Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 669563 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 22, 2010, 23:26:44 pm »
domi, allegro najczęsciej :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 23, 2010, 09:32:04 am »
Kitty super :D pomysł z kuwetą plus pasnikiem dobry :) chyba sama się do niego zastosuje. Większy porządek wtedy jest, czy tak smao rozsypane po całej klatce siano? :mhihi:
No ja tez chyba Tz poprosze zeby gwozdzie wbil nad kuweta i wtedy pasnik jeszcze raz przetestowac choc peppar z niego niehcetnie je.. teraz jego ukochany sposob to na swoj karton, potem do kartonu z sianem i zjadamy

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 23, 2010, 09:42:21 am »
Podoba mi sie ten tunel, torba czy co to jest? Piekny porzadek, moje krole to brudasy, zwlaszcza Dyzia bo wykopuje zarcie lapkami na podloge.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 23, 2010, 11:07:52 am »
Podoba mi sie ten tunel, torba czy co to jest?
  To jest taki tunel namiotowy, pierwotnie miał być dla kota, ale ten niespecjalnie był nim zainteresowany, więc dałam królikom. Dopiero wtedy kot pozazdrościł im azylu i często wchodził do tej nory i robił taką minę jakby chciał powiedzieć "to jets moje, oddaj mi to!". Ale nie dostanie z powrotem, jest własnością Igiełki i Marlonka i juz!   :wysmiany: a moje uszatki mają z tego radochę  :mhihi

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 23, 2010, 12:02:10 pm »
tez bym chciała kupic pulpecikowi taka zagródkę ale boje się że może się poczuć smutna i załamana faktem że wcześniej biegała po mieszkaniu a teraz ma zagrodę.....co o tym myślicie?
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 23, 2010, 13:05:13 pm »
tez bym chciała kupic pulpecikowi taka zagródkę ale boje się że może się poczuć smutna i załamana faktem że wcześniej biegała po mieszkaniu a teraz ma zagrodę.....co o tym myślicie?

ja myślę, że jeżeli Tobie i pupilowi taka duża swoboda i wolność odpowiada i nie macie z tym problemu to po co wam zagroda?

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 23, 2010, 13:33:25 pm »
problem z tym że Pulpet to maszyna zniszczenia, niszczy wszystko co napotka na swojej drodze.....już nie wiem jak zabezpieczać kable, łóżko meble, wszystko gryzie i drapie
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 23, 2010, 18:40:04 pm »
A ja mam pytanie z innej beczki.
Wasze króliki nie wyskakują z zagrody? Bo moje bez najmniejszego problemu - i to oba. Muszę nakrywać zagrodę narzutą i przypinać na spinacze, ale i tak czasem udaje im się nawiać. Zagrodę mam 60tkę, żebym mogła do niej bez problemu wchodzić. Myślałam, żeby kupić setkę, ale odkąd uszaki wskoczyły mi na wysoką komodę już wiem, że i to nic nie da. Teraz szukam jakiegoś zadaszenia. Niestety mam zagrodę ustawioną w nietypowym kształcie (prawie jak u Vinculum) i jest problem. Chyba będę musiała sama coś uszyć.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 23, 2010, 19:12:36 pm »
Blacki, mi tylko raz Bubu wyskoczył - jak była deska w śroku zagrodu, jeszcze przed zaprzyjaznianiem, a naszym wyjazdem w styczniu i mały cwaniak przeskoczył 60cm. Truś natomiast wyskoczył z domku, bo miał tylko 30cm :oh: nakrycie było by najlepszym rozwiązaniem :)

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 23, 2010, 19:44:16 pm »
Ja mam chyba 63cm i Fisia tylko 2x wyskoczyla, ale najpierw weszla na domek, a potem na klatke, ktora byla w zagrodzie ;)
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 23, 2010, 20:29:23 pm »
U mnie pan Kastor wyskoczył z 90-tki.Dodam,że wraz z firanką upiętą na górze.Dla chcącego nic trudnego.Odkąd jednak noce w zagrodzie spędza Hela ze swoją ułomnością(przekrzywiony łepek po EC) mogę spać spokojnie-żaden królik nie ląduje mi na łóżku.

nuka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 23, 2010, 21:54:19 pm »
problem z tym że Pulpet to maszyna zniszczenia, niszczy wszystko co napotka na swojej drodze.....już nie wiem jak zabezpieczać kable, łóżko meble, wszystko gryzie i drapie
Polecam kupić zagrodę (może nawet 2) i wykorzystać ją w sposób nietypowy - zastawić nią dostep do mebli, kabli, u mnie np. zagrodzony jest dostep do TV i do regału z książkami

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 31, 2010, 11:07:07 am »
Hej!

Chciałabym zrobić moim uszakom zagrodę na działce, w domy, bo tam nie mam nic zabezpieczonego, a chcę, żeby miały miejsce do biegania. Czy macie jakiś pomysł jak samemu zrobić zagródkę? Chodzi mi o to, żeby nie kupować takich części, a samemu coś zmontować, np. z siatki. Tylko jak to zrobić, żeby wszystko stało i się trzymało? Proszę o rady :)
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 31, 2010, 11:20:45 am »
Starczy zrobienie obramowania scianki z desek a w srodek siatka. polaczyc to zawiasami najlepiej albo na stałe kątownikami. ;-) jedną ściane możesz zrobic na zawiasie, zeby były drzwiczki.
4 "nogi" sciany mogą być dłuższe i wyprofilowane na pal, zeby mozna je było wbić w ziemie, zeby zagroda była jeszcze stabilniejsza... W tej opcji deski nie muszą być bardzo masywne ;)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 31, 2010, 11:27:59 am »
Dzięki! Nic w ziemię nie trzeba wbijać, bo zagródka ma być do domu :) Ale pomysł całkiem niezły. Na działce mam dużo desek, więc tylko łączniki i siatkę musiałabym kupić. Potrzebuję zrobić 2 ścianki, za 2 pozostałe będą robiły normalne ściany ;)

Dzięki!
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 31, 2010, 11:36:32 am »
jaką w miare tania zagrodke mi polecicie dla mojego skocznego barana :) ??
Krepy ze sie tak wyraze, przeskoczy wszystko wiec potrzebuje zabezpieczenia (dobrego) od gory, no i od dołu
wyprowadzam go z domu dlatego chcialabym zeby w nowym miejscu miał ok, ale zeby nie zniszczyl nic, nie nasikal na dywan.
dlatego chcialabym mu kupic zagrodke z zakrytą górą i z ceratą na dole lub czyms podobnym, w ksztalcie kuwety, jako ze nie mieszkam u siebie i jakby Krepy cos zniszczyl byloby zle ;)
licze, ze mi cos podpowiecie, bo jeszcze zagrodki nie kupowałam.
Krepy ma w domu zagrodke zrobiana wlasnorecznie, dlatego z kupnych nawet nie wiem na co patrzec.
byle byla stabilna no i to , o czym wyzej wspominalam. :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 31, 2010, 11:43:35 am »
dnorthern7, A jak zrobiłaś własnoręcznie zagródkę? Ja właśnie chcę sama zrobić:) Jak możesz to wstaw też jakieś zdjęcie!
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 31, 2010, 14:07:57 pm »
kupiłam w sklepie z deskami etc 4 grube 0.5m belki (koszt około 7zł)
Do tego dokupiłam płaskie deski i zbiłam rame na dole i u góry.
A potem dookoła małymi gwozdzikami z takim"duzym" kapeluszem przyczepiłam siatke
(taka metalowa, jak do ogrodka). Laczny koszt to moze okolo 30-40 zł, a sama sobie dopasowałam wielkosc do pokoju, szerokosc, wysokosc itp :) poza tym na gorze na razie lezy pufa od lozka, ale tata zamierza zrobic taka otwierana klape na gorze z cieniutkich desek ramke i na niej siatka materialowa poprzyczepiana pinezkami :)
postaram sie wrzucic zdj wieczorkiem :) :)
jednym slowem polecam robienie samemu. nie jest to nic trudnego a fajnie wyglada, jest tanie, no i poza tym masz satysfakcje ze sama to zrobilas :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 31, 2010, 15:04:07 pm »
Wstaw koniecznie! Właśnie siedzę na wsi więc poszukam w garażu jakichś desek, kupię siatkę w Warszawie i następnym razem przybiję ją do stelarza! Dzięki za pomysł, czekam na zdjęcia! :)
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 31, 2010, 19:04:21 pm »
U mnie zagroda wygląda z lotu ptaka tak:



Na stole będzie 3 piętrowe terrarium dla Gerbili (myszoskoczków), obecnie jest tak klatka Rascal, która często jest na podłodze, aby uszak mógł pobiegać i do niej wejść :)