Autor Wątek: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy  (Przeczytany 153263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panimama

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 03, 2010, 19:24:07 pm »
a ja mam pytanko czy będą jakieś zdjęcia króliczków?

Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:19:40 pm »
A co wam jest najbardziej teraz potrzebne co króle jedzą?
Bo się mnie teraz dopytują a ja tu nic nie wiem :P
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:43:13 pm »
wilec, najlepiej daj tu bezpośredni link do tematu na tym forum.

Potrzebne jest na pewno wszystko co dla innych jest zbędne, a jeżeli ktoś chce kupować to przekaż informację o możliwości wpłacania pieniędzy na konto sklepu Świat Królika, o którym pisały dziewczyny.

uważam, że uśpienie ślepych miotów jest w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Może pomoże wam to, że te mioty mogą być z chowu wsobnego z genetycznymi wadami i obciążeniami. Te króliczki mogły by cierpieć, chorować. To naprawdę odpowiedzialne podejście do sprawy.
Niestety, jednak się zgadzam. :(

Dziewczyny, jesteście naprawdę wielkie, że temu podołałyście  :przytul

Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:47:55 pm »
Dałem ale tam się nie zgadzają na reklamowanie innych for a info dałem o tym ale co konkretnie jakie granulaty króliczki jedzą?
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:52:41 pm »
Widzę, że Tocha już dodała link ;)
Tu się powinna wypowiedzieć Magda i Ola, ale raczej każde.

Offline wilec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:53:27 pm »
Napisałem temat widnieje od 2 dni więc chyba zrozumieli o co chodzi :)
Kobiety są jak komety ,piękne włosy, czasem splecione w warkocz. Nieprzewidywalna, czasem wybuchowa. Piękna lecz Przemijalna. Nie do końca zrozumiała...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 03, 2010, 21:04:40 pm »
Pierwsza tura nowych zdjęć:

FRANCESKA - czarna baranka, młoda - ma ok 4-6 miesięcy. Jest bardzo smutna, bez chęci życia. Jutro będzie miała sterylizację - miejmy nadzieję, że nie jest w ciąży.





GIORGIO - młody samczyk, ma nie więcej niż 1 rok. Pełen energii - gotowy na kastrację :]







JORGE - młody, ok. 4-6 miesięcy, miły, sympatyczny rudasek.





JOSE - młody - ma nie więcej niż 1 rok, pełen energii ale uwaga - lubi być noszony na rękach :) Zabrakło nam transporterów więc musiał wytrzymać w moich ramionach ;-)







ROGER - młody, spokojny, wyciszony, mam do niego sentyment bo dzięki temu że jedno ucho ma oklapnięte a drugie podniesione przypomina mi naszego forumowego Ukryja od Kasi :)






Wilec no to może skopiuj tam to:

W przypadku wsparcia finansowego, prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto:

STOWARZYSZENIE POMOCY KRÓLIKOM
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
PKO BP Oddział 1 w Warszawie nr
83 1020 1013 0000 0102 0133 0554
z tytułem przelewu: "Wsparcie dla toruńskich królików"

Wpłacone pieniądze w całości zostaną przeznaczone na kastrację, sterylizację oraz leczenie królików, które okażą się chore.

Gdyby miało to być jedzenie, sianko, żwirek prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto sklepu internetowego www.swiatkrolika.eu

FRESHbit.pl Michał Dudkiewicz
ul. Zbożowa 37b/30
87-100 Toruń
mBank 77 1140 2004 0000 3302 6402 9338
z tytułem przelewu: "Wsparcie dla toruńskich królików"

Za wpłacone pieniądze zakupimy produkty, które w danym momencie będą nam najbardziej potrzebne.

Natomiast jeśli ktoś chciałby pomóc nam w inny sposób, przysyłając paczkę z jedzeniem bądź z innymi niezbędnymi nam w chwili obecnej produktami bardzo prosimy zaadresować ją na adres, który podam po wysłaniu do mnie prywatnej wiadomości lub maila.

Oczywiście tak jak już wcześniej pisałam dla tych wszystkich uszatków najbardziej potrzebne są nowe domy stałe i tymczasowe - schronisko w którym mają swój "pokój" i w którym zajmujemy się nimi osobiście jest tylko chwilowym rozwiązaniem, a one zasługują naprawdę na wiele więcej....

Kolejne:

Wszystkie zdjęcia umieszczane w tym wątku można swobodnie kopiować i umieszczać na innych stronach lub plakatach.

JUAN - super pan baran :)





Maluch nr 1:







Maluch nr 2:





Maluch nr 3:





Maluch nr 4:







Maluch nr 5:





Maluch 6:





Pozostałe pojawią się jeszcze dzisiaj lub jutro.

BARDZO PROSIMY O DOMY STAŁE I TYMCZASOWE DLA WSZYSTKICH KRÓLIKÓW!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 22:45:15 pm wysłana przez madzia85 »

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 04, 2010, 00:19:24 am »
Wstawie info na świnkach, biedne królisie.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

kasiagio

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 04, 2010, 08:55:40 am »
Biedne maleństwa  :(
 Trzymajcie się dziewczyny i bądźcie dzielne jakąkolwiek podejmiecie decyzje , wiecie że My tez stoimy za Wami murem  :przytul 


Ja mam cichą nadzieję ,że tych nowo narodzonych maluszków nie uśpicie jednak i że sytuacja rozwinie się na dobrze :) 

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:47:02 am »
Przepraszam, że piszę dopiero teraz. Już dawno myśleliśmy o adopcji uszaka (mamy tylko jednego Bobka). Wiem, że nie ma jeszcze ogłoszenia na adopcyjnej, ale chcielibyśmy wziąć do siebie jednego króliśka. Problem w tym, że jesteśmy z Krakowa i potrzebowalibyśmy pomocy z transportem (np. do Warszawy). Natomiast druga sprawa, to nasz charakterny Bobek. Nigdy nie miał kontaktu z innym królikasem, więc trochę się boimy jego reakcji (czy zaprzyjaźni się z króliśkiem/królinką). Ale jednego miśka możemy do siebie wziąć (nawet w najbliższym czasie).

PS. Pieniądze już posłaliśmy na konto.

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 04, 2010, 12:35:11 pm »
Nie moge inaczej pomoc jak finansowo choc troche... Zastanawiam sie tylko na ktore konto przesac pieniadze... Czego Wam najbardziej potrzeba pieniedzy czy jedzenia itp rzeczy?

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 04, 2010, 17:04:27 pm »
Dziś zotały wysterylizowane Francesca i Kappa. Obie wylądowały u mnie :) Żadna z panienek nie była w ciaży.  :bunny:
W związku z infekcją dróg oddechowych Filippo dostał antybiotyk.  :bunny:

Jotta się czuję dobrzę.

Na poniedziałek szykujemy nowe kastracje.  :bunny:

Powoli kończy nam się zapas sianka i ziólek. :[
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:56:01 pm »
Milka we wtorek wysyłam do Was paczkę z siankiem i liścmi malin :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:12:24 pm »
tak jak napisała Milka jedzenie znika w ekspresowym tempie...dzisiaj część jedzenia przekazałam Małgosi i kalekiej Tosi z Kalisza, tym bardziej potrzebujemy wsparcia :(

w tygodniu będziemy kastrować kolejne króliki

kolejne zdjęcia


Vargas






Jorge






Filippo boski...widok biegającego Filippo i Vargasa jest cudowny. skaczą, robią podskoki, są rewelacyjne.




Rosa jako jedyna ma zdj. w klatce, ponieważ nie chciała jej dodatkowo stresować






Eduardo nasz baran z prawdziwego zdarzenia, mógłby być mimem :] eh, cały czas mnie stresuje tym, ze udaje, że jest posągiem






Ester nasza królicza matka...






brakuje tylko zdjęć Joty i Kappy, ale to nadrobimy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 22:40:57 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 05, 2010, 00:33:05 am »
Serdecznie dziękujemy już wszystkim tym, którzy od początku naszego apelu tak bardzo nas wspomogli - w każdej możliwej formie :) :przytul: Dostajemy wspaniałe maile, jest w nich tyle ciepłych słów, tyle zrozumienia, tyle wsparcia, które jest nam bardzo, ale to bardzo potrzebne. Czytając to wszystko tylko uśmiechamy się do siebie i momentami aż chce się płakać ;-) Przynajmniej mi ;-) To cudowne jak ludzie w takiej chwili potrafią się jednoczyć :)

Cała gromada robi niesamowity bałagan w schronisku, trociny już się skończyły - produkują mnóstwo odchodów :] Trociny są tańsze niż żwirek dlatego też jeśli ktoś by chciał to prosimy o przysłanie choć kilku paczek albo jednej ogromnej paczki ;-) Staramy się karmić je odpowiednią karmą, tym bardziej, że nie dostają póki co warzyw - musimy zacząć wprowadzać je stopniowo i uważać jak na nie reagują. Wcinają olbrzymie ilości siana - do tego różnego rodzaju suszonki - mniszek lekarski, babkę szerokolistną i lancetowatą, nagietek, pokrzywę no i granulat. Ale wszystkie ziółka będą dla nich dobre - liście truskawek, malin, poziomek, suszone buraczki, pietruszka, pasternak, suszony owies i skrzyp - dosłownie wszystko z tego rodzaju :) Jak będą porozdzielane w osobnych domach łatwiej będzie eksperymentować z jedzeniem, wprowadzać nowości, owoce, różne warzywa i obserwować co się dzieje, ale póki co musimy ograniczyć się co do "pewniaków".

Na dniach powinny pojawić się ogłoszenia adopcyjne wszystkich królików, ale już teraz dziękujemy wszystkim osobom zainteresowanym ich adopcją :) Miejmy nadzieję, że już wkrótce wszystkie będą w swoich prawdziwych domach.

Ola wstawiła resztę uszatków tutaj na forum, to są na razie wszystkie zdjęcia jakie mamy. Informacje o nich będziemy na bieżąco aktualizować - Kamila informuje o przeprowadzonych zabiegach i o samopoczuciu na razie samych panienek :)

Natomiast jeśli chodzi o uśpienie nowo narodzonych maleństw.... nie zdecydowaliśmy się na to. Skontaktowały się z nami osoby, które mogą nam pomóc w przechowaniu matek z młodymi więc dzięki ich pomocy jakoś sobie poradzimy.... Poza tym sumienie wzięło górę nad rozsądkiem....Jesteśmy za eutanazją zwierząt chorych, cierpiących, dla których nie ma już nadziei.... Dla tych maluchów jest coś więcej niż tylko nadzieja - jest pewność, że znajdziemy im wspaniałe domy i wspaniałych opiekunów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ADOPCJI :)


nuka

  • Gość
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 05, 2010, 00:49:43 am »
Natomiast jeśli chodzi o uśpienie nowo narodzonych maleństw.... nie zdecydowaliśmy się na to. Skontaktowały się z nami osoby, które mogą nam pomóc w przechowaniu matek z młodymi więc dzięki ich pomocy jakoś sobie poradzimy.... Poza tym sumienie wzięło górę nad rozsądkiem....Jesteśmy za eutanazją zwierząt chorych, cierpiących, dla których nie ma już nadziei.... Dla tych maluchów jest coś więcej niż tylko nadzieja - jest pewność, że znajdziemy im wspaniałe domy i wspaniałych opiekunów.
Dziewczyny, jesteście wielkie. Poryczałam sie jak dzieciuch, że te maluszki żyja. Dziekuję :przytul  :roza:  :dookola:

ps. moja sytuacje znacie, ale na ciepły kątek kazde uszate może u mnie liczyc, niestety tymczasowy kąt ale to zawsze cos

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:08:17 am »
Chwała wam za to,że nie uśpiliście maluszków  :blaga:  :bunny:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:02:11 am »
 :hura:  :hura: :hura:

Dziewczyny jesteście wielkie, niesamowicie kochane!  :bukiet

DZIĘ-KU-JE-MY!

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:19:16 am »
jeeeee Filippo chyba się zakochałem i Zosia chyba też :*

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: 20 królików z interwencji w Bydgoszczy
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:21:25 am »
Jesteście wspaniałe !  :bunny: