Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 664940 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 03, 2009, 23:51:39 pm »
tusiatko_1987, super ma Peperek wybieg. Ja mam podonie ulokowaną klatkę i też myślę żeby tak samo zrobić Kulkowi :D
Tylko nie wiem czy bokiem Kulek nie zwieje ale to sie okaże jak rozłoże kojec :D

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 04, 2009, 01:06:54 am »
Tusiatko jakos nie zauważyłam zdjęcia wyżej, po prostu mi umknęło. A co do zagrody, czy ja dobrze widzę, że jest zrobiona z powlekanej siatki? Nie boisz się, że króliczek przegryzie i mu zaszkodzi?? No i czy mnie się wydaje, czy ja tam widzę kolby?? :> (a raczej patyczki po kolbach)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 04, 2009, 05:53:45 am »
Cytat: "mika2680"
tusiatko_1987, super ma Peperek wybieg. Ja mam podonie ulokowaną klatkę i też myślę żeby tak samo zrobić Kulkowi :D
Tylko nie wiem czy bokiem Kulek nie zwieje ale to sie okaże jak rozłoże kojec :D

Czemu mialby zwiac?

Cytat: "jpuasz"
Tusiatko jakos nie zauważyłam zdjęcia wyżej, po prostu mi umknęło. A co do zagrody, czy ja dobrze widzę, że jest zrobiona z powlekanej siatki? Nie boisz się, że króliczek przegryzie i mu zaszkodzi?? No i czy mnie się wydaje, czy ja tam widzę kolby?? :> (a raczej patyczki po kolbach)

jest zrobiona z tzw. kompostgaller (metalowych krat). sama zobacz:


a tu masz z bliska:



A to sa patyki ale nie po takich zwyklych kolbach jakie wy znacie tylko taki specjalnych gdzie marchewka i inne warzywa byly :D

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 04, 2009, 07:31:12 am »
Wersja pierwsza, czyli z zagródki przeskoczyła na stolik obok ;) Już zabezpieczyłam :) Sianko miała na razie w kuli na ściance przy stoliku (słabo widać) Teraz ma w zagródce też klatkę, bo nie umiała się w samej kuwecie załatwiać, więc włożyłam ją do klatki (mam nadzieję, że się nauczy i będę mogła klatkę wyjąć). W klatce ma paśnik z siankiem :D Bez obaw - nie zostawię uszatej bez siana :DD

Aneczka

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #404 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:39:57 am »
Mało który królik przeskoczy 80cm??
mój Bulion wskakuje z ziemi na parapet - 130cm...
Ale on jest bardzo, bardzo skoczny
Frot zdecydowanie mniej i jak wskakuje na kartony - ok 90cm to zadarza mu się niedoskoczyć, ale to żadko. Poza tym, czego sie nie robi dla wolność....

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #405 dnia: Sierpień 04, 2009, 12:52:57 pm »
Aneczka gdzieś tak przeczytałam, już nie pamiętam gdzie :] Ale jako że przeglądałam głównie uszatą, porady SPK i to forum to chyba było to w którymś z tych 3 źródeł :] Hmmm chyba, że to w którejś z książek które posiadam :] Ale pamiętam, że była tam jeszcze informacja, że rekord, to coś koło 130 cm Może chodziło o Buliona? :D A tak poważnie to przepraszam za wprowadzanie w błąd  :icon_redface



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpień 06, 2009, 19:26:50 pm »
Pomału meblujemy zagródkę :D









Na razie tyle :DD Myślę, że uszatej się podoba :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:49:35 pm »
Phalaenopsis, moge tylko zasugerowac, zeby przykryc czyms klatke od gory. Zeby nie bylo sytuacji z uwieziona lapka itp, jak Bakusia na nia wskoczy. Ja mam polozony taki maly dywanik. Musze go przypinac do tego klamerkami, bo Jozia chce go zawsze zrolowac ;) Zagrodka bardzo fajna :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:50:02 pm »
no no no, ho ho ho :lol
całkiem zacnie. a nie zjada budki wiklinowej? moje gryzeldy zjadłyby ją w trymiga :P
uszolek wygląda na zadowolonego (fajnie ma te uszyska rozjechane, helikopter :lol )
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:53:40 pm »
Cytat: "Jadwinia"
(fajnie ma te uszyska rozjechane, helikopter :lol )

Uszyska super. A umaszczenie ma takie, ze ja na poczatku myslalam, ze to kot  :co_jest

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:05:12 pm »
Też kiedyś miałam taką fajną budkę wiklinową, ale z czasem została zjedzona :oh:

Świetna zagródka, mam nadzieję, że niedługo będą w niech mieszkały dwa królisie :)

Phalaenopsis

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:32:31 pm »
Tocha
hmmm... z przykryciem klatki dobry pomysł. Co prawda góra miała być zdjęta i miała zostać tylko kuweta, ale jednak stwierdziliśmy, że lepiej żeby została cała (sianko się tak nie roznosi no i oczywiście Bakula uważa klatkę za swój azyl, więc nie będziemy jej tego odbierać:)) A za tego kota powinnyśmy się obrazić ;) ;P

Jadwinia
No uszyska ma świetne;) czasem się zastanawiam, czy nie ma czegoś z barana bo tak je ustawia;)) Budkę podgryza, ale chyba nic jej nie będzie, bo nie zjada wikliny.

Kasiula86
Też mamy nadzieję, że niedługo będa dwa kochające się uszaki :DD[/b]

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:44:38 pm »
Cytat: "Phalaenopsis"

Też mamy nadzieję, że niedługo będa dwa kochające się uszaki :DD[/b]


 :brawo:  :krolik  :krolik
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

ewelap7

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 09, 2009, 18:01:17 pm »
fajne te wasze zagrody

oluskaa92

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 14, 2009, 15:15:21 pm »
Tuptusiowa zagroda. Niestety tylko 1x1m,poniewaz mam mały pokój ale zawsze to więcej miejsca niz w klatce. Nie krzyczcie na mnie za to, że nasypałam mu wiórek do kuwety ale nie miałam wtedy żwirku .




marcia18

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:11:03 pm »
fajne są takie zagrody... o wiele lepsze niż klatki... ja póki co będę miała klatkę ale potem jak podrośnie mi maleństwo to zrobię taką zagrodę :) gdzie można takie kupić coś?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:59:44 pm »
marcia najtaniej na allegro. ok. 100zł+przesyłka



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:40:55 am »
poniewaz nigdy nie widzialam zagrody na zywo, umie mi ktos powiedziec, czy da sie uzyc zagrody bardziej jako plota? ;)
mieszkam na poddaszu i mam jedna duza przestrzen mieszkalna + antresole, chcialabym oddzielic pomieszczenie z Nemo od reszty mieszkania, zeby mogl biegac jak nas nie ma w domu, drzwi nie uswiadczysz, wiec myslalam zeby kupic zagrode i zrobic z niej jedna dluga sciane... da tak rade?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:37:34 pm »
Zależy jak długie pomieszczenie :) Ja mam kojec 60x100 (4 elementy) czyli da się zrobić ścianę 4m. Tylko proponowałabym wybrać zagrodę wysoką na 80cm. No i zastanów się jak przymocujesz zagrodę do ściany. Najlepiej wkręcić takie kółka i przez to przełożyć szpikulec, lub po prostu jakimś mcnym drutem do tego przymocować.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:35:46 pm »
No to my też się pochwalimy nowo-ustawiono-urządzono-powiększoną zagródka którą aniołek przyniósł mojej kruszynce z moją pomocą :D