Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 669412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #980 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:22:49 pm »
hahahahahah nasz agent to obczaił ze drzwiczki od kojca najmocniej hałasują , wiec kiedy wieczorem gasną światła i pancia kładzie sie spać to króliczek chwilke czeka a potem zaczyna walenie , i tak jak piszesz bierze prety w zeby i trzaska jak talala :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #981 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:27:10 pm »
ooo też najlepiej złapać za pręcik od progu zaraz pod drzwiczkami :D wtedy to jest ubaw :P
Ah te nasze uszaki, cwane są niesamowicie, czego to one jeszcze nie wymyślą :D My dla nich jak najlepiej a one się tak odpłacają :P

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #982 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:34:22 pm »
Madzia, jestem nie tylko pod wrażeniem samej zagrody, ale też kartonowego domu. Powiem więcej: hacjendy  :D Super sprawa. Trzema mieć chyba talent w łapkach  :)

Adriana

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #983 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:28:22 pm »
Super masz ten kojec, a nie wyskakuje górą?
Ja też będę musiała tak przymocować, bo mój to straszny nerwus :p

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #984 dnia: Lipiec 08, 2011, 22:14:18 pm »
Madzia, jestem nie tylko pod wrażeniem samej zagrody, ale też kartonowego domu. Powiem więcej: hacjendy  :D Super sprawa. Trzema mieć chyba talent w łapkach  :)

Nie trzeba mieć żadnego talentu :P Bo ja nie mam hehe. Wystarczy tylko pomysł, kartony, nożyczki i dobra taśma :D I voila :)



Super masz ten kojec, a nie wyskakuje górą?
Ja też będę musiała tak przymocować, bo mój to straszny nerwus :p

Nie wyskakuje :) Albo mu się nie chce, albo wystarczy mu całodniowy wybieg :P Nigdy nawet nie próbował wyskoczyć, ale wiem, że są uszaczki co taką wysokość pokonują bez problemu. Więc to też zależy od zwierza.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #985 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:27:14 am »
Kochani cholery dostaję z tym moim królikiem  :buu  ciągle mi z kojca ucieka, wyłazi kiedy chce. Zabezpieczam ten kojec jak tylko mogę!! Ona zawsze znajdzie jakieś wyjście, ja nie mogę Shili wypuścić. Jakby nie daj Boże Shila biegała i tamta by uciekła to by była rzeź niewiniątek  :bejzbol . Chciałam kupić w końcu tą siatkę, jakąś ogrodzeniową, albo kratę, ale nic odpowiedniego nie mogę znaleźć. Albo za drogie, albo nie w Łodzi, albo jeszcze co innego. Normalnie przeniosłabym ją do klatki, ale mam tylko tą ferplast deluxe 80tke. No i co ja mam z nią zrobić? Zamknąć ją w tej klatce? Ona nighdy nie była u mnie w mniejszej klatce niż 120tka, a teraz ma kojec 120/120 więc nie wiem czy to nie byłby dla niej szok taka mała klatka.

Offline an

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #986 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:56:52 am »
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/94994

a co myslicie o tej zagrodzie? moja baraninka daje nam ostanio czadu w domu - dojrzewa ... =P jeszczetroche i moj chłop ja na pasztet przerobi jak nic =)

a wszystkie zagrodki domowego typu jak proboje zastanwic i tak wylezie pieron przecisnie sie :D ninja mały

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #987 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:58:43 am »
Lepszy byłby wyższy

Offline an

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #988 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:06:27 am »

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #989 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:14:32 am »
Ogólnie to oba są dobre tylko z własnego doświadczenia Ci mówię, mój z niskiego wyskakuje. Możesz kupić niższy jeśli Twój nie jest takim straszliwym uciekinierem ;)

Offline an

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #990 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:19:34 am »
teraz przymierzylam do podłogi 60 cm to faktycznie mało, moje baraniatko raz dwa to pokona ... ale 80 chyba juz nie

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #991 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:21:31 am »
60 wys. to wcale nie tak mało. Jak się miarką mierzy to nie widać tego, jaki jest faktycznie kojec.
Jeśli będziesz wybierała kojec to sugeruj się skocznością Twojego królika. Jeśli wskakuje wysoko (nawet na wys 60cm) to faktycznie pierwszy może być za niski.

Ja ze swojego doświadczenia mówię, że 60 wystarczy. Mój uszak nigdy nie wyskoczył z zagrody a wskakuje bez problemu na łóżko odrobinę niższe od kojca.

Więc wszystko zależy od królika.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #992 dnia: Lipiec 13, 2011, 14:56:08 pm »
teraz przymierzylam do podłogi 60 cm to faktycznie mało, moje baraniatko raz dwa to pokona ... ale 80 chyba juz nie

Moja Niusia ostatnio pokonała 60 cm skoku w górę przez zagródkę.Nie wiem jak ona to zrobiła bo jest mała ale musiała nad tym kombinować troszkę czasu bo jednak się udało.

Monika5228

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #993 dnia: Lipiec 13, 2011, 20:18:41 pm »
Moja Niusia ostatnio pokonała 60 cm skoku w górę przez zagródkę.Nie wiem jak ona to zrobiła bo jest mała ale musiała nad tym kombinować troszkę czasu bo jednak się udało.
haha spryciara   :D :D :D

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #994 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:39:26 pm »
Dawanie maty wydaje mi się bez sensu. Lepiej jakieś dywaniki/dywanik czy kocyk i troche gołej podłogi, dla ochłody uszaka.
Poza tym ta cena.... Za mniej kupisz dywaniki. a lepiej się sprawdzą.



Nie za bardzo mogę gołą podłogę bo mój królik nie załatwia się zawsze do kuwety a narobi mi na podłogę i co będzie?
Moja matka by mnie zabiła a mam panele... ;/ więc goła podłoga odpada.. dywaniki...no nie wiem...a nie osuną się ? jak będzie je drapał lub coś....
Może macie jakiś pomysł co do podłoża zagrody? bo podłogi bez okrycia nie mogę zostawić.... a w tym tyg. zamawiam zagrodę i chcę wiedzieć jakie podłoże zanim ją kupię ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 15:46:33 pm wysłana przez Skittles »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #995 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:55:52 pm »
Ja też mam panele i to jasne... fakt, Groszek nie robi poza kuwetą. Ale jakby kuwetka była za mała/za niska to by podsikał obok- dlatego mam kuwetę od klatki 70cm.
No ale z tego co się orientuje i z własnych obserwacji to uszaki nie lubią sikać na twarde, tylko muszą mieć miękko pod pupcią.
A nawet jakby zdarzyło mu się nasiusiać to co za problem zetrzeć? Panele nie zgniją- wierz mi :) Ja raz nie zauważyłam że Groszek nasikał obok kuwety i siuski sobie tak na panelach były kilka ładnych godzin i nic sie z panelami nie stało.
Wystarczy pilnować. A nawet jeśli wolisz to w okolicach kuwetki ceraty kawałek położyć żeby poza nią nie nasiusiał.
A jak mają się dywaniki osuwać? Przecież to dywanik a nie ręcznik i nie będzie leżał skołtuniony... Co najwyżej królik go przesunie.
Nie wiem jaki jest Twój króliczek, ale mój to jedynie przesuwa sobie dywanik, a jak drapie to staje na nim :P i nie zwija mu się wcale.



Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #996 dnia: Lipiec 16, 2011, 16:09:55 pm »
W tym problemem że moja mama się nie zgodzi na zagrodę bez podłoża...ona się boi o panele i moja siostra również bo w końcu dzielę z siostrą pokój i tak się dziwie że się zgodziła udostępnić króliczkowi pół pokoju...więc nie chcę tego zepsuć mówiąc że nie mam podłoża...i że będzie na gołym...a dzisiaj nawet jak powiedziałam siostrze że w tym tyg. kupuję zagrodę to się spytała czy będę miała jakąś matę pod tę zagrodę.. ;/ więc sprawa wygląda kiepsko...bo muszę całą powierzchnię zagrody na dole wyłożyć czymś....jakiś duży dywan kupię ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #997 dnia: Lipiec 16, 2011, 16:13:21 pm »
A Twój uszak jak gdzieś pisikiwał poza kuwetką to raczej na miękkie (dywany, koce) czy na samą gołą podłogę?

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #998 dnia: Lipiec 16, 2011, 16:28:38 pm »
On jak się podnieci to spermi mi na wszystko!
Miesiąc temu miałam krople na czole...Ale on sika częściej w kuwecie ale jak tak sobie siedzi to na podłogę robi na dywan pewnie też ale tego nie widzę bo jest ciemny ;P

goldie

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #999 dnia: Lipiec 16, 2011, 16:29:24 pm »
No ale z tego co się orientuje i z własnych obserwacji to uszaki nie lubią sikać na twarde, tylko muszą mieć miękko pod pupcią.
A nawet jakby zdarzyło mu się nasiusiać to co za problem zetrzeć? Panele nie zgniją- wierz mi usmiech2 Ja raz nie zauważyłam że Groszek nasikał obok kuwety i siuski sobie tak na panelach były kilka ładnych godzin i nic sie z panelami nie stało.
Może to zależy od jakości paneli, bo moja Momo lubi sikać sobie koło klatki na panele i już są plamy nie do wywabienia :(
Skittles a może kupisz kawałek najtańszej wykładziny? wtedy na pewno nie będzie jej przekopywać