Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664817 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:16:00 pm »
fajna zagródka - nie ucieka z niej? (moje bez problemu by przeskoczyły)

jeżeli mogłabym coś zasugerować - zastąp poidełko ciężką, ceramiczną miseczką. uszakowi dużo wygodniej się pije, a Tobie będzie wygodniej ją utrzymać w czystości  :>

górę od klatki lepiej zdjąć - były już na forum przypadki, że króliś wskoczył na klatkę i łapka zaplątała się w pręty..łatwo o wypadek :/

edit: w czasie kiedy pisałam odpowiedź wyprzedziła mnie Nuka :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

tusiakowa

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 27, 2010, 15:12:43 pm »
co do drucików przy wejsciu to na około klatki do ok 10cm. jest pleksa wykonana przez mojego tate, wiec na tych drzwiczkach pod drucikami jest kawałek pleksy i malutka nie wsadza miedzy nimi łapek  :)

co do tej zagrody to nie jestem w 100% przekonana ;/ ponieważ stoi w trochę nieodpowiednim miejscu.
górę od klatki sciągnę w najbliższym czasie.

a przez zagrodę nie wyskakuje (na razie )  :DD  gdy Lucy podrośnie tata porobi mi w górę takiej siatki więc będzie to wyższe o jeszcze raz tak jak jest teraz :)


ogólnie to czekam aż się nauczy siusiać w kuwetki :( bo robi wszędzie gdzie popadnie :(

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 02, 2010, 08:30:10 am »
Wracam do tematu bo mysle co by tu przebudowac u peppara :D

po pierwsze ma klatke 140 cm i zagrode do tego



no i teraz sie zastanawiam czy nie zabrac chociaz gory od klatki i kojca nie pociagnac wzdluz kuwety od klatki. ale to wtedy rownie dobrze moglabym calkiem zabrac klatke i tylko zostawic mu kuwete.

Prosze o porady :D

No i bardzo mi szkoda ze nie mamy tutaj tunelu zuzali.. bo przesylka takiego do szwecji by drogo wyniosla :(

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 02, 2010, 09:24:35 am »
tusiatko_1987, jeżeli dobrze zrozumiałam
Cytat: "tusiatko_1987"
nie zabrac chociaz gory od klatki i kojca nie pociagnac wzdluz kuwety od klatki
to jeśli tak zrobisz, to zmiejszy się obszar do biegania (o szerokość klatki, no nie?), ja bym zostawiła tak jak jest, ew do klatki wstawiłabym kartonowy domek :P
A generalnie jaki wymiar ma kojec?? (ściany kojca, bez klatki)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 02, 2010, 09:31:20 am »
tusiatko_1987, a chcesz zwiększyć powierznię zagrody czy tylko zrobić przemeblowanie?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 02, 2010, 09:51:15 am »
Cytat: "nuka"
tusiatko_1987, a chcesz zwiększyć powierznię zagrody czy tylko zrobić przemeblowanie?

przemeblowanie w sumie, bo tam juz zaraz mam regal i nie mam jak powiekszyc. ale jakby zabrac klatke to byl mial miejsce do biegania

Cytat: "milka37"
tusiatko_1987, jeżeli dobrze zrozumiałam
Cytat: "tusiatko_1987"
nie zabrac chociaz gory od klatki i kojca nie pociagnac wzdluz kuwety od klatki
to jeśli tak zrobisz, to zmiejszy się obszar do biegania (o szerokość klatki, no nie?), ja bym zostawiła tak jak jest, ew do klatki wstawiłabym kartonowy domek :P
A generalnie jaki wymiar ma kojec?? (ściany kojca, bez klatki)

No wlasnie nie zmiejszy sie bo po dnie od klatki nie biega a tak by mial extra miejsce do bieganuia. domek jak widzisz drewniany, a kartonowy mial ale pogrgryzal a potem na niego wskoczyl i sie zawalilo..

http://www.jula.se/kompostbehallare-450-l-130980
B900xH700 mm
czyli 90 cm na 70 cm

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 02, 2010, 10:03:14 am »
Domki kartonowe to fajna zabawa dla uszaka i maja to do siebie, że są na tylko krótki czas. Dzięki temu kicaj ma coraz to nowe zajęcie  :diabelek

Tak sobie pomyślałam, że gdybyś ustawiła klatkę "plecami" do regału = krótszym bokiem do ściany i jednocześnie ten bok zagrody, który ochrania zasłonkę - przy rogu ściany, to w prosty sposób i przemeblujesz i powiększych powierzchnię. Scianki przecież nie muszą stać pod kątem porostym, mogą być ustawione skosem do siebie    ( \_/ ) i ten skos może być inny z każdej strony.

Jak jesteś w domu zwierzak biega swobodnie a jak Cie nie ma to większa zagroda w niczym nie przeszkadza.  :P
No ale to tylko gdybanie, bo tak naprawdę nie znam rozkładu pokoju i Twojego rozkładu dnia.

Nie zmienia to faktu, że Pepper jest śliczniasty i przesyłam mu głaski  :przytul

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 02, 2010, 10:05:39 am »
Cytat: "nuka"
Domki kartonowe to fajna zabawa dla uszaka i maja to do siebie, że są na tylko krótki czas. Dzięki temu kicaj ma coraz to nowe zajęcie  :diabelek

Tak sobie pomyślałam, że gdybyś ustawiła klatkę "plecami" do regału = krótszym bokiem do ściany i jednocześnie ten bok zagrody, który ochrania zasłonkę - przy rogu ściany, to w prosty sposób i przemeblujesz i powiększych powierzchnię. Scianki przecież nie muszą stać pod kątem porostym, mogą być ustawione skosem do siebie    ( \_/ ) i ten skos może być inny z każdej strony.

Jak jesteś w domu zwierzak biega swobodnie a jak Cie nie ma to większa zagroda w niczym nie przeszkadza.  :P
No ale to tylko gdybanie, bo tak naprawdę nie znam rozkładu pokoju i Twojego rozkładu dnia.

Nie zmienia to faktu, że Pepper jest śliczniasty i przesyłam mu głaski  :przytul

Rozklad dnia jest taki ze mam szkole przez internet tylko wiec w domu siedze :D ogolne zdjecie na pokoj tez moge przeslac :D

na razie mysle bo ta klatka troche kosztowala :P i szkoda byloby jej nie miec ale z drugiej strony by mial jakos inaczej do biegania :D

calkiem luzem nie moze bnyc bo nawet jak sherry (jamnik) go kocha i lize to nigdy ich samych nie zostawimy.

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 02, 2010, 10:11:20 am »
To wymierz sobie czy możesz zmianić ustawienie zagrody, np tak jak sugerowałam. Choć i teraz uszak ma sporo miejsca na brykanie.

Ta wnęka jest kusząca, nie możesz całej przeznaczyć dla maleńkiego? Gdzieś przestawić regał i ustawić płotki tylko z przodu a reszta zagrody = ściany?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 02, 2010, 10:13:24 am »
Cytat: "nuka"
To wymierz sobie czy możesz zmianić ustawienie zagrody, np tak jak sugerowałam. Choć i teraz uszak ma sporo miejsca na brykanie.

Ta wnęka jest kusząca, nie możesz całej przeznaczyć dla maleńkiego? Gdzieś przestawić regał i ustawić płotki tylko z przodu a reszta zagrody = ściany?

Wiesz co ide zrobic fotke jak to wyglada w pokoju i wtedy sie pomysli. mam jeszcze conajmniej 3 takie kraty na gorze schowane

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 10:39 am ]
Tz ma kolo lozka taka szafke nocna i taka sama ja mam







nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 02, 2010, 11:04:23 am »
tusiatko_1987,  w tej sytuacji najprostrze rozwiązanie moim zdaniem jest takie: krótka zasłona (Pepper pomoże w skracaniu  :diabelek )
płotkki zagrody: niechże TŻ śpi spokojnie - czyli jeden zasłania łóżko, pozostałe np w linii prostej ale pod skosem np tak, zeby ostatni był między grzejnikiem a regałem.
Zastawisz sobie trochę dostęp do szafki ale przecież w razie potrzeby uszak zgodzi się na jej udostępnienie.  :>

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 02, 2010, 11:07:32 am »
troche przemeblowuje ale szukam jeszcze lepszych mocowan do krat :D

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 02, 2010, 11:10:48 am »
tusiatko_1987, pochwal sie rezultatami :)
To Ty jesteś na miejscu i tylko Ty możesz tak naprawdę ocenić całą sytuację. Ja tylko jestem ciekawa rezultatów

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 02, 2010, 11:19:41 am »
Cytat: "nuka"
tusiatko_1987, pochwal sie rezultatami :)
To Ty jesteś na miejscu i tylko Ty możesz tak naprawdę ocenić całą sytuację. Ja tylko jestem ciekawa rezultatów

No tylko teraz jeszcze trzeba sprawdzic na ile bezpieczna jest, znaczy czy sam sie gdzies nie przecisnie..

i popsprzatac klatke i schowac gdzies pod reka w razie co ;)

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 02, 2010, 12:13:20 pm »
Cytat: "tusiatko_1987"
No tylko teraz jeszcze trzeba sprawdzic na ile bezpieczna jest, znaczy czy sam sie gdzies nie przecisnie..
ale byłaby niespodzianka, uszaki to zdolniaki  :diabelek

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 02, 2010, 12:14:27 pm »


Ja juz znam peppara ze potrafil w starym ulozeniu brac w zeby taka krate i walic o podloge albo sie przeciskac kolo latki.. stacje dyskietek wlozylam zeby nie przecisnal sie :P

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 02, 2010, 12:16:34 pm »
:balet: pięknie  :lol , ciakawe jak lokator zareaguje

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 02, 2010, 12:18:26 pm »
Cytat: "nuka"
:balet: pięknie  :lol , ciakawe jak lokator zareaguje

Na razie w domku siedzi i tylko troche polazil ale zobaczymy czy sie spodoba.

mam w domu taki platiskowy koszyk do srodka skladany - nie wiem czy znajde zdjecie w necie moze bym mogla jakos go ta dac i siankiem czy czyms wylozyc?

edit:

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 02, 2010, 12:24:26 pm »
jasne, jak tylko Pepper się zgodzi... fajne są te kosze

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 02, 2010, 12:29:50 pm »
Cytat: "nuka"
jasne, jak tylko Pepper się zgodzi... fajne są te kosze

No wlasnie tylko ze i tak nie maja zadaszenia ktore lubia kroliki, chyba ze do gory nogami postawic :P

klatke wystawilam na sprzedaz, zobaczymy czy w ogole ktos sie zaintresuje :D