Autor Wątek: mokro w klatce  (Przeczytany 6435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
mokro w klatce
« dnia: Grudzień 03, 2010, 20:30:40 pm »
mam pytanie/problem, które dotyczy w sumie kapania poidełka. Mój Hektorek ma klatkę wyłożoną ręcznikiem papierowym i nie wiem jak korzysta z tego poidełka, ale kurcze pół klatki jest przez to mokre.. czy to normalne ze tak kapie czy to wina poidła, czy może mojego diabełka rozbrykanego? I chyba jakoś tak nie bardzo żeby króliś w mokrym siedział:(

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:35:43 pm »
Moje poidełko tak nie kapie,a jakie masz?Takie z dobrze dopasowaną kulką czy z mniej dopasowaną?

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:58:21 pm »
Kurde ciężko mi ocenić, za wiele poidełek w życiu nie widziałam ;p wydaje się dopasowana całkiem dobrze, jednak jest strasznie 'wrażliwa' wystarczy leciusio poruszyc i juz kapie ( nie tyle że sama kulka, poruszenie poidełkiem wystarczy żeby zaczeło kapać..) Chyba tak nie powinno być, co ? Czy moze podłożyć coś innego w tym miejscu? Tylko jaki materiał będzie wystarczająco nasiąkliwy..?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2010, 21:12:47 pm »
Może zmień na miseczkę? Jest bardziej higieniczna, łatwiej sie zmienia wodę, łatwiej i szybciej się czyści :)

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2010, 21:23:39 pm »
myślę, że z Hektorkiem to nie przejdzie;p on jest bardzo energiczny i pewnie ciągle by w nią właził i wylewał. Tak jak traktuje miskę z jedzonkiem;) tyle, że jedzonko jeszcze sobie pozbiera, a z wodą wrócimy do punktu wyjscia - klatka będzie zalana :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2010, 21:38:29 pm »
To może zagroda, skoro uszak energiczny? :)
Możesz kupić takie poidło ostatecznie:

http://www.zooplus.co.uk/bilder/1/5298_ferplast_nagertraenke2_1.jpg

:)

Offline Kunata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2010, 22:35:35 pm »
Albo spróbuj zmienić poidełko na nowe, ja miałam dla pierwszego królika niezawodne, a jak dostałam poidełko na wyposażeniu Gracji, to najpierw działało, a potem zaczęło właśnie kapać nieznośnie, jestem pewna, że trzeba było je wymienić, ale przerzuciłyśmy się na miseczkę. Micha jest dość duża, dno szerokie, czasem Mała wpakuje się w nią, ale udaje się jej nie przewrócić - ja leję wodę tylko na jakiś cm/2cm, więc ma mokre łapki i tyle. Spróbuj, może królik załapie, że ładowanie się w miskę oznacza mokre futro :)

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2010, 11:06:45 am »
Dziś pojadę porozglądać się za jakimś innym poidełkiem, a jak nie to zastanowię się nad miską. Tyle, że naprawdę mój Hektor to taki kombinator, że pewnie z miski na wodę zrobi sobie nową zabawką xD Póki co przesunęłam poidełko nad kuwetę, że by kapało na żwirek z boku. I przy okazji może w ogóle zachęci się żeby korzystać z kuwety xD
Dzięki i pozdrawiam :)

kubinski11

  • Gość
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2011, 20:53:11 pm »
Chyba to królik troche energiczny. ;P

EDIT:

A moze kapie, sam niewiem

Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum i proszę uzywać opcji "modyfikuj". Posty scalam. mysza

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 20:57:50 pm wysłana przez mysza »

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2011, 21:02:56 pm »
Z mojego też kapie ja podłozyłam miseczke, wczesniej miałam  mała kupkę żwirku który wchłaniał wode. Oczywiscie codziennie trzeba bedzie sprzątnąć mokrą kupkę żwirku ale to lepiej niz wycierac całą klatkę.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2011, 21:11:00 pm »
Czekolada też jest energiczna, zwłaszcza jak na noc zamykam ją w klatce, na początku kilka razy wlazła do miski ale chyba nie spodobały jej się mokre łapy i raczej się wystrzega włażenia do miski ^^

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokro w klatce
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2011, 21:19:30 pm »
A miseczka nie będzie dobra? moja ma taką ciężką, ceramiczną. Nie da rady przewrócić, najwyżej trochę sianka rano znajduję w środku :)