Ta zielenina w doniczkach to dobry pomysł, sama posiałam kilka dni temu :) kupiłam długą doniczkę jak na balkon i posiałam różne ziółka i trawy :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1308 dnia: Październik 24, 2012, 00:27:58 am »
paśnik nad kuwetą? chyba nie bardzo by królik siedział w swojej toalecie w czasie jedzenia. już wolę podłożyć coś innego pod ten paśnik.
Zrobisz jak będziesz uważała :). Ja zawsze się denerwowałam, że siano porozwalane po całym kojcu, a bobków najwięcej pod paśnikiem (kiedyś zdarzały się też siuśki). Ktoś mi napisał by dać Paśnik na kuwetą i od razu lepiej :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1309 dnia: Październik 24, 2012, 06:28:34 am »
wszystko wyjdzie "w praniu". muszę poznać królika i wtedy będę wiedziała co robić, by było nam jak najlepiej : ).

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1310 dnia: Październik 24, 2012, 08:52:03 am »
nie wiem jaki mój królik urośnie (teraz waży 3,5kg a ma 7 miesięcy, jest to wiedeński niebieski, także zapewne jego gabaryty będą nie małe : ) ).
Oooo jaaa... wiedeński niebieski!! :zakochany: Czekam w takim razie na zdjęcia tego "maluszka"!! :)
WO AMIGO

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1311 dnia: Październik 24, 2012, 11:55:01 am »
Zima idzie ;) A czy ktos ma plany zrobienia zagrody do ogroduna wiosne/lato? Taką z domkiem i wybiegiem :) Sama mam takie plany i pomyślalam, czy ktoś tez cos takiego planuje :) Można by się wymienić pomyslami/doświadczeniami :D

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1312 dnia: Październik 24, 2012, 13:33:44 pm »
Ja coś takiego planuje od roku, ale nie jestem dobrym architektem :/. W te wakacje na pewno coś takiego powstanie bo zamierzam iść do pracy, a poza tym moje wakacje bd trwały prawie 4mies :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1313 dnia: Październik 24, 2012, 17:56:18 pm »
Oooo jaaa... wiedeński niebieski!! :zakochany: Czekam w takim razie na zdjęcia tego "maluszka"!! :)

dziś popołudniu królik został przywieziony przez hodowcę do mojego domu : ). jest rzeczywiście duży i prześliczny. zdjęcia na pewno wrzucę, jednak najpierw niech uszatek się oswoi, co może trochę potrwać, gdyż nie był on hodowany na zwierzątko domowe i nie jest przyzwyczajony do ciągłej obecności człowieka.
póki co obwąchał zagrodę oraz pojadł trochę sianka i granulatu. oby się chował zdrowo i szczęśliwie!

sonia

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1314 dnia: Październik 24, 2012, 18:29:58 pm »
oby się chował zdrowo i szczęśliwie!

Z calego serca mu zycze :heart

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1315 dnia: Październik 24, 2012, 23:01:35 pm »
Ja też planuje na wiosnę zbudować Groniutkowi domek do ogrodu. Jeszcze nie mam planów jak będzie wyglądał. Ale dobrze trzeba pomyśleć jak spód zrobić, żeby królas nie przekopał się i nie zwiał. Więc może jakas otwierana od góry, a wybieg i sam domek wkopane mocno w ziemie? Powiedzmy na szerokośc paneli podłogowej?

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1316 dnia: Październik 26, 2012, 16:43:32 pm »
Hmmm...doszła do mnie zagródka o taka http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kojce_dla_malych_zwierzat/metalowe/94994 i teraz nie wiem jak ją rozłożyć tak żeby zrobić prostokąt z udziałem jednej ze ścian. Jeśli ktoś nie wiem o co chodzi to pooglądajcie zdjęcia wstawione przez użytkowników,widać tam,że jest to możliwe. Tylko jak?
Jakieś takie dziwne są te zaczepy łączące poszczególne elementy zagródki...
To pierwsza "moja" zagródka dlatego nie orientuję się jak to zrobić. Pomoże ktoś?  :icon_mrgreen

sonia

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1317 dnia: Październik 26, 2012, 17:37:25 pm »
Jakieś takie dziwne są te zaczepy łączące poszczególne elementy zagródki...

te zaczepy sa o wiele lepsze niz prety.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1318 dnia: Październik 26, 2012, 19:33:36 pm »
Musisz najpierw sprawdzić czy się da dać ścianki "na prosto" bo niektóre zagrody mają że w prostokąt/kwadrat nie da rady złożyć.
Jak masz do wykorzystania jedną ze scian pokoju to masz mnóstwo opcji manewru, tylko pytanie czy chcesz zagrodę mieć na całości nawet przy ścianie czy jedna ściana zagrody to ma być ściana pokoju? Jeśli to drugie to kolejne pytanie czy możesz dziurawić ściany. Jak tak to polecam kołki montażowe z hakiem. I nimi do ścian montować 2 ścianki zagrody po obu stronach. Resztę możesz przykleić taśmami do podłogi i przykryć to kocami czy dywanami żeby uszak taśmy nie widział. Innej opcji nie ma, chyba że podłoge też możesz podziurawić :)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1319 dnia: Październik 26, 2012, 20:41:34 pm »
Generalnie chodzi mi o to,żeby wykorzystać tylko przód zagródki resztę będą odgradzały 2 ściany i łóżko,a teraz jest tymi zaczepami sczepiona tak,że można ustawić prostokąt,albo 8-kąt i nie wiem jak to rozłączyć. Na stronie 56 tego wątku w Twojej wypowiedzi na zdjęciu nr 3 są te zaciski pokazane :P