Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664833 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #960 dnia: Lipiec 05, 2011, 17:37:34 pm »
Mam takie pytanie czy taki mały piesek wielkości yorka nie przewróci zagrody ? Np.jakby stała przy ścianie.

Nie raczej nie.Polecam tą zagródkę Trixie.Jak wchodzę do pokoju to rzucają się na nią dwa króliki o łącznej masie prawie 4 kg ... i dalej stoi i się nie przewraca :)

PinkyPie

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #961 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:03:13 pm »
Aha to dziękuje .Jeszcze się zastanowię ,bo jeszcze może wpaść jeden pies ;) I choć lubią króliki to zbyt entuzjastycznie reagują na ich widok ;)

Adriana

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #962 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:40:01 pm »
http://allegro.pl/kojec-klatka-dla-psa-krolika-6-elementow-i1694077079.html
Ja ten najprawdopodobniej kupię.
Zastanawia mnie jedno, na dole jest napisane dość drobnym drukiem
Cena detaliczna - 219 zł
U nas tylko - 155 zł (oszczędzasz aż 64 zł)
 No i czy to nie przypadkiem jakaś podpucha?
Kto wie ile ma gdzieś średnicy taki kojec?

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #963 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:16:37 pm »
Adriana - też planuję kupić ten kojec.
Jak myślicie odpowiedni jest? ktoś go może ma? jak się sprawuje itd? :D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #964 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:37:59 pm »
Ja polecam ten kojec:
http://allegro.pl/kojec-dla-psa-psow-gryzoni-klatka-8-elem-gratis-i1688882647.html

Cena podobna, więcej ścianek więc i można ustawić jak się chce. Sama mam taki i sobie chwale.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #965 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:00:38 pm »
Aha, dziękuję tylko że jeszcze muszę wymierzyć dokładnie bo nie wiem czy 8 el. mi się zmieści.Poza tym mieszkam z siostrą w pokoju to muszę też jej się spytać o ewentualną ilość el. na pewno będzie 6el. ale zobaczę czy nie da rady 8 :D
Bo też chodzi o kasę bo to ja sama kupuję a jestem niepełnoletnia i nie mogę zarabiać w pracy normalnie więc...szajsowo ;P

Adriana

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #966 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:47:02 pm »
Faktycznie lepiej dołożyć te 10zł i mieć porządną zagródkę ;)
no ja też kasy za wiele nie mam, bo jestem niepełnoletnia :)
Madzia, a jaka jest średnica?
Wykombinuję tak, że kojec będzie na całej długości ściany.
Ja właśnie chcę kupić zagrodę z tego względu, że teraz zaczął strasznie rozrabiać  :bunny: i wolę go jak gdzieś wychodzę zamykać.
Tak samo na noc.
A jak macie zagródki to na ile Wasze królasy wypuszczacie?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #967 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:17:47 pm »
Aha, dziękuję tylko że jeszcze muszę wymierzyć dokładnie bo nie wiem czy 8 el. mi się zmieści.Poza tym mieszkam z siostrą w pokoju to muszę też jej się spytać o ewentualną ilość el. na pewno będzie 6el. ale zobaczę czy nie da rady 8 :D
Bo też chodzi o kasę bo to ja sama kupuję a jestem niepełnoletnia i nie mogę zarabiać w pracy normalnie więc...szajsowo ;P

Nie musisz w tej wykorzystywać 8 elementów. możesz wziąć tylko 6. A kolejne mogą się przydać by dołożyć na działce, ogrodzie czy nawet na przyszłość :)
To tylko kilka zł różnicy, a lepiej kupić większą niż potem płakać że ma się małą :P Albo dokupować kolejną zagrodę czy ścianki pojedyncze do niej. bynajmniej ja tak myślę, dlatego też kupiłam 8-elementową a mam wykorzystane w pokoju jedynie 5 elementów.

Adriana średnice ciężko określić, ale sobie mozesz ją ustawić jak chcesz. Jedna ścianka ma szerokość 60cm, a dostawiasz ścianki jak Ci pasuje. Ja mam zagrodę ustawioną prawie 2m na 2 metry jakoś- no nie pamiętam już ale coś koło tego. Możesz ustawić nawet tak jak są klatki 120x60cm. Czy jak Ci będzie pasowało. Możesz też ostatnie ścianki przymocować do ściany to jeszcze lepiej będzie :)

Ja Groszeczka wypuszczam rano i lata do momentu kiedy narzeczony przychodzi (16-18:00), a potem od ok. 21:30 do momentu kiedy idę spać jest poza zagrodą. Także mówiąc cały dzień lata.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #968 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:20:34 pm »
Madzia, ale super zagródka, dzięki za link !! Ja widziałam tylko sześcioelementowe w tej cenie, poza tym bez siatki u góry (chyba, że nie doczytałam)

Adriana

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #969 dnia: Lipiec 07, 2011, 19:15:20 pm »
Nie wiem tylko jak przymocować to do ściany, bo boję się, że z nerwów może rozszarpać i po prostu się przedostać...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #970 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:35:16 pm »
Ja polecam ten kojec:
http://allegro.pl/kojec-dla-psa-psow-gryzoni-klatka-8-elem-gratis-i1688882647.html

Cena podobna, więcej ścianek więc i można ustawić jak się chce. Sama mam taki i sobie chwale.

Mam bardzo podobną jednak bez tej siatki :) I przyznam szczerze- cena jest rewelacyjna! 99zł (plus koszty wysyłki)! Oplaca się bardziej niż kupowanie klatki :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #971 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:02:02 pm »
Nie wiem tylko jak przymocować to do ściany, bo boję się, że z nerwów może rozszarpać i po prostu się przedostać...

Ja mam zamontowane do ściany na takie kołeczki rozporowe- haki.


Tzn po jednym od góry a od dołu mam wsadzoną ściankę w listwę przypodłogową (rozcięta listwa i wsadzone pomiędzy części tejże listwy). Trzyma rewelacyjnie i uszak nie ma prawa wygrać z takim mocowaniem :)
Jeszcze pomiędzy ściankami jak są pręty łączeniowe mam przyssawki na klej. Bo mam tak ustawioną zagrodę, że Groch jakby ją przesuwał to by mi do łóżka wskoczył. A tak pod pręty łączeniowe mam dane przyssawki przyklejone do parkietu kapką super glu :P

Oooo takie przyssaweczki identyczne:

Te haczyki wyciągnięte i zrobiona jest w tych przyssawkach dziurka od góry tak aby wsadzić w to pręt.



Ja polecam ten kojec:
http://allegro.pl/kojec-dla-psa-psow-gryzoni-klatka-8-elem-gratis-i1688882647.html

Cena podobna, więcej ścianek więc i można ustawić jak się chce. Sama mam taki i sobie chwale.

Mam bardzo podobną jednak bez tej siatki :) I przyznam szczerze- cena jest rewelacyjna! 99zł (plus koszty wysyłki)! Oplaca się bardziej niż kupowanie klatki :)


A pewnie że się bardziej opłaca. Bo nie dość że jest 8 elementów, można ustawić jak się chce to jeszcze zabiera mniej miejsca i uszakowi się lepiej żyje w zagrodzie :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 22:06:34 pm wysłana przez Madzia7 »

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #972 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:24:46 pm »
Wiecie czy taka mata:http://allegro.pl/trixie-podloga-mata-do-kojec-zagroda-6257-i1627816357.html
Będzie pasować do zagrody co podała Madzia7 ta zagroda z 8el.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #973 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:38:32 pm »
Dawanie maty wydaje mi się bez sensu. Lepiej jakieś dywaniki/dywanik czy kocyk i troche gołej podłogi, dla ochłody uszaka.
Poza tym ta cena.... Za mniej kupisz dywaniki. a lepiej się sprawdzą.


Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #974 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:39:19 pm »
Skittles raczej nie bedzie pasowała bo ta mata jest do kojcia trixie 6 cio czesciowego. Sama taką mam :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #975 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:58:13 pm »
A no właśnie, tak jak Madzia mówi, to jest do kojca 6cioelementowego.

A tu dla zainteresowanych. Mocowanie mojego kojca do ścian:





A tu druga strona. Tu jest tylko jeden haczyk bo od dołu kuweta trzyma ściankę zagrody.



A tu cała zagroda, jak można m.in urządzić


Nie jest taka mała jak się wydaje :) Bo sam domek kartonowy ma 120 cm :P

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #976 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:02:28 pm »
wcale nie wydaje się mała :) solidna, dobra robota :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #977 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:06:44 pm »
wcale nie wydaje się mała :) solidna, dobra robota :)

Madziu solidna musi być bo Groszek by ją rozniósł albo by przemieszczał się z nią po pokoju :P

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #978 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:17:22 pm »
hahahahaha dobree, przez chwile to sobie wyobraziłam :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #979 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:20:39 pm »
Tak, to jest bardzo komiczne. Wcześniej nie miałam tych przyssawek danych na klej i nie była jeszcze wmontowana do ściany to Groch brał pręt zagrody w pysia i po przodu :P Szczególnie lubił to robić wieczorem, rano i w nocy- jak wiadomo kiedy wszyscy śpią :P
Niestety tylko łóżko mu zawadzało więc daleko nie udał się ze swoim domkiem na spacer :P