Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1100 dnia: Sierpień 20, 2011, 13:28:06 pm »
Co do dywanika może iść do jakiegoś lumpa i kup ręcznik jakiś w miarę dobry za grosze. Tego jest pełno, a za 1zł możesz kupić całkiem fajny ręcznik, który posłuży za dywanik.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1101 dnia: Sierpień 20, 2011, 13:37:02 pm »
Ja dywaniki sobie kupiłam w sklepie (taki meblowo budowlany miejscowy) za 7 zł mniejsze, i 9zł większe. Fajne takie. Więc to też nie jest gigantyczny wydatek. A reczniki na ogół zostaną skopane szybciutko.



Tusiatko, co do drugiej zagrody to te łączenia chyba są standardowe w kształcie literki U- jak ja to określam.
Tyle że one są u góry i na dole chyba tylko. Bo po środku ich nie widze.






Edit.
Zresztą są pokazane:

Zagroda 2



zagroda 1. Tu są metalowe zaciski.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 13:46:54 pm wysłana przez Madzia7 »

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1102 dnia: Sierpień 20, 2011, 13:48:55 pm »
Ja dywaniki sobie kupiłam w sklepie (taki meblowo budowlany miejscowy) za 7 zł mniejsze, i 9zł większe. Fajne takie. Więc to też nie jest gigantyczny wydatek. A reczniki na ogół zostaną skopane szybciutko.



Tusiatko, co do drugiej zagrody to te łączenia chyba są standardowe w kształcie literki U- jak ja to określam.
Tyle że one są u góry i na dole chyba tylko. Bo po środku ich nie widze.






Edit.
Zresztą są pokazane:

Zagroda 2



zagroda 1. Tu są metalowe zaciski.

Tylko wlasnie te zdjecia sa malo wyrazne przynajmniej na tym http://www.zooplus.com/shop/rodents/cages/pens_fencing/pens_with_racks/193942

I tak bym musiala tym co teraz zabezpieczam zabezpieczyc ale bylby chociaz drzwiczki bo teraz musze cala podnosic zeby go wypuscic. tylko ze ja bym potrzebowala prostokatna a nie w 8 kat :(

http://www.zooplus.com/shop/rodents/cages/rabbit_hutches/accessories/126789
ta sie zdaje lepsze bo ma od samego dolu drzwi

A co Wy sadzicie?

Madzia7 skad Ty masz Twoja?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1103 dnia: Sierpień 20, 2011, 14:32:23 pm »
Tusiatko odpisałam na PW :) To Peppar nie wyskoczy z kojca jak drzwiczki będą wyżej?

Jak sie nie myle to Madziula85 ma zagrodę z zapięciami jak zagroda z linku drugiego, nie jestem pewna, ale była mowa ze można ją ustawić jak się chce jeśli się podłączy te zapięcia troszkę inaczej.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1104 dnia: Sierpień 20, 2011, 14:34:44 pm »
Tusiatko odpisałam na PW :) To Peppar nie wyskoczy z kojca jak drzwiczki będą wyżej?

Jak sie nie myle to Madziula85 ma zagrodę z zapięciami jak zagroda z linku drugiego, nie jestem pewna, ale była mowa ze można ją ustawić jak się chce jeśli się podłączy te zapięcia troszkę inaczej.
No wlasnie nie wiem czy by wyskoczyl czy nie :( chociaz z drugiej strony w normalnej klatce tez nie ma od podlogi a wyskakiwal

Wlasnie na ta druga sie bardziej przymiezam ale na moje zaczepki, dlatego ze one sa naprawde mocno mozna odciac to co wystaje i tak wtedy jest http://www.zoonen.com/res/user/1063638/galleri/2924366/img_5576_norm_se.jpg ale te zaczepki nigdy sie same nie rozluznia

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1105 dnia: Sierpień 20, 2011, 16:14:15 pm »
Jak sie nie myle to Madziula85 ma zagrodę z zapięciami jak zagroda z linku drugiego, nie jestem pewna, ale była mowa ze można ją ustawić jak się chce jeśli się podłączy te zapięcia troszkę inaczej.
Tak MAdzia , ja mam takie zapięcia jak zagroda druga i można ją zlączyć na dwa sposoby, jak cyrk i jak prostokąt ;) Ja mam cyrk ze względu na mate, szkoda że nie ma prostokątnych mat bo by mi lepiej pasowało w prostokąt ;)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1106 dnia: Sierpień 20, 2011, 18:41:44 pm »
Nie używaj zwykłego kleju, bo uszak może się zatruć. Musi być jakiś specjalny.

Wiem ;) Nie napisałam że używam zwykłego  :P
Ale i tak nie wyszło bo się nie trzyma ;D Lepiej wsadzę karton bo z tym mi się bawić nie chce ;/

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1107 dnia: Sierpień 25, 2011, 12:55:54 pm »
Tusiatko, a którą w końcu zagrodę wybrałaś? Ja się zastanawiam nad tą Freerun:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/196283#more
albo tą, nieco mniejszą - ale ma fajne drzwi, bez "zapory u gory", można do niej wejść bez przeskakiwania ;)
http://allegro.pl/kojec-wybieg-dla-psa-gryzonia-midwest-76-gratis-i1784287063.html
Ta pierwsza będzie też chyba kiepsko trzymała się podłoża...Zresztą, musze najpierw dokonać pomiarów w mieszkaniu.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:08:17 pm »
Tusiatko, a którą w końcu zagrodę wybrałaś? Ja się zastanawiam nad tą Freerun:
Ta
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/94994

Ta pierwsza co Ty pokazujesz byla na mojej liscie ale ta co ja mam wygrala bo drzwiczki sa na dole i lepsze mocowanie.

prosze tak na szybko fotki:






Tak wyglada otwarcie, i takie samo na dole:


a tak te zaczepy


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:12:58 pm »
O, fajna! To nad tą tez się zastanowię. A można w niej odejmować elementy?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1110 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:17:43 pm »
O, fajna! To nad tą tez się zastanowię. A można w niej odejmować elementy?
W sumie nie, przez te zaczepy ale jak byc chciala - ja tak myslalam wczesniej - to bys mogla uciac te co sa i potem inaczej polaczyc. Zagroda jest wyskoka, on z 60 nie uciekal a tu 90 na wysokosc.. troche mniej na szerokosc ale z drugiej strony to 8 elementow a mial wczesniej 6.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1111 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:49:53 pm »
Właśnie widzę, że coś ogromna jest. :D W sensie na wysokość. :P
Ale ja bym się już nie zdecydowała przez to, ze nie można swobodnie odejmować elementów. Zagródka fajna, ale mi by się taka bycza nie zmieściła do pokoju, a z kolei gdzieś na działkę, to fajnie mieć więcej elementów. Dlatego te najzwyklejsze, najbardziej popularne jednak zostają w moich łaskach. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1112 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:56:37 pm »
Dokładnie, dla mnie w takim razie odpada, bo muszę mieć możliwość manipulacji rozmiarem. No i 90-tki bym też raczej nie brała, nie mam zbyt skocznych uszu (choć to może się jeszcze okazać ;) )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1113 dnia: Sierpień 25, 2011, 14:00:32 pm »
Ja to zawsze swoją zagrodę polecam, 8 ścian 60x60- solidne wszystko i można dopinać i odpinać ścianki :) i w dodatku kosztowała tylko 99zł

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1114 dnia: Sierpień 25, 2011, 14:02:25 pm »
A widzisz Madziu, ja mam taką fanaberię, że mi się marzy czarna a nie srebrna. Poza tym chyba 60-tka to dla nas akurat troszkę za mało, celuję tak w te 76-80 cm wysokości.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1115 dnia: Sierpień 25, 2011, 15:26:27 pm »
Właśnie widzę, że coś ogromna jest. :D W sensie na wysokość. :P
Ale ja bym się już nie zdecydowała przez to, ze nie można swobodnie odejmować elementów. Zagródka fajna, ale mi by się taka bycza nie zmieściła do pokoju, a z kolei gdzieś na działkę, to fajnie mieć więcej elementów. Dlatego te najzwyklejsze, najbardziej popularne jednak zostają w moich łaskach. ;)
Ja widze ze ona zajmuje minimalnie mniej niz tamta poprzednia a ma zalete drzwi :zakochany: Ja akurat jakbym potrzebowala to bym rozwalila te metalowe i przypiela moje zapiecia z starej zagrody tak wiec czy mniej czy wiecej to moge dolozyc :) Na wysokosc to duza ale to tylko ochroni go jakby chcial wyskoczyc jednak bo juz nie mozna przewidziec co on tam wymysli :) ta druga mi nie pasowala m.in. ze wzgledu na za wysoko drzwi i ladniej czarna wyglada od szarej czy zielonej :D

A zreszta te maja rozne rozmiary
8 elements, each 61 x 61cm    RRP*  €49.90
Our Price  €26.90
        
- 8 elements, each 61 x 76 cm    Was  €39.90
Now  €34.90
        
- 8 elements with 61 x 91.5 cm

Wy to macie z allegro, ale kilku sie pytalam i zaden nie byl chetny zeby wyslac do Szwecji :( z tych dostepnych na zooplus.com to wolalam ta i nie zaluje a ze wysoka to tylko plus  :diabelek
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 15:36:30 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1116 dnia: Sierpień 25, 2011, 16:16:04 pm »
No tak, ja mam z allegro, też 8 elementów, ale 80x75cm bodajże. Raz mi z niej Luna wyskoczyła, ale jakoś potem nie chciała powtarzać tego wybryku. ;) A od kiedy ma towarzystwo, to już nawet nie hałasuje nad ranem. Zawsze uciszałam ją granulatem, a to się okazuje, że z nudów było i chciała już wyjść. ;) Dla mnie moja zagroda ma tylko jeden minus- gdybym chciała powiększyć o np. 2-3 panele, to nie mam jak ich dokupić, bo wszędzie są te 60x60cm. Musiałabym chyba kupić drugą identyczną zagrodę, no ale na razie nie potrzebuję, więc się nie martwię. ;) Być może po prostu wystarczy lepiej poszukać. ;)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1117 dnia: Sierpień 25, 2011, 16:19:05 pm »
No tak, ja mam z allegro, też 8 elementów, ale 80x75cm bodajże. Raz mi z niej Luna wyskoczyła, ale jakoś potem nie chciała powtarzać tego wybryku. ;) A od kiedy ma towarzystwo, to już nawet nie hałasuje nad ranem. Zawsze uciszałam ją granulatem, a to się okazuje, że z nudów było i chciała już wyjść. ;) Dla mnie moja zagroda ma tylko jeden minus- gdybym chciała powiększyć o np. 2-3 panele, to nie mam jak ich dokupić, bo wszędzie są te 60x60cm. Musiałabym chyba kupić drugą identyczną zagrodę, no ale na razie nie potrzebuję, więc się nie martwię. ;) Być może po prostu wystarczy lepiej poszukać. ;)
No to bys wlasnie musiala dobrze poszukac :) No ja patrzylam na ta 80x75 ale wygrala ta i nie zaluje :) jest wysoko, moze ciezej wyciagnac kuwete ale to mniejsza to bylaby 15 cm mniejsza :) a bym sie zastanawiala co jemu jeszcze przyjdzie do glowy :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1118 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:19:35 am »
Dziewczyny jak to naprawic? czy zagroda nie powinna w kazdymm punkcie dotykac podlogi?



Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #1119 dnia: Sierpień 27, 2011, 09:28:59 am »
Ja ciągle wzdycham do Pepcia. Mój plan uprowadzenia go upadł - nie znalazłam sponsora, który by sfinansował podróż....a ze względu na zimne lato wyprawa wpław nie była możliwa.......



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.