Autor Wątek: Zagródka  (Przeczytany 670382 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Anula_un

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:49:39 pm »
Więc postanowione, Lilu bedzie miał zagródke...już sie szykuję na czas sikania na wszystko...

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 12:36 pm ]
i już ma:):)


Marley

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 12, 2009, 16:26:25 pm »
Mam pytanie. Czy ta zagroda
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/31468
jest odpowiednia dla królika? A może ta jest lepsza?
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/32928
Nie wiem, jak to jest z montażem. Czy ktoś z Was ma taką zagrodę ?? Chcę kupic coś takiego na lato dla mojego królisia... :lol

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 12, 2009, 17:07:24 pm »
ta pierwsza jest za niska,kroliczek moze wyskoczyc
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Marley

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 12, 2009, 17:26:51 pm »
Aha. :) A co sądzicie o drugiej? I jak już wcześniej wspomniałam: CZy ktoś ma taką zagrodę? A może polecacie jakieś inne?

mEFFI100

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 12, 2009, 19:56:00 pm »
Pierwsza jest oczywiście chomiczo-świńska, za niska dla kicajków. Druga jest idealna. Mam taką zagrodę tylko moja nie ma siatki zabezpieczającej. Jest bardzo łatwa w montażu ponieważ składa się jedynie ze ścianek i metalowych prętów je łączących. Pręty są na tyle długie, że wbija się je w ziemię. Można ją dowolnie rozkładać, w prostokąt, w sześcian jak na zdjęciu, lub jeśli jest możliwość przyczepić ją do ściany zwiększając tym samym powierzchnię do biegania. Fajnie że ma siateczkę, to zabezpiecza i przed ewentualnym wyskokiem i drapieżnymi ptakami. Ja nakrywam tropikiem od namiotu co dodatkowo daje zwierzakowi trochę cienia.

gwiazdand

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 14, 2009, 17:51:14 pm »
Słuchajcie chcem kupic ta klatke dla trzech uszoli powiedzcie mi czy ona jest bezpieczna?

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/dla_krolika_miniatrurki/klatka_100/105842

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 14, 2009, 18:24:56 pm »
To raczej dla fretki, a nie królika :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

gwiazdand

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 14, 2009, 18:34:45 pm »
Cytat: "Ciapusia"
To raczej dla fretki, a nie królika :oh:



Właśnie dlatego pytam w tytule jest ze dla królika, dziwne zastanawiałam sie jak tam beda sie poruszały :)

Aurinko

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 14, 2009, 20:57:28 pm »
W tytule jest ,ze to klatka dla gryzoni....

gwiazdand

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 14, 2009, 21:52:22 pm »

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 14, 2009, 21:53:29 pm »
Ta nie lepsza :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aurinko

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 14, 2009, 22:20:47 pm »
Dziewczyno, troche wyobrazni....Ja rozumiem dla swinek, dla chomikow ale nie dla krolikow :oh:

gwiazdand

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 15, 2009, 01:04:16 am »
Cytat: "Ciapusia"
Ta nie lepsza :oh:


Ta jest praktycznie taka sama...

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 1:12 am ]
Cytat: "Aurinko"
Dziewczyno, troche wyobrazni....Ja rozumiem dla swinek, dla chomikow ale nie dla krolikow :oh:


Spokojnie tylko spytałam, byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem jest dosyc długa ma 100cm. Skoro jest napisane że dla królików to pomyślałam że moze jest tak konstruowana specjalnie dla królików, moja koleżanka ma podobna klatke z tym ze mniejszą (80cm) i są tylko dwa piętra i króliczek sobie po niej gania.

Czemu wy jestescie tacy złośliwi? Po prostu chce zasięgnąc rady osoby bardziej kompetentnej niz ja, dlatego zapisalam sie na to forum, Moja rada: moglibyscie byc bardziej delikatni... nie moznaby tak po prostu napisac: "Wiesz mysle ze ta klatka nie nadaje sie dla króliczków, dla fertki czy swinki morskiej jest ok ale nie dla kroliczka, pomysl o czyms inny" albo cos w tym stylu.... ale ok dzieki za odpowiedzi..

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 15, 2009, 11:18:37 am »
Gdzie ja byłam złośliwa? :> Ludzie na forum stają się coraz bardziej przewrażliwieni...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 15, 2009, 11:21:05 am »
Zagrodka jest bezpieczniejsza i mozesz ja tak ustawic jak Ci pasuje.
Zadna klatka sklepowa nie jest dobra dla krolika wbrew temu co sie pisze, to tylko wygoda dla wlasciciela. Popatrz na zdjecia zagrodek moze Ci sie cos spodoba.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 15, 2009, 12:35:07 pm »
Zupełnie się zgadzam, że zagródka jest lepsza, zwłaszcza że zawsze można dokupić ścianki i ją powiększyć w miarę potrzeby. Poza tym jest bezpieczniejsza, załóżmy że jeden królik kica po takiej piętrowej - mógłby się przyzwyczaić, w końcu to wszędobylskie stwory. Ale trzech sobie nie wyobrażam, a jakby w przejściach się połamały ? tam jest za dużo dziwności i trzy biegające w niej króliki nie wydają mi się dobrym pomysłem. Jeżeli króliki są wykastrowane/wysterylizowane i przyjaźnią się ze sobą, to może lepsza byłaby 150 (choć i tak stawiam na zagrodę) jako sypialnio-jadalnio-toaleta.
http://www.therabbithouse.com/indoor/rabbitcages.asp?cage=30

gwiazdand

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 15, 2009, 15:25:39 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Gdzie ja byłam złośliwa? :> Ludzie na forum stają się coraz bardziej przewrażliwieni...



Ciapusia nie mówie o Tobie   :icon_biggrin

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 3:33 pm ]
Cytat: "mEFFI100"
Zupełnie się zgadzam, że zagródka jest lepsza, zwłaszcza że zawsze można dokupić ścianki i ją powiększyć w miarę potrzeby. Poza tym jest bezpieczniejsza, załóżmy że jeden królik kica po takiej piętrowej - mógłby się przyzwyczaić, w końcu to wszędobylskie stwory. Ale trzech sobie nie wyobrażam, a jakby w przejściach się połamały ? tam jest za dużo dziwności i trzy biegające w niej króliki nie wydają mi się dobrym pomysłem. Jeżeli króliki są wykastrowane/wysterylizowane i przyjaźnią się ze sobą, to może lepsza byłaby 150 (choć i tak stawiam na zagrodę) jako sypialnio-jadalnio-toaleta.
http://www.therabbithouse.com/indoor/rabbitcages.asp?cage=30



Bardzo chcialabym zeby moje króliki miały zagrode.. mam duzy pokoj 30m2 wiec nie byloby to problemem, mam jeszcze terarium z dwoma żółwiami i100l akwarium w pokoju ale mimo to kroliki maja swoj kacik co widac na zdjeciach, niestety jest jeden problem moi rodzice nie zgadzaja sie, mowia ze bedzie jak w oborze i ze panele szlak trafi to ja mowie ze dam dywan a mama na to zebym nie byla taka madra ze mam  duze klatki i ze tak caly czas sa po za klatkami i absolutnie nie zgadza sie na zagrode - fakt z tym ze duza czasu sa po za, ale mimo to chcialabym zagrode beda mialy wiecej miejsca kiedy bede np. w szkole. Zaczynam budowe zagrody na podworku bo na to sie zgadzaja w piatek zaczynamy :D zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 15, 2009, 17:26:21 pm »
Ja z zagroda postawiłam moich rodzicow przed faktem dokonanym :lol Sama kupiłam, rozstawiłam (co wiązało sie z małym przemeblowaniem, jakiego dokonałysmy z koleżanką), na początku rodzice byli źli, ale teraz sami przyznają, że to nie był zły pomysł.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Marley

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 15, 2009, 17:49:45 pm »
O, widzicie. U mnie to nawet przeszedłby ten pomysł z podstępem, ale mam mały pokój, który dzielę z młodszą siostrą( no wiecie- zabawki i te sprawy)...  ;( Nawet gdybym pousuwała te klamoty, to i tak zagródka by się nie zmieściła. Nawet o klatce 100cm mogę tylko pomarzyc  :buu

mEFFI100

  • Gość
Odp: Zagródka
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 15, 2009, 18:28:12 pm »
gwiazdand, paneli szlak nie trafi jak kupisz kawałek gumoleum pod spód, nawet w razie jak któryś posika to łatwiej sprzątnąć. Poza tym wcale nie musi wyglądać jak w oborze, już nie pamiętam nicka ale któraś dziewczyna tak pięknie przyozdobiła zagródkę, że nie ma się czego wstydzić tylko jest się czym chwalić (ta zagródka z kwiatami z polaru i pięknym domkiem). Może trzeba by poszukać tych zdjęć i pokazać jak to może fajnie wyglądać zamiast "sterty" klatek :)