Autor Wątek: Pseudo-hodowla.  (Przeczytany 3946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Pseudo-hodowla.
« dnia: Grudzień 19, 2010, 22:18:11 pm »
Witam,mam do Was pytanie,bo za bardzo nie wiem czy cokolwiek mogę zrobić...
Otóż dziś kolega opowiadał coś o swoim znajomym z klasy,który sprzedaje króliki i gryzonie na ,,sielance'' koło Poznania. (to miejsce dla pseudo-hodowców,handlarzy którzy chcą zarobić na zwierzętach.Mróz i bród,coś strasznego..)
Trzyma króliki u siebie w domu,w piwnicy.Są tam też chomiki,tymczasowo nie ma świnek morskich...Siedzą w wiadrach,bo 30 sztuk,siedzą na sobie,mają posklejaną sierść,karmione są owsem,raz na jakiś czas obierkami od ziemniaków,kompletny brak wody...uszaki rozmnażają się jak szalone.Mówił też,że czasem myszy chodzą po deskach na suficie,i jak wpadną do wiadra,to chomiki zjadają je żywcem. (nie mam pojęcia ile w tym prawdy).
Postanowiłam odwiedzić tzw. sielankę,zastałam mężczyznę sprzedającego własnie te króliki.Zadałam mu parę pytań,króliczki miały cztery tygodnie,a na dworze było -15.. :( byłam ze znajomymi,tlumaczenie nic nie dało,troszkę pokrzyczeliśmy,chciałam zabrać te króliki..facet szybko nas zbył.Potem znalazłam tez króliki w workach,również się kłociłam,ale to nic nie dalo.Płakać mi się chcialo.
No i teraz pytanie... czy można cokolwiek zrobić? własnymi siłami wiele nie zdziałam...w domu ma ponad 60 królików,i miał 130 chomików,dopadła je jakas choroba,i zostało 30. (wg. opowiadań.) jednak wiem,że przyjaciel mówi prawdę.

Pozdrawiam.

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: Pseudo-hodowla.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2010, 08:26:59 am »
PFK może udasz się do tej osoby jako potencjalny kupiec i sprawdzisz tym samym warunki? Chyba pozwolą Ci wybrać sobie zwierze?
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Pseudo-hodowla.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2010, 12:40:19 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 12:47:27 pm wysłana przez zgaga14 »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

mrs_boogeyman

  • Gość
Odp: Pseudo-hodowla.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2011, 12:03:46 pm »
http://wroclaw.gumtree.pl/c-Zwierzaki-inne-zwierzaki-Przyjme-Kroliki-Hodowlane-W0QQAdIdZ270623157

to jest bezczelne, widać od razu, że będzie robił pseudohodowlę...

można coś zrobić?